Igre 2013 & 2014

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Jun 1, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Igre 2013

    Pa na mojoj clockanoj 570GTX (dlaku sporija od 580GTX) fps spadne nekad i na 4! Znaci i na GeForce Titanu bi pao na jedno 10-20, opet loshe pravo.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Negdje procitah da je ovu tehnologiju razvio ati. Je li sta bolje stanje sa high end ati kartama? Ja nisam primijetio da pada ispod 25 fpsa , al nisam dugo ni probo.

    EDIT: Evo sta nadjoh.
    http://forum.notebookreview.com/sager-c ... ation.html
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Igre 2013

    Igra ima ugradjen benchmark tool, pa odvrtite sa TressFX na on i na off.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Meni ovo sa kosom i tressFX nista narocito, nekako neprirodno djeluje a ko da ima samo par dlaka u kosi. Puno bolje mi je odradjena kosa u alice madness returns sa physx-om. Inace bench. sa tressFX 32fpsa, bez 58fpsa.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Igre 2013

    Koja reza i koji AA postavljen u igri?

    Meni na 1920x1200 @ 2xSSAA, sve na Ultimate a kosa na normal - 38.4 fpsa. Sve isto, samo kosa sa TressFX-om i citavih 9.3 fpsa benchmark izbaci

    1024x768 @ 2xSSAA, Ultimate, TressFX 'on' - 42.4 fpsa. Ocito mi fali Vrama da gura procesiranje kose u 1080p.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    ne koristim AA nikada ako mi obara performanse ispod 40fpsa :) Znaci ista reza bez AA sve na najjacim postavkama ali sam shadow resolution stavio na normal (oduzima mi 5-6 fpsa a nista narocito :))

    EDIT: Evo sad odvrtio tvoje postavke, znaci sve na najjacim postavkama sa 2xssaa i sa TressFX i dobijem 28.9fpsa
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Igre 2013

    zipa meni pada:

    [​IMG]

    Il je ova 570 dobro ostarila il je AMD podmitio nesto :p
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    vjerovatno trebas cekati nove drivere :D Koliko ti je zauzece memorije?

    EDIT: Meni ovaj bench uzme 1244MB sa tvojim postavkama
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Igre 2013

    Zauzece rama je 420 MB, al Vrama je 1.182 MB, tj. popunila ga je komplet. GPU load je 95-100%, CPU load 20%
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Ipak mi nije ovaj rezultat. Kada postavim 2xmsaa u meniju prije starta igre uvijek vrati na fxaa. I evo sad forsiro iz igre i dobijem u benchu 20,5fpsa a zauzece vrama 1738MB :D Definitivno ti fali vrama, kakva je situacija bez aa?
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    Pa zar vam je toliko bitno kako izgleda Larina kosa ? Igra na high detaljima super izgleda, V-sync mi je isključen, antialiasing je FXAA, te naravno hair quality je Normal, ostalo high. Tamam mi je bitno kako izgleda Larina kosa kada headshotam rebele na otoku i skačem po liticima. Vrlo ste čudni :roll:
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    Koju ti grafu imas? A FXAA ja uvijek izbjegavam, blura texture, bolje mi bez AA nego sa FXAA. I da kosu ni ja nikada ne primjetim kada igram igru jedino u cut scenama, da ima opcija da se ukljuci samo u cut scenama bilo bi dobro :)
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    6950 2 GB. Što se tiče AA, bitno mi je samo da su ivice glatke, a nisam primjetio neku razliku između FXAA i SSAA.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    ako je mozes klokat na taktove 6970 onda mozes postaviti jace postavke a da igra ide glatko, gore sam vec spomenuo, samo spusti shadow resolution na normal i kosu na normal a ostalo na max.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    Evo sad sam probao ovaj TreesFX, nema mi nikakvog dropa FPS-a. Minimalan FPS na benchmarku 24, prosječan oko 40 i nešta...
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    reza?
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Igre 2013

    1080p
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013

    pa onda ga koristi ako si vec odlucio igrati na high :)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Igre 2013

    Nvidia revealed:

    “We are aware of major performance and stability issues with GeForce GPUs running Tomb Raider with maximum settings. Unfortunately, NVIDIA didn’t receive final code until this past weekend which substantially decreased stability, image quality and performance over a build we were previously provided. We are working closely with Crystal Dynamics to address and resolve all game issues as quickly as possible. In the meantime, we would like to apologize to GeForce users that are not able to have a great experience playing Tomb Raider, as they have come to expect with all of their favorite PC games.”