Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    kuciste je HAF 922 i gledao sam po netu i raja normalno stavi Corsair H100i bez ikakvog rezanja..

    D15 nema(?) , U14S je 165KM a H100i je 230KM,vrijedi li ta razlika tih para ?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iskreno ja ne bih gledao H100i pored H110 koji je gotovo 15dB tiši a ima bolje performanse.
    Kod mene U12S sa dva ventilatora odlično hladi 4770K, pa i to uzmi u obzir. U idle-u nečujni.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    nemam prostora za H110..

    hoću li morati ovako montirati U14S ili ću moći normalno zbog prostora(i jer mi je prvi slot pcie x16 gdje mi i je grafa) ?

    [​IMG]
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Treba mi pomoc :)

    Da li neko zna postoji li razlika kod AMD socket nosaca CPU hladnjaka, tacnije odgovara li AM2/AM2+ (AMD Phenom X4) hladnjak na moju FM2+ plocu ?

    Ovaj :
    [​IMG]
     
  5. k0ST

    k0ST Aktivista

    Pionir, trebalo bi da stima, tj. sto se tice nosaca AM2/AM2+/AM3/ AM3+ = FM1/FM2. Probaj, to ti je 2 minute posla. Taj hladnjak je solidan, ali dosta bucan cime se imalo jace zavrti ventilator(cic).
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Probao bi ja, ali trebam kupiti, u drugom gradu je :|

    ako vec placam postarinu, tada zelim biti siguran za ovaj jeftiniji ili moram skuplji TT Contac 21.

    Ne mora biti neko cudo (filmovi, internet i sl), ali treba mi nizak, imam nisko/malo kuciste.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Oba su poprilično glasna, ima boljih varijanti.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Noctua 90 KM :| , Scythe Tatsumi oko 60KM ... na sto mislis Baha?

    Trebam racunar poslati na servis, pa nema smisla da Noctua saljem i do 45 dana ili da na 2600K igram sa stock hladnjakom :|
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Izradio me jedan Tuzlak :) , momak sa pik-a, cekao sam tri dana da posalje hladnjak, ali nista (no dobro).

    Moze se svasta naci u radnjama za 20KM, pa tako nadjoh nov Manhattan 702997 Socket T/478 CPU Cooler :smt005
    http://manhattan.icintracom.com/en-US/s ... cpu-cooler
    http://assets.mhint.s3.amazonaws.com/do ... asheet.pdf

    Hladnjak je toliko star i bezveze da google ima samo par informacija. BITNO je da odgovara na moj socket FM2+. Baza je bakarna-niklovana, a povrsina je bez pretjerivanja odlicna. Na 1100-1500 rpm je necujan za surfanje kao sada. Nakon pola sata u BIOS nije presao 49C, ali se cuje sa 1800 rpm za te rezulatate i osjetnu kolicinu toplote koju rasprsuje. 2000 rpm je mnogo sto ne pomaze znacajno, dok o 2700 rpm uzasu necu govoriti. Hladnjak nema auto-rpm regulaciju, ali ima neku vrstu fiksnog pcie-potenciometra...

    Uz hladnjak sam dobio dobru pastu :D (bolja od one bijele obicne) Stars 742-2 Thermal Conductivity 8.5W(mK), a poredjenja po podatcima Arctic MX-2 je 5.6W(mK).

    Sto ti je reci AMD :)
     
  10. comrade

    comrade Aktivista

    prijedlog za cooler koji ce da hladi phenoma II 955 i ubrzo nakon toga i intela i7-4770
    sto tise to bolje ..nisam overclocker
    planirao sam izdvojiti max 80 km
    pozz
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    mugen 2 ili 3, mada je overkill za stock.
     
  12. comrade

    comrade Aktivista

    gdje ima kupiti mugena?
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    ja sam svog uzeo na piku za 60KM hladi fx 8320 bez problema i kad je overclockan
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ingel
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Trebam drugu za 4770K uzeti kuler, neće oc biti stoja budžet max šta uzeti?

    Edit: RAIJINTEK EreBoss oko 90KM na piku?
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    hyper 212 imas u genelecu
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tanko je to druže imam taj kuler hladi solidno i5 naklokani ali nije baš za i7. Ovaj Ereboss izgleda puno bolji a haman cijena u pet deka.

    EDIT: vidi cijene u genelecu hyper 212 EVO 88KM a ja ga u Uni expertu uzeo ima 2 godine možda bio 75KM wtf? Evo gledam uni expert sajt i sad je ta cijena a oni su ako se ne varam još uvijek distributeri za Cooler Master.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    pa nece se klokat sam si rekao 84w sta god uzmes u tom rangu bice fajn
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jes to druže ali konfa je tip tip 4770K i gtx 780 u full tower kucistu i grehota nesto slabije staviti :D

    Gledam Ereboss na reviewima dobre rezultate ima ako bude na stanju kod Peropa mislim da nema bolje za te pare.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kakva je ovo baljezgarija da hyper 212 nije za i7 :)
    Sta ste vi duvali ba?

    3 godine hladio i7 2600k sa hyper 212, ha stock ha naclockan na 4.5-4.8

    Po slikama, ovaj ereboss je dosta siri nego hyper 212. Hyper 212 ima problema sa visokim ramom, a kamo li ovaj.