Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Samo da javim da je moj stigao, evo za nesto vise od 2 sedmice

    Nije bilo nikakvih dodatnih troskova, $145 i to je to - buraz ce testirati pa cu ostaviti utiske.

    Slusalice, USB kabal + Punjac (kombinacija) i futrola.
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Jel ima screen protector, tj. ona providna plastična(ili je najlonska) folija?
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ima na njemu ona sto dodje sa svakim mobitelnom (ona gruba velika). Buraz mi samo malo prezentovao preko kamere pa ce on to pregledati kasnije detaljno. Dodatnih screen protectora nema.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Sve je to super ljudi, ali kako vi mislite te mobitele servisirati? Je li neko imao problema sa istim pa uspio rijesiti ili se vodite onom, jeftino sam ga platio sve i da se pokvari bacit cu ga i kupiti novi?
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Telefon isti kao i svaki drugi, rezervnih dijelova ima za naruciti u slucaju da nesto pokvaris. Rastivit ga kao i svakog drugog znaju u shop-u. Naravno da se nadam-o da nece biti problema :D
     
  6. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Moj buraz imao Galaxy S, i dao mu rođak SGS 2 da ga popravi (nešto nije radilo, čini mi se da je ploča, ili ne neki jednostavniji dio koji je on rekao da mu naručim preko ebaya za čini mi se oko 30-50$, on je to nabavio, otvorio mobitel, zamijenio i zalemio kontakte i popravio mobitel) i rekao mu ako ga popravi, nek ga zadrži a njemu da svoj SGS. I tako je i bilo, i eno ga nadogradio SGS u SGS2 za nekih 50-70KM.

    A ja sam svoj SGS razbio, tj. ispao mi na beton baš na ekran čitavom površinom kada sam se vraćao sa posla sa visine pojasa. Ekran se razbio, opet nije ni preloše, ali mobitel i dalje radi, evo nekih 4-5 mjeseci.
    Prije dan,dva Efo mi šalje link na ebayu od ekrana (znači ne digitizer i display, nego samo ono staklo) za 5$. Tako da ću to naručiti danas, i kada dođe zamijeniti ga sa ovim. Gledao sam na youtubu, čovjek istu stvar popravio na SGS3 za nekih 15-20 minuta uz korištenje heat guna, mada ja bih se nekako šnašao za ovo.

    A što se tiče toga, čini mi se da daju garanicu od godinu dana.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ti kupuješ telefon sa namjerom da ga servisiraš? Manje crnih misli. :)
    Ja nepamtim da sam u životu odnio mobitel na servis. Obično rikne kad je vakat nabavljat novi. Šalim se nije nijedan rikno. :smt003
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    u zivotu samo jednom nosio mobitel na servis i to kad sam ga kupio polovnog bio mu razvaljen onaj konektor za punjac sto nisam pregledao prilikom kupovine, svi ostali telefoni koje sam kupio nove su radili dok ih nisam prodao
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pricamo o telefonu, ne automobilu :D Kakvi crni servisi, suppa ako sta bude sada tebi donosimo da popravljas, bice da si ti urekao!
     
  10. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ista stvar ovdje, nikad mi nije riknuo mobitel u životu, samo jednom se polomio (ovaj trenutni SGS), ali i dalje radi.
     
  11. efo

    efo Komšija

  12. wragg

    wragg Aktivista


    Kako ti mislis odvojiti staklo od digitizera? Nadam se da si svjestan da su digitizer i staklo jedna te ista stvar, pa ako to "staklo" na ebay nema flat kabel za zakaciti na plocu, nisi nista napravio.
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    Ima kupona ali se ne šalju kao na banggood nego ih sam sebi "kupuješ" sa poenima. Poeni se skupljau kupovinom, pisanjem reviewa, učešćem na forumu itd.
    Do sada sam 6 narudžbi kod njih napravio i sve prošlo ok. Istina nisam do sada uzimao telefone ali sam imao narudžbe po ~70$ koje su prošle bez carine. Dostava 15-20 dana.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    A ja ti napisao detaljno kad sam ti poslao kupon:
    "Evo poslao sam. Trebao bi dobiti email, a nakon registracije imas tamo na my account, invite tools pa credits. Mislim da se tu nalazi kupon. Pozdrav" :D :D

    Btw, moj jos nije stigao, a narucio sam dan prije nego je donjapa :D
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Haha, nemojte drugovi ako boga znate :). Dzaba, ja uvijek tako na sve gledam, sto je nekad bas bezveze a nekad i ima smisla. Nadam se fakat da nece biti problema i da ce vas do sljedece generacije sve sluziti.
     
  16. efo

    efo Komšija

    Nakon visesatnog guglanja, narucio sam Cubot GT72 preko Konjislava, svjestan problema s RAM-om. Procijenio sam da se ipak za ovoliko para (95km) isplati, jbg trenutno nemam vise pa kad bude uzmem nesto jace :D

    Maloprije prodao Galaxy Ace za 105km (polovnog, sa neispravnim 3.5mm portom za muziku, sve ostalo je ferceralo ok), a ovog Cubota, koji je daleko bolji od Ace-a (izuzev mozda zadnje kamere jedino), cu dobiti novog za 98.5km (95 + 3.5km, nadam se bez dodatnih troskova) :D

    Ima dosta review-a ovog moba po netu, vecina je ok (uradicu i ja kratki ovdje ako bude koga zanimalo kad ga dobijem), na par sam naletio da igre tima Temple Run 2 i slicne na par mjesta trzaju, al raja je vecinom njim zadovoljna zbog generalnog price/perf. Galaxy Ace ne moze TR2 ni pokrenut :p
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako nista dobices nov telefon, mada nije bas znacajan skok u performansama u odnosu na Ace.
    Ja sam TR pokrenuo na Giu koji je isti kao i Ace, osim sto ima manji ekran.
    Toliko trza da je neigrivo. Trza cak i na ovom Neu s 512 MB RAM, ali se ipak moze igrati.
     
  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Evo naletio sam na novi mobitel, tj. Zophone i5. Znači 4" ekran sa HD rezolucijom, te Quad core 1.2GHz procesor, 1GB RAM i 16GB ROM, jedina mana je 8MP glavna kamera za razliku od Cubota GT99 koji ima 13MP. Velika baterija 2800 mAh, te radi na 850/2100 3G frekvencijama. Također jedna stvar koju trea istaći je da izgleda isto iPhone, te ima interface isti kao kod iPhona, iako je OS Android. Sve ovo za 172$, bez kupona, mada ne znam da li se može na ovoj stranici to koristi. U svakom slučaju dodatni izbor, te fina stvar za ljude sa manjom šakom. (poput mene, sada koristim SGS od 4" koji je ekvivalentan veličinom ovome)
     
  19. metallac

    metallac Aktivista

    Ne bih da spamujem i pametujem ali za cijenu do 200 KM ne moze ni jedan android da primirise telefonu Lumia 520 !
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze, zato nigdje na netu neces nac recenziju sa losom ocjenom za L520. :D