Intel Core i7 [Bloomfield]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by war rat, Apr 2, 2008.

  1. Juka

    Juka Komšija

    Re: Intel Nehalem

    da preformulisem pitanje, koja je ploca po onom sto nudi najisplatljivija
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: Intel Nehalem

    Imat cemo uskoro na testu spomenutu Gigabyte plocu, skroz ok po mogucnostima i overclocking potencijalu, takodjer uz Foxconn Blood Rage GTI medju "jeftinijim" X58 plocama s odgovarajucim setom mogucnosti.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Re: Intel Nehalem

    Jos je jeftinija GIGABYTE GA-EX58-UD3R sa 4 memoriska utora. Mislim da nema jeftinije x58 ploce.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Re: Intel Nehalem

    bubam, ako su sve u nekoj razlici od 100km, ne trazim najjeftiniju, nego me zanima naj sposobnija od ovih sto se nude kod nas
    sto sam mogo pofatat:

    imtec -Asus P6T DELUXE
    -GIGABYTE MB GA-EX58-UD3R

    barico -Intel BLKDX58SO

    genelec -DFI LP-UT-X58-T3eH8
    -DFI LP-DK-X58-T3eH6
    -BIOSTAR T-POWER

    plus c. -GIGABYTE EX58-DS4
    -GIGABYTE EX58-UD4
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Re: Intel Nehalem

    Ja sam sa newegga copio Asus P6T DELUXE jer se kloka ko zuca em je bila jeftinija u kombo dilu, a da je bila ta najjeftinija gigabytica uzeo bih nju bez razmisljanja, sve je to u 5 deka razlike, ipak se radi o istom cipsetu. Sa druge strane da kupujem ovde ne bi mi na kraj pameti palo da uzimam x58 kombinaciju.
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Re: Intel Nehalem

    koja od mojih navedenih???
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Re: Intel Nehalem

    Asusovka ako ti novac nije problem.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Intel Nehalem

    Ja bih najjeftiniju :) Ko sto Nani rece, sve je to u 5 deka isti chipset - sad hoces li nabesati 10 ili 15 MHz-a vise bazne QPI frekvencije nije bitno, Core i7 je ionako powerhouse.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Intel Nehalem

    drug / brat / rodjak je tamo uzme i saljne ti je ili je ponese kad on krene za BiH..
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Re: Intel Nehalem

    Brao Vedo ;)

    @h2o
    Brat mi zivi u Portlandu.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Re: Intel Nehalem

    Izmedju ove 4 MoBo, koju da uzmem???

    ASUS P6T DELUXE 659,00
    ASUS P6T 559,00
    GA-EX58-UD4 470,00
    Intel BLKDX58SO 587,00

    u dilemi sam, najvise me baca na Intela... al nemam pojma... ako ima jos ko koju preporuku da je dostupno kod nas u BiH nek mi javi...
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: Intel Nehalem

    Ja bih isao na Gigabyte varijantu s obzirom da ne vidim neki razlog zbog kojeg bi davao 100 i vise KM za neku od drugih ploca. Pretpostavljam da ce procesor biti i7 920, zna se koji je limit (TDP/temperatura) za overclocking te ces to bez problema uspjeti i sa Gigabyte plocom.
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Re: Intel Nehalem

    znaci minimalna je razlika u kvaliteti izrade itd, znaci 100+ ne znaci automatski. bolje...
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: Intel Nehalem

    Ova ploca je bukvalno za gamere, imas 2 PCIe slota, a 1 PCI. Smijesno, hoces bilo sta drugo da ubacis, ne moze, nema slotova. Cudo nisu onda samo stavili PCIe, te ukinuli i ovaj postojeci PCI.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Intel Nehalem

    No shit Sherlock.
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: Intel Nehalem

    tek kada uvidis da je crko onboard NIC, koja ljepota onda :):)
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  19. Esh

    Esh HWB

    Re: Intel Nehalem

    Veoma obecavajuce! Intel definitivno ne mijenja svoj nacin rada i nesto ovako vidjamo na svakoj generaciji procesora.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: Intel Nehalem

    Uh kako je sigurno fin ppd na ovom cudu na a2 coreu :)