Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ih! Svabo je to :D , Noctua Austrija, moglo bi biti u 5 "deka" gore/dole :)

    Treba uporediti tezinu...Noctua ima solidno debele aluminijum plate pa je citava baza zbog toga teza.

    Edit ;
    - Himalaya 2 842gr sa vent,
    - Noctua U14S 935gr sa vent. 770gr bez ventilatora.
     
  2. black

    black Komšija

    Ima li gdje kupiti dobar 120mm vent za cpu cooler i jedan 140mm za kuciste.
    Po mogucnosti kod nas, imam opciju da narucim na quietpc ali draze bi mi bilo ovdje da kupim.
     
  3. barts

    barts Novi član

    Pozdrav

    Zanima me kako bi ovaj cooler išao na i7 2600k (nije clockan), bitno mi je da bude popilično tih a ovi tvrde da jeste...dakle ovo je freezer 13 a ne pro varijanta koji je skuplji.

    http://www.arctic.ac/eu_en/freezer-13.html

    ARCTIC FREZEER 13
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    jedini potencijalni problem s ovim coolerom je vent, ako prozuji tesko da ces naci neki za pristojne novce, nije kao na standardinm coolerima skini stari, nabaci novi vent i pici dalje mada sigurno bi se i ovdje moglo nesto izmajmunisati da se obicni vent stavi ali to je vec druga prica
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Koliko kosta taj? Pretpostavljam da nije nesto skup, ali vjerovatno imas i boljih opcija.
     
  6. barts

    barts Novi član

    Ma nešto sam gledao po ebay-u, čini mi se oko 40 dolara...
    Koji mi preporučujete, da ne bruji, zuji i vrišti, ne mora biti nešto naj naj jer proc vjerovatno neću clockat...
    ok mi je bio i stock cooler ali već je haman pri kraju :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    CM Hyper 212 Evo će biti ok ako ne planiraš OC.
     
  8. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Mislim da je kolega Waha102 koristio taj Arctic na 2500k (klokovanom), kaze da je ok pa nek ti to bude mjera. A ako je cijena 40$, pa vala možeš i bolje naći za taj novac.

    Pomenuti Hyper 212 Evo je provjeren izbor, mislim da je i on tu negdje sa cijenom, možda i jeftiniji, nećeš profulati s njim.
    Čekiraj i QuietPC.com ponudu.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Raijintek Themis u winwinu 53KM, mislim da ne mozes bolje proci od toga za te pare.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na to sam zaboravio da je dostupno kod nas. Definitivno Themis onda.
     
  11. barts

    barts Novi član

    Ok, hvala na preporukama.

    Još ću vidjeti između Themisa i Hyper 212 Evo, vidim po nekim recenzijama da je ovaj prvi nešto malo bučniji (ali jeftiniji) tako da moguće da idem na Hyper 212 jer mi nije problem dati nešto više novca.

    Razmisliću i o dodatnom Noctua ventu pa ili ga stavim u kućište pozadi ili eventualno zamijenim sa ovim koji dođe na jednom od ova dva cpu coolera...

    P.S. Molim vas samo još, da se ne bih zaletio, da mi odgovorite mogu li ovi cooleri ići na moje kućište i matičnu. Kućište je Coolermaster (zaboravio sam kako se zove model :S mislim 690), matična je ASUS P8P67...sLIKE da imate predstavu

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Hyper 212 ti moze sigurno u CM 690.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da li kod nas u BiH ima uzeti

    [​IMG]

    pošto su mi crkli cooleri od gtx 460 gb model
    [​IMG]

    veličina 80mm, pa arctic mi je nekako pouzdan, a ako imate neki drugi prijedlog, pucajte, cilj mi je samo da cooleri proizvode što manju buku, s toga i ciljam isprva na arctic
     
  14. Neraa

    Neraa Aktivista

    ako ne planiras prodavat uskoro karticu skini sve plastike i nakaci 2x 12cm coolere,spoji na 9v i imat ces bolje i tise hladjenje od fabrickog
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako to da uradim?

    hvala, poslao sam mu poruku
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pcshop otpada, trazi 25 km samo za jedan vent, 50 km za oba, niđe veze

    čekam neraa da odgovori
     
  18. Neraa

    Neraa Aktivista

    ukratko moraš naći "caku" da razdvojiš plastiku i ventilatore od samog heatsink-a , svaka kartica ima drugačije postavljene šarafiće koji to sve drže na mjestu ali ne bi trebao biti prevelik problem da ih nađeš, onda montiraj nove ventilatore, 2x 92mm ili 2x 120mm zavisno šta imaš, ja sam na 560Ti koristio 2 Xilence red wings, tihi a temperature bile odlične
    imaš ovdje neke ideje kako da to izvedeš http://www.overclock.net/t/1468878/tuto ... -iii-cards
    najlakše je pomoću male matice i dugih šarafića pričvrstit ventilator na mjesto, mada i vezice mogu poslužit kao ghetto mod
    nemam sliku nažalost jer sam prešao na 270x prije godinu dana ,ako gdje zapne javi
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    imam ja vec jedan privezan 120mm upravo sa vezicom, ako dodam kako jos jedam vent kako da ih povezem, da idu kao jedno ako me razumijes.
     
  20. Neraa

    Neraa Aktivista

    Spojis ih vezicama zajedno u sredini a vanjske dijelove pricvrsti za hladnjak bas kao na linku koji sam ti postavio. Onda jedan vent spoji na gpu_fan da ti ne izbacuje gresku a drugi svejedno gdje ces spojiti