1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A mozda ce skuplje ploce imati integrisan i ssd. :)
    Kako god, svidja mi se ta kompletna integracija. Jos od keramickog Pentiuma cekam pasivno hladjeni x86 procesor. :)
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Konzolaš piči odavde. :smt003
    Po meni veliki minus, zna se sta je desktop uvijek bio.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sta je bio? 99,9% ljudi nije briga kako su im komponente sastavljene niti od cega se sastoje.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    To je zato sto si kupio Biostar :mrgreen: , kupi Giga/Asus/MSI, naravno ne govorim da one ne mogu da riknu, ali barem je sansa manja.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Desi se, brend nije bitan. : ) Ovo je jos sve buducnost, nemora znaciti da ce tako biti.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vidis da sam smajl stavio.

    Anyway, ovo mi ima logike, cilj je razgraniciti mainstream i high end, a i Intel ce ovim da zaradi vise.
     
  7. AdinSA

    AdinSA Novi član

    integrisali su zvučnu, mrežnu, grafičku...šta još... hdd će zamijeniti sdd, koji će se opet integrisati nekako...za nekih 30 godina ovo danas će biti zaebancija... biće "djeca nam se moj Reufe smiju, djeca nam se smiju" :lol:
    ako misle da sastave procesor i matičnu, ko će proizvoditi to...propast će proizvođači matičnih, kao što će polahko propadati i proizvođači grafičkih čim ove integrisane smanje razliku u performansama, a to će biti ubrzo.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    To ce biti nikad.

    btw zvucna i mrezna nisu integrisani, doduse novije graficke imaju integrisanu zvucnu obradu.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Zemlja zove Senu? O cemu ti? :D Jok, nisu integrisane nikako, samo zadnjih 20 godina :D
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    ^^ Hahaha :smt005

    Cuj propasce proizvodjaci maticnih ploca,ccc..
    Pa i chipset je fixan na maticnu pa nisu propali,pa sta i ako bude CPU fixiran..

    Opet ce biti more modela maticnih ploca koje ce se razlikovati kao i ove danas, po broju PCIe slotova,SATA utora, broju faza za napajanje itd..

    Opet ce se moci naruciti svaka kombinacija CPU/mobo kao i danas samo sto ce upgrade biti onemogucen..

    A i ovo sve je NAVODNO za midrange sisteme, high end segment ce biti flexibilan za upgrade kao sto je i danas..
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako bude lemljenje bez nozica/pinova eto PS3/X360 YLOD/RRoD problema i na PC, radit ce heat gun rjesenja na sve strane :D
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne znam na sto je frajer mislio, u CPU naravno da zvucna i mrezna nisu integrisane, integrisane su na plocu.

    Posto je prica o procesorima mislio sam da on misli o integraciji svega u proc.

    Sad jasnije?
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa neće uradit integraciju matične u procesor :lol:
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ebi ga sad. :D
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D Haswell = Mobitel :D

    Ha ! ovi novi mobiteli imaju procesore sa "4 jezgre" i sve integrisano u uredjaj koji nosimo u dzepu...
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa Intel i ide u smjeru da u mobitel/tablet ugura jak x86 procesor...
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Koji su jedna obicna kurcin* za danasnje procesore sto se vidi i u energetskoj potrosnji kao i kompleksnosti (samim tim i velicine) cipova.
    Svaka ciljna grupa ima svoj dio u trzistu, mozda ce raditi neke finese radi profita, ali desktop ce ostati desktop, a mobile ce ostati mobile.
    EDIT: ovo je odgovor na pionirov post.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da, puno - puno vece trziste i trend u usponu :D

    Djaba sve, desktop entuzijasti se nemogu boriti protiv :

    - firmi koje ce za svoje radnike imati "neki" mocan mobitel umjesto desktopa ili internet server protiv printanja papira...(vec imamo sms "obavijesti" iz banke, mozda tako i racun za struju dobijemo :| )
    - facebook-a,
    - ipod-a,
    - konzola,
    - onog fazone igre u kuci preko interneta+LCD-a itd...
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mene brine par stvari, ako procesori budu kao čipseti (ne zamjenjivi su i često se kvare), eto nam problema..Za sada je CPU komponenta koja se sigurno najteze kvari u desktop pc-u i to je komponenta koju možeš najviše vući kroz konfiguracije. Mislim da vode ka tome da to promijene, a i zarada će im biti veća jer će odgovornost prodaje procesora svesti na poroizvođače matičnih ploča, kao što je to danas sa čipsetima.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možeš provući kroz više konfiguracija a opet svake dvije godine imaš novi socket gdje mjenjaš proc i matičnu, nekada i RAM, tako da već imaju model za čestu kupovinu procesora.