Igre 2018

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 27, 2017.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ako je ova tabela gore uredu, onda su to prelose perfomanse. Treba ti 1080 Ti da imas sihurnih 60fps, katastrofa.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    na tabeli jest loše. Ja samo origins na 1060 3gb vozio u 60fps sa dobrim detaljima, samo igra mi je super loša, ovaj neću ni probati.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ovaj je jedan od najboljih do sad navodno, mada sam ja uspio zavrsiti samo AC2 i Black Flag. Jedinica i trica mega dosadne, Unity i Syndicate poluproizvodi. Bio je ono jos neki dio, kao nastavak Black Flag, ok je bio ali more of the same.
     
  4. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ne mogu da vjerujem da je nekome prvi AC dosadan, mada svako ima svoj neki ukus.
    Ja bih volio da naprave remake prvog dijela ali to ce vjerovatno nekad u buducnosti. Ovi novi nastavci su manje vise samo indijska serija ali ima mnogo onih kojima je npr. Origins prvi AC koji igraju, nama niko nije kriv sto igramo razne igre preko dvadeset godina pa su nam ocekivanja velika.

    Ja sam ovaj Origins igrao na GTX 750Ti na low-med, na ovoj GTX 1060 6GB igra sestra, koliko vidim na max postavkama i 1080p ide oko 40-50fpsa dok je u pustinji 60, ovaj novi ce vjerovatno ici slicno.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Iskreno, sjećam se dana kada je izašao prvi AC i svi smo bili oduševljeni prvih par sati. Ogroman svijet, parkour, assassini, fazoni, templari.. sjećam se stvarno da sam uživao u prvih par sati igre nenormalno. Ali onda kreće mrtvi c/p. Istražiš dio, ubiješ frajera, vratiš se report i tako u krug do kraja igre. I možda je to tad moglo proći i biti uredu jer je bila neka novina u svijetu video igara pa nismo toliko ni primjećivali te neke detalje. Onda su naravno svaki naredni AC kopirali. Isto kao i far cry kad je tek izašao bio je vrhunska igra ali kako je serijal išao dalje uništavali su igre. Ubisoft je iskreno po meni najgora kompanija.

    Nisu za njih triple A naslovi.



    Po meni jedan od najrealnih likova na yt sceni.
     
    Last edited: Oct 2, 2018
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prvi dio je isti prvih sat vremena i ostatak igre. Mozes komotno prvog targeta ubiti i isto ti je i slijedecih 7 ili koliko ih vec ima. Smorilo i mene i svakog koga znam da je igrao tad. Najbolji dio igre je onaj prvi reveal trailer. Drugi dio je napredak u svakom mogucem pogledu, daleko bolja igra. Brotherhood i Revelations prilicno dobre. Trica ima uvod od 5 sati, dovoljno da izgubis volju za igranjem. Black Flag mi je sjeo ko kec na desetku, uzivao u citavoj igri. Rogue je BF2, nije mi se dalo, jos je izaslo nekad na kraju generacije. Unity i Syndicate kroz 500 patcheva postaju OK igre, ali nista posebno. Origins nisam igrao, dok dodje na red.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja samo prvi probao i treći, oba super sranje. Ova dva nova su rpg postali, opet meni da je najbolji nevalja a ne ovo.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Prvi ac nisam znao neku misiju preci na pocetku, pa sam brzo odustao jer nisam bas fan singleplayera pa da se zadam da prelazim.

    Kasnije se nakanim neki drugi ac, mislim da je bio ac3 ili koji vec, brate smorise tutorijalima reko daj ba da igram. Oduze se tutorijali, izadjem iz igre i izbrisem je, i od tada nikako vise i ne pratim ac serijal uopce.

    Mada mi je ac opet ostao u nekom lijepom sjecanju, sjecam se odusevljenja vecine kad su prvi put vidjeti tu igru.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Ma znali su oni sta su radili. Vidi se po konceptu, da to ne moze svako osmisliti i onda su namjerno skrenuli i sve to prilagodili 'prosjecnim igracima' zbog svima znanih razloga.
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Black Flag je meni fantastičan bio.
     
    Sena and Reventon like this.
  11. vutra

    vutra Komšija

    Zna li neko kako kod nas uzeti ovaj XBOne game pass na PC-u (ako je uopšte moguće)?
    Na MS store-u me pošalje na nepostojeću stranicu, ako promijenim zemlju u postavkama, onda transakcija preko paypal-a ili kartice ne može proći.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mislim da ne mozes direktno na MS Storeu, ali ako uzmes sa cdkeys.com ili tako neke stranice koja prodaje kodove, mozes bez problema aktivirati ili na XBoxu ili preko PC-a. Ovdje imas od 3 mjeseca a ako nisi dosad koristio game pass, za novi account mozes uzeti i 1 mjesec. Ako imas dodanu karticu na XBoxu obicno te pita (mada zna i preko PC-a) da li ces ukljuciti auto-renewal, i sa tim dobijes mjesec gratis, tako da to ukljuci i odmah iskljuci :D
     
  13. vutra

    vutra Komšija

    Evo radio onaj interni benchmark nekoliko puta.

    Postavke sad idu od Very Low do Ultra, 1080p

    Prosječni FPS 58-60 (max 101, min 26 >_>).
    CPU nikad ne pređe 50%
    GPU max 80% (uz to je potrošnja bila oko 80W, fanovi se jednom upalili i to je to...)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    nije relevantan taj benchmark, kad dodjes u alexandriju vidjet ces :) Koji cpu/gpu?
     
  15. vutra

    vutra Komšija

    Relevantan je po pitanju konzistentnosti i pokazatelj da je u Alexandriji (u kojoj jesam bio) situacija vjerovatno još gora :D.
    Ryzen [email protected], Nitro Vega 64.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    hmm da nije sta do grafe, mislim amda, znam da dok sam bio na amdu grafa nije znala koristiti cpu kako treba. Kakva je situacija u alexandriji, nije valjda da pada na 26?
     
    Last edited: Oct 4, 2018
  17. vutra

    vutra Komšija

    Sumnjam da je do grafe, nisam imao nikakvih problema u novom Tomb Raider-u. Evo trčkaram po alexandriji:

    Very low: 96max 58avg 27min
    Ultra: 71max 46avg 12min (outlier)

    Ma ovo je odron. Sutra ću probati ovaj Odyssey da vidim ima li razlike.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja koliko se sjecam minimum u alexandriji, na ultra, mi je bio nesto malo ispod 60 fpsa i to bas moras nac mjesto ili scenu. CPU je 3770k@4770MHz

    EDIT: Sad probo i u alexandriji zna spast na 52 fpsa, cpu i na 99% opterecenja ide :)

    I novi TR ima odlicno iskoristenje cpua u dx12.
     
    Last edited: Oct 4, 2018
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jeli obojen novi Tomb Raider?
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker