HWB Folding@home nagradna igra

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Dec 15, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Foldam od pocetka, zadnjih 5 dana 24/7 i naravno do kraja oo mjeseca necu gasiti računar da bi dobili taj milion poena.

    Cestitke Enisu na organizovanju ove nagradne igre, sigurno će se mnogi malo više aktivirati u dobrobit covjecanstva :D
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Citiram sebe: fazon bi ispao/bio da nam neko pomogne zadnji dan (ako vec nije u mogucnosti ovih 15 dana) il tako nešto, al beze to da je samo cilj nagrada :roll:

    nisam ni ja neki Folder, ali se trudim i drago mi je da sam dio HWB F@H tima i radujem se svaki put kad vidim sve veci i veci broj aktivnih cpu-a tj više i više clanova, a medju njima si i ti Hansel :wink:
     
  3. FearLess

    FearLess Aktivista

    Me is folding :p

    FearLessAdnan je nick na f@h
     
  4. Ostraq

    Ostraq Guest

    Sa ovim zadnjim Catalystom ponovo instalirah Folding, haj reko' da opet probam...
    Prije je trebalo dosta podesavanja, helem kocilo je sad radi perfektno "out of the box"
    Nick k'o i svugdje Ostraq
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Oho-ho, bravo Ostraq, i tu 8600GT ukljuci :D
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    nema šta, pojacanje je ama pravo jako' :wink:
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ostraq samo naprijed!
    Mislim da smo ipak svi zeljni ovih nagrada :D
    Ali eto ja sam i za kao sto i HamziBeg rece, ostvarivanje bolje pozicije HardwareBase-a kao naseg jedinog predstavnika...
    Najvjerovatnije i nakon nagradne igre nastavljam sa foldingom
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Zaboravio skroz na to, evo stavio ga na 40% i ne prelazi 80 - 88 C (384)
    Hvala na savjetu :smt006
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    bas Ostraqu koji je u holadniji i koji ima 4870x2 treba 9800GT il neka slabija grafa =)
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Nisam na Ostraqa mislio :p
    Zato sam i gore rekao, "Ostraq samo naprijed!" jer njemu ne treba a ipak folda
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Meni je lik prvo za oko zapeo kao pojacanje a ne kao konkurent...

    jer sam shvatam ovo kao neku humanitarnu akciju, i mozda bas neko dobije kome ne bude trebalo a taj u stilu ovog humanog takmicenja, podjeli tu nagradu s onim kome je potrebnije :wink:
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Hamza, svrati na http://folding.stanford.edu/English/Papers te slobodno redom kreni citati. Napravljeni su znacajni rezultati za ovih 5-6 godina koliko je projekat aktuelan. Problem je sto najveci broj ljudi nema predznanje o proteinima i onima sto se desava na subatomskom nivou, odnosno kompleksnosti problema i proucavanjima. Jos jednom ponavljam, napravljeni su veliki pomaci i rezultati. Prije pronalaska odgovarajuceg lijeka, uzrok se mora razumijetiti, a to je trenutno najveci problem.

    Takodjer, SETI@home projekat je napravio velike stvari u smislu nekog "mapiranja" signala iz svemira te se do sada "pretrazio" ogroman broj potencijalnih signala i potraga za odgovarajucim signalom ide dalje... Jednom se desilo da su nasli signal koji je mogao biti "to", no jos uvijek nije do kraja objasnjeno/potvrdjeno koji se signal pokupio. Google is your friend.
     
  13. Ostraq

    Ostraq Guest

    Evo poslusao sam vas pa i ovu 8600GT koja je sad kod roditelja, "uzeg'o", dace Bog pa da bude fajde od toga.
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    ...Povuci te dijaspore u tim :)


    @Vedo np, bitno je da sacuvamo svoj hardver u ovako vaznim trenucima :)
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    uzemi rijec iz usta :mrgreen:
     
  16. Stryker

    Stryker Komšija


    Ja sam zadovoljan i s pohvalom.


    Ako ko prodaje Dual Core procesor za socket 939, nek mi se javi :D.


    Moja 100-ta poruka :D.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Dobro bi dosla jos jedna 9800GT za SLI :D Skromnost mi je uvijek bila jaca strana :mrgreen:
     
  18. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ja bi bio zadovoljan sa Sapphire Radeon HD 4830 :D
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    sta god bolje je od mog krša :smt005
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pravi folderi se nadaju Nvidiji, bez obzira na fanboyizam. :D