Igre 2018

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 27, 2017.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Igram Dishonored 2 i ne mogu da vjerujem da mi je ovoliko legla iako mi je i prvi dio bio dobar. Nevjerovatan level dizajn, enviromental storytelling, crtanolika grafika, razliciti pristupi rjesavanju misija, atmosfera... Nivoi su dovoljno veliki da se mozes izgubiti u njima, a nije sugavi open-world - bas kako meni pase. Iako igre ne prelazim vise od jednog puta uz koji izuzetak, ovo jednostavno isce da se jos jednom predje obzirom na dva igriva lika i stealth/koljacina pristup igri.
     
    zoi likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da odlična igra, šteta bugova i optimizacije sa launcha pa se igra nije prodala.
    Meni samo smeta što u stelthu nema ništa da ti govori jesi li vidljiv protivnicima ili ne. Do kraja igre sam se mučio sa time, i što igra nagradjuje non killing pristup,.a ja sam je igrao da nikog ne ostavim živog :D
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Zoi i ja sam igrao prvi dio i nije los bio ali mislim da cu se zaustaviti sada sa igrama na jedan period. Startam sa poslom od iduce sedmice. :D

    Kontam uzeti Battalion 1944 da mogu ponekad osutati MP, a SP za sada on hold.
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Steta zbog slabe prodaje, valjda ce izbaciti nekad treci dio. Ne kontam Bethesdu i iybacivanje igri punih bugova. Ne znam postoji li Bethesdina igra da je ispolirana pri izlasku, ali samo se TES-u i Falloutu to progledava kroz prste, dok druge igre podbace s prodajom. :(
    Kako nema? Ima onaj uzvicnik iznad glave protivnika koji se puni.
    Ja igram da nikog ne ubijam i da istrazim svaki kutak pa mi mnogo vremena treba.
    Igra mi je upisala dva ubistva - naime, kad uzmes neprijatelja u blok, ukoliko ga drugi neprijatelj ubije dok ti je u rukama, pise se kao da sam ga ja ubio - bezveze, a nameracio sam se da predjem citavu igru bez ubistava. Slicno mi se desilo u posljednjem Deus Exu - u uvodnoj misiji roknem par neprijatelja kod onog helikoptera i nista od trofeja. :D
    Iako pise da igra ne favorizira odredjen pristup, mislim da je low chaos kanon. Citam, da bi se odrzao low chaos, treba drzati postotak ubistava ispod 20%. Mogu reci da je ipak high chaos mnogo atraktivniji jer su borbu odlicno izveli, sto macevanje, sto puskaranje, sto upotreba magija.
    Tek sam tri nivoa presao, a citam da su kasniji nivoi zanimljiviji i izazovniji - jedva cekam.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    watch dogs 2 nikako da mi legne, a wd1 sam odigro do kraja i odlicno mi bilo napucavanje i cover sistem. Ova dvica tu faila, al opet mozda nisam dovoljno igro :)
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ima to iznad glava, meni više treba kada sam u sjeni da znam vidi li me ili ne, u ovoj igri je to konfuzno. Inače sam ja igrao na hard težini i sve ubijao ali stealth, nisam pištolj koristio nikako.

    Level dizajn je najjači dio igre, meni je svaka lokacija fantastična bila.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ma, kakav hard, i ovako me svako malo otkriju. :D Tako da sam podesio custom difficulty i jos kad sam skontao da se mozes zatrcati i kliznuti i dok klizes levata nabijes nogom - nema vise reloadanja, niko ne zagine, samo stun - vuk sit, ovce na broju. :)
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ti hard core, nisam čak razvijao sposobnosti koje realno kasnije mnogo olakšaju.
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Uh, ti si opasan igrac. :) Nema sanse, i ovako igram predugo jer svaki kutak istrazim, jos da nisam aktivirao sposobnosti (teleportacija i dupli skok za istrazivanje, gledanje kroz zidove za prikradanje i zaustavljanje vremena kad prigusti u borbi) i da igram na hard, ne ne. :) Jos malo i ulazim u Jindoshovu vilu za koju citam da je jedan od najjacih levela.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja preordao FC5 digitalno za Xbone, izadje cvaju jeftinije.
    A GoW cu vidjeti da ipak na disku trazim.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  12. Neso

    Neso Komšija

  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa bio bi sretan kao malo dijete kad bi to bila istina..
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Female lead, kill me.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    PC culture. Ni gaming industriju ne moze zaobici.
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Bilo bi super, i ja kazem. Govori se da nece jos za 3 godine izac GTA 6. Mozes zamisliti, kad je development GTA 5 kostao 260 miliona USD, sa timom vecim od hiljadu ljudi, sta ce da naprave od sestice :)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Taman ce izaci na kraju generacije da mogu prodati i na sljedecoj kad izadje. Opet. Sto se zene tice, moze proci samo ako lik kao Trevor.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Bit ce vremenski razmak haman 10 godina, izmedju GTA 5 i 6, ako je rumor tacan da GTA 6 izlazi 2022.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vice city - kreativno nema šta. Dakle od San adreasa nisu novi grad napravili. Fokus će biti na online, to je sada već zacementirano. Vala i nisam nešto zainteresovan. GTA V je prekucao pojam GaaS-a.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neka neka, barem izbace igru da valja. Isto i RDR 2 8-9 godina kasnije, drugi dio izlazi. Nisu kao ubisoft, ea, activision i slicni levati.