Igre 2013 & 2014

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Jun 1, 2012.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    Sad sam i u FRAPSu testirao ovaj treesfx, isključen ili ne, FPS je potpuno isti. Čak i teksture kada mijenjam sa high na normal, FPS se u vrh glave za 2/3 poveća. Najviše FPS jede level of details, meni kada spustim sa HIigh na Normal, fps se poveća za 10.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Zavisi na kojem dijelu igre si. LOD bi moglo imati veze sa cpuom prije nego sa gpuom.

    EDIT: Na kojim si driverima?
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    Najnoviji, neki dan sam ih skinuo.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Kako je amd presaltao nvidiu sto se tice suradnje sa developerima, to je strasno, cak i crysis 3 ima amd logo kad se ulazi u igri.

    AMD FTW. :D :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    kod mene 13.1, moram probat novije.
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Igre 2013

    Ovo mi baca na mix AC-a i Dishonoreda..
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Probao Laru, konačno optimizovana igra.
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Re: Igre 2013

    Nastavak jedne od zanimljivijih indie igara dolazi uskoro. Neke duhovne komunikacije s Dalijem su vjerovatno bile uspostavljne pri izradi scenegrafije. :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    Prešao Laru, igrao sam najmanje jedno 15ak sati, prešao oko 65% igre. Ima fantastičnih akcionih sekvenci, priča iako je manje-više klišeizirana, može se itekako pratiti. Što se mene tiče 9/10, jedva čekam nastavke i vidjeti neke raznovrsnije lokacije. Školski primjer kako uraditi odličan reboot franšize.
     
  11. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

    Re: Igre 2013

    Još par dana i izlazi Sniper Ghost Warrior 2... 8)
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

  13. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Re: Igre 2013

    Odlična igra, osjveženje pravo. U poređenju sa Far Cry 3, ovdje je đungla mnogo ljepša, i ima neku mističnu atmosferu, koja naprosto drži čovjeka prikovanog za ekranom!

    Ocjena 9/10!
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Lara je odron. Atmosferična igra, ali mora ova nova sranja što unište svaku igru. Igra je linearna, ali je moraju ubacit da ti tu sad ideš po lokacijama jer to svaka igra mora imat. Glupi exp sistem mora isto tako biti u ugri, a on tek nema smisla, plus što je nemoguće umrijet i save point na svakom ćošku. Potencijalno dobra igra, ali generalno nove igre su za ovakve likove poput dmr-, da se on može divit kako joj kosa leta na grafičkoj od 500km, a igra odron.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    Haker, ja mislim da si ti ubjedljivo najveći kontraš na ovome forumu. Nisam ni ja fan RPG elemenata u SP igrama, imaju Skyrim i Mass Effect za to, ali reći da je igra odron u najmanju ruku pretjerivanje. Igra te ne sili da pratiš neke druge stvari i otkrivaš tajne grobnice, pucaj samo pistoljem kroz cijelu igru, stavi na easy i eto ti šta tražiš.
     
  16. vutra

    vutra Komšija

    Re: Igre 2013

    Završih i ja, ~15 sati i 81% završeno (~18 sati za 100%).
    Iskreno, moglo je i bolje.
    Previše borbe (za moj ukus), previše QTE scena, nikakve koristi od istraživanja "grobova", pre-prelagane "slagalice"...
    Kako god, nadam se da će nastavci biti sličniji starijim naslovima, ali sumnjam :/
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    Sjećam se Tomb Raidera II, jedna od mojih prvih PC igara. Onaj Larina vila, labirint, misije u Kini i Veneciji. Kakva je samo radost bila kada sam je igrao :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Šta će mi easy kad je igra prelagana i na normal. Evo kolega Vutra je fino naveo šta nije u redu. Stara Lara je pedeset puta teža igra od ove, i ja ovo generalno za nove igre jer mi se višne nijedna ne sviđa.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Probao malo. Moze se komotno otici na youtube i izgledati igra. Jedan veliki cutscene sa QTE svake sekunde. Puno igranja kamerom, ona vristi stalno, nije za mene :)
     
  20. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Re: Igre 2013

    Očito da nisi igrao duže od pola sata - sat. Al' da vrišti, vrišti i to pošteno. Mene strah bilo staviti na zvučnike... šta ja znam šta će ukućani a i komšije pomisliti :mrgreen: