Igre 2010

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jan 21, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    probao na 1920x1200, ide skoro pa isto.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda nije dobro optimizirana. Steta zbog toga, mrzim neoptmizirane igre.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Il joj je vedin procesor slab..jel Vedo i sad ima Q6600 na 2,4ghz?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo nabavio sam igru pa cu javiti kako ide kod mene na 3,6GHz. :)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da se igra na overclockanom Q9450. Procesor nije problem, cak ni da je Q6600 na defaultu.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja koliko sam do sad primjetio kad igra ide na istom FPS na svim rezama obicno je procesor kocnica.

    A Vedo kloko procesor....ne mogu da vjerujem :D
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    nije clocknut, default na 2.66 GHz Q9450. Znate da mi na stocku temp jezgri odu na 60C (iako je Vendetta 2 na njemu), kad kloknem odu preko 70 C xD
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa kakvo ti je kućište, nešto je to previše.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    CM 690, 2x14 cm venta, 3x12cm venta. Al haj dosta off-topica, tema su igre ;)
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Pa majka mu stara mora li sve bit na ultra na hd rezi plus antialiasing.

    Zvuk je fakat totalno nerealan pogotovo na spustanju brzina, ko da je iz F1 '98

    Igra bi ipak trebala u posebnu temu posto vec ima 15ak postova a bice jos :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    pa trebalo bi biti, kad moze svaka druga igra na ovoj konfi na ultra HD reza + AA (sem Crysisa), onda bi bilo logicno da i ova moze ;) Jel ko probao sa volanom (MOMO i sl), valjal cemu?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo i ja sam malo probao cisto da vidim optimiziranost i nije bas dobra. Dzabe cpu na 3,6, isto ko i u Vede. Na 1920x1200 se moze nastimat nesto izmedju high i ultra i sa 4xAA da ide non stop iznad 40 fpsa i to je to. I bez obzira koliko protivnika oko tebe isti fpsi :). Al koliko sam vidio dosta je i ovo iznad 40 fpsa. Poslije probam sa g25.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je znaci isto kao kad je NFS:Shift izasao.

    Ako bude patch kao kod Shifta, bit ce super.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Posto je Codemasters u pitanju nesto ne vjerujem u to,to je isti slucaj kao sa DIRT 1 i kroz neko vrijeme GRID,isti engine a razlika u performansama nebo i zemlja a ni za DIRT 1 koliko ja znam ne izadje patch koji popravlja performanse.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A jebiga, DIRT2 je fino isao.

    U kojem modu igrate, DX9?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nije ba toliko kao u nfs shift. Kod nfs se na startu imalo oko 12 fpsa a kad si sam na stazi 40, ovdje se da nastimat sa finim detaljima da je non stop izmedju 40-50 fpsa. Ali da se osjeti da je port sa konzola osjeti se. Evo sada probao sa g25 i odmah prvi bez ikakvih assistenta :) i dobar je osjecaj force feedbacka skroz. Bit ce ovdje voznje pofine koliko ja vidim.
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    A vedo jesi li f1 probo na xboxu?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    nisam, nisam ga ni zbavio za Box. Al zbavim ga do sutra pa cu javiti kakvo je stanje tamo ;)
     
  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Izasli Darksiders za PC. Vidi se da je port, grafika nije cemu, nema opcija ali je dobro optimizovana. Prepozna xbox gamepad uredno, ko nije igrao na konzolama a voli ovaj zanr obavezno nek odigra, igra je za 10 :smt006
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    4.10. izlazi javna BETA multiplayer verzija novog Medal Of Honora, a posto DICE ima prste u tome - treba probati :)