Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Mislim da ne razumiješ. Meni je samo malo napuklo staklo, sve ostalo radi kako treba. Znači samo staklo je napuklo, tj. postoji estetski nedostatak kod telefona, a sve ostalo radi kod doxa.
    Zato i planiram zamijeniti ovo staklo sa lica mobitela.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To nije moguce, to je sto ti wragg govori. Na SGS-u se ne moze zamijeniti samo staklo, nego mora sve u komadu - staklo, display i digitizer.
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    A može recimo na SGS3?, pošto sam to vidio ovdje.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Izgleda da je staklo kod SGS3 samo na krajevima nalijepljeno. Kod SGS-a je staklo nalijepljeno citavom povrsinom, tj. izmedju displaya i stakla je veoma tanak sloj ljepila.
     
  5. efo

    efo Komšija

    moze se zamjenit ljudi. samo je jako tesko, tj. treba zajebana oprema. slao sam klip konji, ne znam sto on posta sgs3 klip :D

    pise cak i na artiklu na ebayu (samo staklo za sgs) da je postupak zamjene tezak i da se kupci savjetuju da prvo istraze kod lokalnih servisera mogul oni to uraditi.

    edit: evo klipa



    samo odosmo opasno u ot :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko ja vidim originalno staklo je zalijepljeno cijelom povrsinom a zamjensko samo po ivicama.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da se vratimo na temu:

    Narucio sam jos jedan Cubot GT99, pokazao se kao pun pogodak za te pare pa sam odmah dobio jos jednog "kupca".

    Na banggood za svaki slucaj imate:

    - Zamjenski MIC, STALKO, BATERIJU i jos nekakvih dijelova za popravku.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    http://goo.gl/umXP1H

    Ovaj Cubot gt72. Kontam da ga staroj uzmem, najvise za vibera i whatsapa da joj mogu slati slike cerkice.
    Valja li ista, izgleda ok za 50€
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Daj malo detalja o telefonu.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Za te potrebe vjerujem da je sasvim dovoljan telefon. Imati ce velik screen gdje moze vidjeti slike - normalno, a nece bas da se opterecava ako aplikacija bude otvarala koji sekund vise.

    Mislim, za 50 eura - sta mozes vise ocekivati :)

    Ako se odlucis javi se za kupon!

    @ Forza

    - Sta da ti kazem, buraz ga koristi vec treci dan i nema primjedbe, toliko mu se svidio (kada usporedis sta dobijes za 220 KM) da ga ne ispusta iz ruku. Uglavnom moze pokretati sve, odlicne slike pravi, dovoljno brz, elegantan. To je sve sto se za sad moze reci, a javim i utiske nakon 30 dana pa da znate na cemu sam.
     
  11. efo

    efo Komšija

    zar ima kupon za mobace ispod 100$?
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne znam fakat, ja sam gledao tamo kupone nekakve sto dobijes, bodove tacnije, prilikom kupovine i davanja review-a pa sam mozda pomijesao malo.

    Ovi od $10 stvarno ne znam da li idu za mobitele ispod $100.
     
  13. efo

    efo Komšija

    Selvine, jos nije stigao mob?

    @Donjapa: koliko je tebe dosao telefon (sveukupni troskovi?)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Nije, u Frankfurtu je od 11.10. Kod Donjape pozurio :D Njega je izasao 220KM, jer je samo platio mobitel :D
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sveukupni troskovi za telefon: $145

    Sada sam narucio jos jedan za $155 (nije bilo kupona) pa cu javiti koliko ce taj izaci.
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Mogao si i drugi kupon dobiti, i to na slijedeći način:
    1. Pošalješ sebi kupon na fake mail
    2. Sa fake maila se registruješ na stranici, sa tim istim fake mailom
    3. Sa novim akauntom napraviš narudžbu i iskoristiš kupon pod Invite tools -> Credits
    4. Uživaš ;)
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    A nece te skontat kad se logujes na paypal sa starim emailom? :D
     
  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Vjerovatno hoće vidjeti da je ista paypal adresa, ali zašto bi to bio problem?
    Napravio si novi akaunt, napravio uplatu, iskoristio kupon, bog te veselio. Ja ne vidim ovdje ništa čudno.
    Btw. ja sam efi sa foruma do sad kupio bruku stvari sa interneta, onda nekoj djevojci, rođaku, sebi, bratu. Ništa čudno ni kad se logujem sa tuđim akauntom na stranicu, a platim sa svojim paypalom. Sve prolazilo najnormalnije.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    6 stranica narudzbi i lupanja okolo kole, a niko da napise kakav review postavi slike telefona i sl.
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa niko ga još nije ni dobio, osim donjape, s tim što ga on dao burazeru, a brat mu vjerovatno nije na HWB-u. Čim ga dobije neko odavde za sebe, biće review. ;)