HWB u humanitarnoj misiji

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, May 9, 2006.

?

Da li ste za akciju

  1. Da

    37 vote(s)
    100.0%
  2. Ne

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Citajuci jedan od oglasa, pade mi na pamet da bi mogli da odradimo jednu humanitarnu akciju. Svako od nas ima starog hardware-a, pa bi sigurno uz malo volje mogli onako kao community da sastavimo koju masinu. To bi mogli darovati nekom djetetu bez roditelja ili slicno. Mozda i donacije u novcu, onako po par markica i siguran sam da bi bilo uspjesno.
    Zato evo imate poll pa glasajte da vidimo mozemo li to uraditi.
     
  2. Chem

    Chem Komšija

    definitivno za :mrgreen:
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Bez zajebancije na ovoj temi.

    Ja sam za.
     
  4. wacko

    wacko Aktivista

    Narvano da sam za 8)
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja imam Radeon 7000 i još po neku stvarčicu. Pa eto odmah to od mene.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja trenutno imam neki modem :) a neki dan sam poklonio mis tastaturu i zvucnike.. onako komplet :D ali ako nista... kupim neki dio ako bas zafali.. :D ako se nadje para :D
     
  7. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Imam 56K modem, ali mislim da mogu nabaviti CD-rom, pa eto...
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo mogu ja mislim nabaviti 15'' monitor :) kupit cu :) extra ocuvan :D
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja imam mis i modem viska, more naravno
     
  10. 3125

    3125 Komšija

  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa eto, vec dosta ljudi je za. Neka jos malo pa bi mogli dogovoriti da to sakupimo kod nekog ko ima vremena da slozi jednu masinu. Ja imam mis i tastaturu i jedan hladnjak za sck A, ali naslo bi se jos ponesto.
     
  12. Chem

    Chem Komšija

    ja mogu dati modem 56k.........trenutno :|
    kasnije ce valjda jos biti :roll:
     
  13. russ-co

    russ-co Komšija

    ok, vidim da ima zainteresovanih za ovo, ja sam vec rekao da sam narucio da kupim PII masinu citavu bez monitora, od ovog sto vidim moglo bi se dodati ova 15" i modem, pa eto, to bi mogli realizovati naredne sedmice, ja bih to poslao u Stolac, djecaku uceniku 6.razreda sto sam davno obecao a nikako da nadjem vremena za to, pa ako je to OK za clanove foruma koji nude ove dijelove da to realizujemo...

    a za svaku narednu akciju racunajte i mene, ako nista uvijek imam od firmi sa kojima sam radio cjenovike sa bagatela masinama (PIII 800,128,6.4 za 110KM, PII 400,64,4.3 za 40KM i sl,) pa mozemo nekad skupit i love, kako god samo nek se odradi..

    lijepo bi bilo da neko nadje igrica koje pasu na ovu PII masinu, ne znam moze li Counter Strike, pozeljno FPS al mogu i strategije, kad se sjetim AOE, Close Combat 3....HDD unutra je 4.3GB, VGA je 4MB Int pa da to imamo u vidu
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Posto nemam hardvera mogu uletiti koju marku jer nam fali ploca i proc.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Naci ce se igara i programa. Moglo bi se odraditi i sa lovom! Koliko nas ima, da nas pola da po marku, mozemo svake sedmice sklopiti masinu. Ako bude volje mozemo nesto i napraviti iz ovog. :)
     
  16. russ-co

    russ-co Komšija

    OK; ako se moze napraviti posebno na forumu da vidimo sta ce ko donirati, naravno ko ce to sklopiti i gdje ide, ja sam malo tanak s vremenom ali ako treba sredit ce se nesto, ako mozes odradi nesto ovako pa da upisujemo ko sta ima, pa da vidimo sta fali i gdje naci-

    MB :
    CPU :
    RAM:
    Kuciste:
    VGA: bice bolje, zasto pa zato
    CD:
    HDD: GV
    FM: Alhemicar,3125,jeretik
    Mon:
    Mis: jeretik, Dog_Father
    Tast: Dog_Father
     
  17. GV

    GV Komšija

    Od mene jedan HDD biraj 2 GB ili 1,3 ako se uklapaju u kombinaciju.
     
  18. Venom

    Venom Aktivista

    imam ja kuciste, samo sto nije u najboljem stanju :oops: :roll:
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    Ja nemam hardware-a nista.
    Probat cu da ''otmem'' od nekog jarana ako sta bude.Ako od toga ne bude nista dat cu love i to je to.

    Imam i igrica starih ,pa mogu i crtanih(Tom&Jerry,Simpsoni...) snimit za djecu. :)
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da razjasnimo samo jednu stvar., Ovo nije nikakvo takmicenje i tako bi trebalo da se ponasamo. Vecina smo studenti i ucenici, neki su daleko od Sarajeva pa i to treba uzeti u obzir. Nikome se nece uzeti za zlo ako nema nista i nije u mogucnosti da donira.

    Bitno je da smo zagrijani, a kako rece russ-co mozemo minimalno jednu masinu sastaviti mjesecno. Onaj ko dobije tu masinu ce biti zadovoljan.