1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Bas sam i ja to pomislio, ali sada ima vise sanse da se upari sa Nocuta ventilatorima :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni su bile najljepse LGA1156 Asusice.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesu ružne fakat. Jedino ova Asus Sabertooth Z87 može proći ovo ostalo odron.
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sto su im ovako jadne naponske sekcije? Gledam po 8 faza na plocama od 400 KM pa dalje, valjda ce gigabyte izbaciti neku sa bar 20 :D Nesto mi oskudno ovo izgleda za ozbiljnije overclocking domete... ili haswel na 5GHz trosi ko upaljac :D
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Trose priblizno kao Ivy Bridge procesori.

    Stvar je u tome sto je sve preko 8 faza overkill za prosjecnog korisnika, jedino profi klokeri na tecnom nitrogenu, helijumu ili Dry ice trebaju sto ispeglaniji napon i sto vise faza da bi podnijela ploca ogromne voltaze.

    8 Phase tj 6 Phase za CPU + 2 za IGP je sasvim dovoljno za overclock na vazdusnom hladjenju.

    Npr Sabertooth P67 imala "samo" 10 faza (8+2) , Asus Z68 Maximus IV Extreme ima 12 faza, 8 za CPU i 4 za IGP.
    Vise je vazan kvalitet samih mosfeta i Choke-s.


    Sto se tice Gigabyte-a , entry level ploca je Z87 D3HP, i ima samo 4 Phase napajanje (3+1).

    Gigabyte Z87 UD4H ima 16 Phase, (12 za CPU +4 IGP) a to je mid range ploca od Gige isto toliko ima G1 Sniper 5 ploca.

    Npr Gigabyte Z87 X OC ploca, namjenjena mainstream overclockingu ima "samo" 8 Phase, tj 6 za CPU i 2 za IGP,ali ima 8pin + dodatni 4Pin konektore za napajanje i takodje 6Pin PCIE napojni konektor.

    Upravo sto sam i govorio 8 faza je mjera za mainstream.

    Gigabyte ce kasnije predstaviti jos jednu plocu iz OC linije koja ce biti masivno dopingovana i namjenjena profesionalnim overklokerima i entuzijastima kao i UD5H, UD7H itd
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Asus je trebao svoje mainstream modele nazvati Ali G edition:)
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gdje sam ja spomenuo da single kaska, rekao sam da ce kaskati u buducnosti, sto se tice mene i mog setupa, pionir je djelimicno bio u pravu, kraj godine je, uci se, a i racunar rudari, a kad se rudari, igranja nema.

    Viditi cemo koliko ti teorija za proc drzi vodu kad pređem na 2560x1440.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "može dovesti do problema"

    Znači prvo probati prije bacanja para. :)
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa iskljucis power saving opcije u BIOS-u i ne koristis sleep mode i neces imati problema ni sa jednom napojnom u kombinaciji sa Haswell platformom.

    BTW moja napojna je na Seasonic-ovoj "Haswell ready" listi. :smt003 (kosta 80$ na newegg).
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Valjda ce FSP500-60 sa 4pin>8pin cpu adapterom raditi, jer mi se ne daje 80E za iole kvalitetno napajanje.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tesko ako ta FSP napojna nije DC/DC sistem napojne. tj AC/DC je za 220 > 12V, onda dalje za 5V i 3V ide DC/DC sa 12 > 5V i 3V , tako da postoji dovoljno opterecenje na 12V i kada je Haswell CPU u C6 state (jer se 5V i 3V grane konvertuju iz 12V grane) , te napojna nema problema da stabilizuje napon na 12V grani.

    Sumnjam da j taj FSP DC/DC sizajn, to imaju ove najnovije napojne jedinice.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    More li ova moja da hasana napaja kako treba, nije mi bas jasna ova prica?
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tvoja napojna kao i sve Strider GOLD su podrzane.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li veze sto ne koristim nista drugo osim "shut down" funkcije?
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pih, moja nije na listi za Seasonic... a koristim te cake aka sleep mode...

    http://www.bit-tech.net/news/2013/05/14 ... ompatibl/1
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovo ima smisla.
    https://hardwarebase.net/vijesti/13980/c ... za-haswell
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto jednostavnog hacka. :D
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sta reci na ovo :D :?: ( lijepo izgleda-gara/crnka :D ):
    https://hardwarebase.net/vijesti/14000/p ... icna-ploca

     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018