Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja sam ga imao ovog ljeta i iz određenih razloga sam se morao rastati sa njim.
    Naime mobitel je vrh posebno što se tiče kvaliteta izrade, tu je nevjerovatno dobar za svoju cijenu.
    Ima najbolju moguću optičku stabilizaciju, tj. 4-osna stabilizacija, svi ostali rade 3-osnu stabilizaciju.
    Hardware je haos dobar, a još jedna me stvar jednako iznenadila kod Mi 5-ice kao i kvalitet izrade, a to je ekran, tj.
    kako je čist i jasan, te koliko se može smanjiti, tj. na milimalnom brightnessu se može gledati u mraku, tj. u krevetu bez da remeti san zbog Melatonina.

    Od mene ima svaku preporuku, i žao mi je što ga više nemam, mada meni je bilo tek malo velik, a to je zato što ja imam manju ruku.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala obojici - naruceno!

    236 USD sa kvalitetnim okvirom i nillkin h-pro temp glassom.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. black

    black Komšija

    Procesor je samo A53 , nema A72/3 jezgre.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa dobro, midrange uredjaj. Ipak je 8 tih A53 jezgri a 4 su na povisokih 2.1GHz.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za 250$ je odličan.
     
  7. black

    black Komšija

    Redmi Note 3 Pro 115$ , nez ima li sta jeftinije a da valja :D Daleko bolji od Umi Rome X sto raja kupuje.
    Proc snapdragon 650 sa 2 A72 jezgre i 4 A53 jezgre.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je li dobio Marshmallow?
     
  9. black

    black Komšija

    Jest nedavno, ako ti nije mrsko instalirati imas i 7.1 na netu. Meni se svidja MIUI i ROM je vrlo stabilan tako da ne diram nista.
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok bolan, nemam ja taj uredjaj, nego onako pitam. :) Ali dobro ako je stigla sestica...
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Poskupio je tj. ja ga nisam nigdje mogao naci ispod 160e. Jednom ga na dealu bio kupio jeftinije ali kasnije nikad naci. Cekao i evo kupio sad Mi5
     
  12. black

    black Komšija

    Evo 120$ jos uvijek :D
    Dreami Original Xiaomi Cellphone Redmi Note 3 Pro Snapdragon 650 16GB ROM 2GB RAM 4050mAh 16MP 1080P Hexa Core Note3
    http://s.aliexpress.com/vYFNFNfA
    (from AliExpress Android)

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    ^^ Jel to sigurica? Pa nije 120$, samo se moze selektovati king package, znaci nemaju na stanju valjda.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma nema ih na stanju, vec dugo :D
     
  15. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ima li neko preporučiti nešto kinesko što je trenutno best buy, do 400KM?
    Ekran do 5", ne veći
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja sam evo neki dan uzeo Xiaomi Mi 5 za 400 KM okruglo, prezadovoljan sam ...
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gdje si ga kupio za 400

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pametni ljudi uvijek ostavljaju kutije od produkata.
     
  20. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Imam i ja Mi 5, kupljen baš od Konjislava sa ovog foruma, znam da je telefon odličan ali ne uklapa se baš u cijenovni rang ovdje, ti si imao sreće :)
    A i osoba kojoj telefon ide nema potrebe za Mi 5.

    Uzeo sam Redmi 4 Prime za 350, nov. Nije loše za te pare, hvala svima :smt006