HWB u humanitarnoj misiji

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, May 9, 2006.

?

Da li ste za akciju

  1. Da

    37 vote(s)
    100.0%
  2. Ne

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Esh

    Esh HWB

    Slicna akcija je cesto bila realizovana putem usenet grupa, russ-co je tu redovno ucestvovao pa ima dosta iskustva sa slicnim akcijama.. buduci da obicno "velike najave" na kraju se ne ostvare, mislim da bi za pocetak bilo dobro da zavisno od interesovanja, rjesavamo pojedinace akcije..

    potrebno je da neko ulozi malo vise vremena u organizaciju i prikupljanje hardvera.. ja, na zalost, nemam tog vremena i resursa, no spreman sam pomoci kroz hardver i financijski..

    predlazem da podrzimo ruskovu ideju, a tebe bih rusko zamolio onda se pobrines za prikupljanje i da kazes koliko fali love i svega ostalog, moze?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja podrzavam da russ-co vodi, naravno ako se on slaze i ostali.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ja cu donirati kesh samo recite kad i gdje
     
  4. russ-co

    russ-co Komšija

    nema frke, hajd prvo da zavrsimo ovo sto smo krenuli, ono sto uzima najvise vremena je sarafanje pa bi bilo pozeljno da ko zeli donirati donira mb,cpu i kuciste, ili da se ovo kupi, a ostale sitnice je lako ugraditi, iako bi bilo najbolje da se skupi cash, do sada je na usenetu bilo ponuda svega sem monitora,mb i cpu, to se ionako najrjedje mijenja, i oni koji zele donirati nesto bi to trebali ostavljati na jednom mjestu u SA;ne zamjerite ali pored sve dobre volje ja sam na terenu bar pola mjeseca van SA pa ne mogu i skupljati to od vrata do vrata, a dogovorit cemo se gdje, ako neko od raje radi u nekom info servisu bilo bi optimalno, a onda je lako ostalo dogovoriti...

    bitno je da se krenulo, a uvijek ce se naci vremena da se ovo odradi, pa bar 1kom mjesecno...
     
  5. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    hmm ja sam daleko od Sarajeva al postojil jos kakv nacin da pomognem ja sam u Brckom mogu dat nesto finansiske pomoci DVD RW i jedno 2 tastature....
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da napomenem, zasto pa zato je nudio CD ROM a ne VGA. Dakle mala greškica...
    Evo izgleda da imam neku CMedia zvucnu karticu, pa pridodajte i to.

    Sljedeća lista:

    MB :
    CPU :
    RAM:
    Kuciste:
    VGA: BiceBolje
    CD: zasto pa zato
    HDD: GV
    FM: Alhemicar,3125,jeretik
    Mon:
    Mis: jeretik, Dog_Father
    Tast: Dog_Father
    Zvucna kartica: BiceBolje
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A i vidjecu sutra šta se može uraditi za kućište, ja mislim da mogu nešto nabaviti ako bude.
     
  8. Chem

    Chem Komšija

    kako ce mo to organizovati ,sta cemo, kako cemo ,gdje ce mo
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    imate dobar primjer kod nas na pce... znači tko je mogao hardware - dao je hardware, tko je spreman dati koju marku - dao je marku na žiro račun... ako nekome nije mrsko i/ili ima u banci rodbinu, neka otvori račun za hwb i fino preko internet bankarstva ili uplatnice, kad dođe plaća uplati malo - pa se lagano skuplja.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    svakako cu podrzati ovu akciju, ali finansijski posto sam sav stari hardver rasprodao :)
     
  11. ihti

    ihti Novi član

    Ja imam jedno kuciste, danas cu ga potrazit u podrumu pa slikat da vidite da li odgovara.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    eto ako nije thermaltake :) necemo :)
     
  13. ihti

    ihti Novi član

    [​IMG]


    eto kuciste i cooler (bez problema je hladio Athlon 2500+)

    ja sam u Visokom nije problem ovo dobacit u SA pa samo javite kad treba...
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Jel to IBM kuciste?
     
  15. BoLa

    BoLa Aktivista

    Imam ja plocu i proc 200mhz pentium. Imam i ram 4x16mb, al ne znam ocul ga dat jaranu pa cu vidjet. Imam kuciste i napajanje. Moram jos provjerit imal CD ROM nisam siguran
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    MB :
    CPU :
    RAM:
    Kuciste: ihti
    Napajanje: BoLa
    VGA: BiceBolje
    CD: zasto pa zato
    HDD: GV
    FM: Alhemicar,3125,jeretik
    Mon:
    Mis: jeretik, Dog_Father
    Tast: Dog_Father
    Zvucna kartica: BiceBolje

    Eto još malo.
     
  17. ihti

    ihti Novi član

    nije, neko je noname davnooo kupljeno u Polarisu
     
  18. BoLa

    BoLa Aktivista

    sumnjam da moze moje najapanje, to je napajanje za ovaj 200mhz proc sto imam ...
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dajte ako ima netko da bi to sve pokupio, neka se javi. Pa da to onda prebacimo russ-co-u. Momak je voljan ali nema vremena, pa ako je netko besposlen da to sakupi...
     
  20. Chem

    Chem Komšija

    Najbolje je da se svi nadzemo na jednom mjestu,vala svak moze odvojiti 30 min da dodze na dogovoreno mjesto.........