Koju zvucnu imate?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Aug 22, 2006.

?

Koju zvucnu koristite?

  1. Onboard 5.1/7.1

    39 vote(s)
    95.1%
  2. Soundstorm

    0 vote(s)
    0.0%
  3. CL Live!

    0 vote(s)
    0.0%
  4. CL Audigy

    1 vote(s)
    2.4%
  5. CL Audigy2/Audigy4

    1 vote(s)
    2.4%
  6. CL X-Fi

    0 vote(s)
    0.0%
  7. neku drugu(npr. Terratec)

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo sam nabacio Pax 3.33 na svoju live-icu i moram priznat da je zvuk bolji!
    :D :D :D
    Radi se o modificiranim CL driverima a postoje osim za Live! kartice i za Audigy i Audigy2.
    Oni sa Audigy2 bi mogli pokusat "pretvorit" ih u Audigy4. Navodno uspijeva.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    da, ali je u sustini hoax jer poboljsanja u kvaliteti zvuka nema. naravno, oni koji se vec potrude da instaliraju nove drivere te prodju kroz citav "proces", kada se iznenade i vide da rade, reci ce suprotno, no nemojmo ih kriviti, jer ipak je tu ulozen neki trud 8)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja mogu samo rec da mi se cini da su ovi pax za live-icu dosta bolji nego CL-ovi...
    Jednastavno dinamicniji zvuk :)
     
  4. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    SOUND CARD CL AUDIGY 4 DA 118.00 KM

    Odlučio sam se za ovu Audigy 4 u Plusu, samo ne znam je li ovo bulk ili je to ova retail / OEM verzija sa daljinskim, software-om itd..

    [​IMG]

    Ovo joj je cijena u Plusu, dok u UE košta 139,00KM bulk. Slabo kod nas rade ove cjenovnike na net-u, niakvih detaljnih specifikacija. Opet moraš kod njih otići da bi nešto pogledao kako treba.

    Znate li ima li gdje jeftinije sound kartica u gradu???
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vjeruj mi ne treba ti Audigy4 aki nemas Z-5500 ili hi-fi spojen na komp.
    Slobodno uzmi AudigySE za 50KM.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Potpisujem, da i audigy 4 nije bolja od 2 ZS, prvo sto:
    1) Vise kvalitetni DACs. Audigy 2 ima 8 kanalni Cirrus Logic CS4382 DAC. To je 8 kanalni DAC sa dinamic rangeom od 114 dB i -100 dB THD+N. Audigy 4 koristi isti Cirrus Logic CS4398 DAC koji se koristi na profesionalnim audio produktima. To je stereo DAC, pa postoje samo 4 kanala koji podrzavajau 7.1 channel audio. The CS4398 ima dynamic range od 120 dB, i THD+N od -107 dB.

    2) DTS podrska. Originalna Audigy 2 je mogla jedino dekodirati i zvuk prosljedjivati preko Dolby Digital. Ovo se promjenilo u 2 ZS koja podrzava DTS. Medjutim ima jedna caka. Na mnogim testovima Audigy 4 zbog profesionalnog DAC-a trosi puno vise sistemskih resursa, pogotovo CPU, pa je igraci obicno zaobilaze, jer svaki frame je bitan dok 2 ZS skoro pa nikako ne opterecuje procesor zbog 8-kanalnog DAC-a.

    Dakle zvuk je u sustini isti, onaj kome su bitni fps-i u igrama zaobit ce Audigy 4, na kraju krajeva Audigy 4 Non-pro je u sustini Audigy 2 ZS sa boljim DAC-om(Digital to Analog Converter) koji trosi puno vise procesorskog vremena i kao sve i UT industriji svodi se na to sta kome treba.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    @Tir Anasazi

    UE ti je inace skuplji, a ne mogu primirisati plusu.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Skuplji od plusa :shock: :shock: :shock: Zar to moze? :lol: :lol: :lol:
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Moze.

    Odem ja u UE da kupim mis, kad tamo Logitech S96 30 maraka, a u plusu je taj isti bio 15 KM tada,pa ti vidi. ;)

    Comp sam kupio prije 3 godine u UE, ali sve sada nabavljam u plusu i Lukavici.Inace, u plus idem samo kada je Bajram. 8)
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Potpisujem, mada zavisi opet koje kompinente. Nekad se zna potrefiti i nešto jeftino u UE.

    Evo maloprije legla na Stevey-ev savjet ova Audigy SE iz Plusa, super kartica:

    [​IMG]

    Primjetio sam da je kontrola basa prije svega osjetno bolja i da je bas čistiji. Komšija se prije nije der'o, a sad mu smeta to je najbolji test :D
    Doduše bulk edicija čak i bez CD-a sa driver-ima, ali ne smeta, ionako uz hardware dolaze već zastarjele verzije driver-a. Sad i kućište daleko ljepše izgleda sa naljepnicom "SB 24-bit Advanced HD" hehe
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Znaci dobra.Uzet cu je i ja kad naletim pored plusa.Ova integrisana je otisla u qratz. :)
     
  12. Ante

    Ante Aktivista

    Takodje. 8)
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    nek' neko javi plusu :D da naruce jos par komada :) sad se raja nafurala :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Drago mi je da si zadovoljan. Vidis kako moze bit dobar zvuk za 50KM...) kakav realtek ili soundmax :D
    EDIT: Koje si zvucnike spojio na nju?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slabo nesto glasate...svega 27 glasova :?
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Realtek ALC850 8-Channel
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Trenutno sam na realteku, jos malo pa cu uzeti nesta sa jacim izlazom. Samo mi je bitno da se dobro cuje na slusalicama.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad spomenu slusalice, upravo slusam novi od Audioslave-a na sluskama spojenim na Live-icu. Malo sam se pozabavio sa ustimavanjem bass-a i treble-a i moram priznat da je zvuk odlican.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    i onda kroz sva ta čuda pustiš mp3 elektronike na 96kbps i da vidiš veselja :D

    p.s. dac koji troši cpu? wtf?
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    DAC digital to analog converter.
    Zar ne bi trebao biti posevan chip?

    Ma ja samo oprema sa mudima ima DAC zasebne cipove :D