Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da imam pristup uradio bi review ali iz Swe narucujem u BiH tako da ga nisam imao prilike vidjeti osim preko kamere. Buraz nije hardcore user tako da sigurno nece ni testati u detalje da bi mogao komentarisati.

    Selvin bi trebao dobiti sad nekad, krajem mjeseca :smt005 (mozda) pa neka on javi :D
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa kad je to on naručio? Ja sam naručio 10. oktobra, a da mi hoće stići za 2 sedmice, tj. 24-tog, bio bih na konju. Mada sve dok stigne unutar mjeseca, znači ne više od 3 sedmice, biću sretan.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    On je narucio jedan dan prije mene a meni je trebalo nesto jace od dvije sedmice. Tesko da ce stici za tacno 2 sedmice, 3 je vec malo realnije ali budi spreman na sve.
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Pa imate reviewe iz korisnickog ugla na pcekspert forumu, a i ja sam kupio vec 6 ovih kineza i sa svakim sam jako zadovoljan. Lenovo A800 ima minuse u vidu premalo memorije i nedostatak bljeskalice, ali sve u svemu za te pare strasan telefon.
    Do sada mi je najbolji THL W100 i njega koristim svakodnevno.
     
  5. efo

    efo Komšija

    THL W100 ti se vise dopao od Cubot GT99?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li kakav sa qwerty tastaturom ? Ne nalazim takve ni na legit trzistu kako treba.
     
  7. wragg

    wragg Aktivista

    Da budem iskren, lik je po forumima toliko isforsirao taj Cubot da sam iskreno stekao averziju prema njemu i nikada ga nisam pozelio naruciti. Meni je ovaj THL vrh brand i stvarno bih ga svakome preporucio. Probao W100, W200 i W8s. Najbolje mi je legao ovaj W100 zbog velicine i njega i sada koristim, ali ozbiljno razmisljam da se vratim na W200, cisto malo za promjenu :)
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Evo konacno dosao i moj kinezer danas, Cubot GT99. Prije 2 dana je dosao kod nas na carinu i eto danas me docekao kad sam dosao kuci. Poslali su ga tacno prije mjesec dana, tako da se bas oduzilo (za razliku od mene, donjapa ga je dobio 10 dana prije :D). Carinu i porez mi nisu naplatili, tako da sam platio samo 3.5KM onaj pregled. Vjerovatno nisu naplatili jer je pisalo na paketu da je poslano iz Njemacke (tako banggood.com salje, ili preko Svedske), i da mu je vrijednost 22$, tj. da je unutra MP4 player, pa kad otvore na carini vjerovarno ne znaju sta je (zasad :D). Na kraju me je mobitel izasao oko 215-220KM, sto je meni vise nego odlicno jer sam se bio spremio da platim carinu i pdv oko 70-80KM.

    Sto se tice utisaka, sumnjam da sam za te pare mogao dobiti bolje, zasad nikakvih zamjerki, nakratko sam testirao WIFI, kameru i onako aplikacije kako se ponasaju. Nisam jos ubacio SIM karticu niti dodao account jer radim backup na starom telefonu, pa cu detaljnije procackati poslije. Uz mobitel dodje onaj zastitni okvir (gumeni), slusalice, usb kabal i punjac i neko malo uputstvo. Sve je na English, tako da nema brige oko toga :D Malo su me brinule dimenzije, jer je na nekim slikama izgledao ogroman, ali mi je optimalan.

    Specifikacije, slike, video itd. mozete naci svugdje, pun ga je internet, a kupio sam ga odavdje:
    http://www.banggood.com/CUBOT-GT99-4_5- ... 77689.html
    uz kupon od 10$ koji vam mogu poslati na email izadje 146$.
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    U dobar izbjego carinu vidim sad je na snizenju taj model vrjedili taj kod o i kad je tel na snizenju
    Jeli im ti moras reci da napisu vijenu od 22dolara i sta je unutra ili oni to od sebe aj uputi me malo :grin:
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Uvijek je na snizenju i kod vazi i tada.

    Ti ne moras nista govoriti (barem ja nisam) - oni obave sve kako treba, ti samo narucis :)
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    5MP front camera - kinezi kraljevi! :smt005

    Ovdje jedino vidim kao minus malu internu memoriju (4GB) i nemogućnost proširenja iste kroz microSD! Ostalo izgleda pristojno a za ovu cijenu svakako i više nego dobar deal! :smt002
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Kako mislis "nemogućnost proširenja iste kroz microSD"?

    Nisam je testirao detaljno kakva je, ali uglavnom radi front i nije los kvalitet :D

    @RaP, oni sve sami urade, i posalju preko Njemacke/Svedske, i oznace da je mp4 player i 22USD, ja samo platio :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo i ja danas kupi kineski "gadget",nije mobitel,tablet "BMORN K22 " 7 incni tablet sa quad core procesorom i dual core grafikom,giga rama,4 (ili 8 GB interne),za sada mi nije bas najjasnije,IPS HD ekran (1720x800) ,hdmi,...tablet je tanak 7 mm :D...dvije kamere
    ekstra tablet,testirao sam ga par sati,prvi mi je tablet ali je stvarno brz,stranice otvara brzo,aplikacije,igre
    evo jedan video

    mozda da ujedinimo teme,da se pise i o tabletima ???

    a cijena,bagatela,ispod 200 KM ,doduse polovan ali jos 2/3 garancije ,folija na ekranu
    zakljucak da kinezi nisu sto su nekada bili,smece,sada su respektabilni pravo,od ZTEa,huawei-a do ovih ŽNJ brendova ali kvaliteta ne nedostaje
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Nema slot za microSD karticu! Barem tamo nigdje ne piše. :mrgreen:
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ima jasta, gdje to kinez nece imat :D Kad ima mjesta za 2 SIM, sto ne bi bilo za microSD :D

    EDIT: Evo i pise na linku sto sam stavio:
    Ako te je zbunilo TF, to je TransFlash, kako su prvobitno zvali microSD.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako rade 2 sim kartice, jesi li istovremeno dostupan na oba broja?
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Nisam probao, ali pise dual stand by, sto bi trebalo znaci to sto pitas.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde probaj kad mognes pa potvrdi.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Istovremeno dostupan na 2 broja, mozes birati sa koje zoves itd. Normala sve, samo imas SIM 1/2 i biras.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok thx. Prije sam imao potrebe za ovim al mozda opet zatreba :) Vrlo dobra stvar ako na poslu dobijes broj.