Koji Wi-Fi router?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SpookyMoO, May 8, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Preporuka:
    asus router rog gt-ax11000
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dino73n
    Hajd sad da ne pametujem, vjerovatno nisi bio upucen, al ima maticnih sa wifi i BT, za AM4 sto mi prvo pada na pamet je Asus TUF B550 plus oko 350KM, ili jeftinija Gigabyte B450m DS3H wifi do 200KM. Vjerovatno svaki proizvodjac ima svoj model. Sad jel wifi 5 ili 6 to moras googlat mada ne vidim potrebu za vise od 200mbit za tvoje potrebe.

    Nego, zar ne mozes xbox gamepad povezati preko wifi? Nesto se ne sjecam dal mora biti BT ili moze i preko wifi.
    Ako bas mora BT onda bilo koji 5.0 ili noviji adapter ce biti ok. Sjecam se da sam sestriću za njegov pc uzeo Tp link UB500 model.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze Xbox gamepad preko wifi, ili BT ili specijalni PC adapter. A taj adapter je pravo skup i sto je jos gore nigdje da nema.

    Nisam ranije citao temu, ali za dobar WiFi i BT najbolje neki dobar PCI-E modul sa dvije antene (ili jedna antena ali dva kabla idu). Jos bolje, maticna sa ugradjenim WiFi/BT modulom, ali to je poskupa opcija ako se vec ima maticna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije odmah spominjao BT, samo Wifi, a grafa mu je zauzela pcie slot. Kad uzmes u obzir da je taj modul sa antenama 100-150KM bolje je od samog pocetka uloziti novac u maticnu.
    Sad mu je vec kasno, najjeftinije mu j uzeti neki mali usb adapter za 20-30KM.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da da. Nisam spominjao wifi + BT kombinaciju u startu.

    Zelio sam samo usb wifi6 jer nemam mjesta na maticnoj za pcie jer grafa je sve to pokrila.

    Sad mjenjat maticnu ne pada mi na pamet. Ako ima neki USB wifi6 + BT 5.3 rado bih ga kupio a ako nema kupit cu sam BT ovaj sto sam nasao i kraj price.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U tvojoj situaciji najbolje ti je sad kupit BT modul. Iduca maticna, gledaj sa WiFi+BT. Znajuci tebe to ce bit nagodinu. :D
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa tako ce i bit.

    A ovu maticno nisam kupovao ja nego kolega koji je sastavio konfiguraciju pa je kupio gotovu.

    Svakako je top maticna u svojoj kategoriji. Wifi i bt dolaze tek u dosta višim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I da i ne, ima sad i povoljnijih maticnih sa WiFi&BT, samo sto je onda kompromis mozda nesto drugo, tipa VRM. :D
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Možda će pomoći nekome, ali ova stvar meni radi odlično sa BT slušalicama.

    https://olx.ba/artikal/50780421#

    Bilo mi "bezveze" davati 30tak maraka na neki brand name adapter, ali ovo preko dvije godine fercera bez problema.