Koji Wi-Fi router?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SpookyMoO, May 8, 2009.

  1. josip122

    josip122 Novi član

    Isto i ja. Od kad sam ovo stavio rijesio problem u cijeloj kuci, brutalno radi i bez ikakvih problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uzeh mesh system pa se sjetih ove teme :D
    Uglavnom, 2x Deco E4 u paketu odradili su posao :D
    Jedan je spojen na ZTE modem od BH Telecom u dnevnom boravku na donjem spratu, drugi je na gornjem spratu u sobi koja je u suprotnom uglu, dostize 50Mbps bez problema :D
    Mozda dodam jos dva manja M3W sto idu u uticnicu direktno radi stabilnosti signala :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    jel ima neko fix za ovaj problem.
    Imam 2x routera, jedan glavni a drugi sekundarni cisto da ima jaci wifi signal za uređaje.

    Radilo je sve dugo bez problema do juce..
    Sekundarni modem me zeza na nekim uređajima nema internet npr fire tv, ženin mobitel nemaju internet dok ja na svom mobitelu imam normala sve.

    uradio sam reset routera al opet danas ista stvar. ima li neko još koju ideju
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mozda da udjes u router i probas rucno pobrisati konektovane uredjaje a i na telefonu se diskonektovati i obrisati snimljenu mrezu,pa ponovo dodaj .
    Ima na telefonu i opcija da resetujes mrezne postavke.
     
    Eldorado likes this.
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    probat cu baš to uraditi na mobitelu, išao sam samo doduše na forget wifi pa se ponovo povezao.

    mislio sam da sam formatiranjem modem sve izbrisao. cudno mi 2x uređaja rade 2x ne rade.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kakvi su ti bandwidth kanali,jesi li ih rucno fiksirao ili su na auto,mozda tu dolazi do kakvog preklapanja frekvencija.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ponovo sam ga reset, promjenio naziv mreže i password svi su se uređaji povezali.

    Vidjet cu sutra hoce li praviti opet problem.
    Sve je na auto ništa nisam dirao oko frekvencija itd..
     
    zippoo likes this.
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija


    O kakvim je uređajima riječ? Moguće da imaš na oba DHCP podignut, a to je glavobolja. Ja sam sebi drugi jeftini router jednostavno bacio u isti opseg kao glavni router, spojio kablo u LAN port, ne WAN, tako da imam samo jedan uređaj koji dijeli adrese. Ti možeš uraditi isto, slobodno ostavi isti naziv wifi mreže i password.
     
    Eldorado likes this.