Koliko ste "zeleni". Struja, grijanje, topla voda itd

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Dec 8, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bitno je krenuti od sitnica..
    ne bacat zvaku ,ne bacat smece po podu... cistit govna za cukom.. krene se od manjine uvjek..
    Mozda nekad za 20 godina budu i kazne za te ...
    ekonomija rula tematikom nista vishe..
    cista racunica
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa to je drugo sto fali kultura. Treba nama "po dzepu" uvesti za sve, pa bi bili kulturniji i vise pazili. Ako nista, onda bi se makar budzet napunio :D
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam nekih 270m od pivare :mrgreen:

    Slazem se da treba poceti sa sitnicama, osnovno za ucenje "kulture" su kazne i sprovodjenje istih, a zatim i edukacija, ali na malo vecem nivou od dijeljenja letaka, odgajanje treba poceti u vrticu i osnovnoj skoli.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    sa ovim se slazem u potpunosti, kultura najlakse kroz dzep ulazi

    uvesti pofine kazne krenuvsi od bacanja otpadaka po ulici, ciscenje za ljubimcima, saobracajnim prekrsajima ali da ih placaju svi a ne pojedinci pa cemo i mi godinama (valjda) doci do stepena da prijavljujemo policiji ako vozac ispred baci nesto kroz prozor

    a ne kao sad zafalilo para pa da se sto prije nakupi daj smanji ako plate za 7 dana na pola kazne, poduplaj ih bolan pa nek se smire a ne ovako idu razmisljanjem mogu dva puta prekrsaj napraviti za cijenu jednog, pocela i drzava davati gratis :evil: :evil:

    ja ipak mislim da odgajanje treba poceti onog trenutka kad se beba iznese iz porodilista :)
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pozdrav i tebi i komši Reznor :D
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne treba kazna raji dok se ustanove i firme ne opamete, djeca su OK, sta ima odmah po dzepu!!
    Kada kazem nekom od omladine da ne baca smece-taj i poslusa, dovoljno je samo jednom reci.

    Problem je skola kao ustanova koja nema trpezariju, moze to biti jedna ucionica, pa ovako "djeca" jedu vani i na ulici.

    Uz taj problem idu ugostitelji koji prodaju npr sendvice u trafici (to treba zabraniti, jelo na cesti), kante za smece ni na mapi, a koja bi trebala biti Zakonom obavezna tako da ljudi/djeca koji jedu u blizini tog tzv fast food-a bace papir i kesu u njihovu kantu za smece.

    Treba drustvo urediti bez kazne za pocetak, pa kada se uvede red, tada i kazna ima smisla.
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Svaka čast . Sta ce me udarat po dzepu kad po gradu dan danas ima razvaljenih kontejnera a i njih premalo . Da se ne zna ne bacam smece niti sam ikad bacao po ulici al ta ideja opali po dzepu pa ako ce oni u svoj dzep stavit fak of :D
    Taj sto se zali na pivnicu , reci mašala da nisi u Lukavcu :D Zivio sam i ja blizu tuzlanske , vjeruj nije toliko strasno ko koksara :lol:
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne bi bilo "oni u svoj dzep" vec bi islo u budzet kao i saobracajne kazne koje placas. Kod nas se pjesaci zale sto bude par puta godisnje "akcija" kaznjavanja prelaska na crveno ili gdje nema pjesackog a imas u okrugu od 100m. Znaci zale se sto su kaznjavani po zakonu, gdje ces dalje :D A tek kako bi bilo zalbi da ih neko kazni kad baci papir ili opusak, ponovio bi se Februar 2014.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nebi u njihov dzep ? :lol: I ti kao da si sa neba pao :D Da platis npr 10 km kaznu dok bi prosla sva sita bosanska u budzet bi otislo 0.5 km :D
    Krala se humantinarana pomoc skoro a kamoli sta drugo :D
    Pa zali se raja na semafore u TZ imas par semafora na kojima je zeleno ispod 5 sekundi . Moras trcati preko njega , zamisli kako je starijem svjetu jos mu doce papak da napalti kaznu . MRS !
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa de skontaj druze malo logiku, ti kaznu uplacujes direktno na racun (valjda si dosad placao jednu :D), kakva sita i reseta? Drugo je to sto se budzet koristi kako ne bi trebao, ali generalno kazna ide direktno tamo kao i sve drugo.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa ide ono na racun u to ne sumnjam . Vec kazem kako ga koriste :D Svako dok copi malo sebi , sta ce ce ostati da se ulozi u infraskturu ? punis njihove dzepove a ne da tebi nesto bude bolje .
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ljudi svaki dan strajkuju, nema posla male plate, a vi bi jos i kazne :D
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Kazne mogu al ako ce te pare ici da se uloze npr u kontejnere il sta vec . Sta ce on napalatit mi a u Skojevskoj 4-5 kontejnera koja cure a oni ce te kazne ulozit u svoje Audije . Izasao je novi Maybach pa me nebi ni cudilo da uvedu kakve kazne :lol:
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    zato sam u svom postu i napisao

    i pod ovim sam mislio na sve kazne i prekrsaje, ne samo ono nabrojano

    ali sve je ovo suplja prica kad bosnjo ko bosnjo nije insan :mrgreen: :mrgreen:
     
  15. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Re: Koliko ste "zeleni". Struja, grijanje, topla voda itd

    Te takozvane "akcije" su najveci problem, i tacno pokazuju na nerad i lijenost. Da je to konstantno i da rade svoj posao - kaznjavaju stalno, tek onda bi se nesto promijenilo, ovako kad im se cefne uzmu kaznjavat raju, pare u dzep i zdravo. Presmijesno.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tako je, djeca u vrticu se nauce redu, zato ne odrasli.

    Trebam pomoci da se rijesi 12 buradi starog motornog ulja iz automobila ... gdje se to baca, kako to ide, zna li neko ?
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Koliko ste "zeleni". Struja, grijanje, topla voda itd

    U Bosnu brate, ugledaj se na zeljezaru :)
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Prodaj ili pokloni, ima kamara ljudi preuređene peći za grijanje.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    E jeste mi VI "zeleni", ali nema veze :D , jer ...

    Odgovor nema ni direktorica u nadleznoj drzavnoj instituciiji koju sam pozivao telefonom i ako u Zakonu FBiH pise kako i sta, te da ce "oni" odrediti ko ce to biti, nema informacija.

    Trazili broj licne karte, ko sam ja i da ostavim sve podatke pa ce oni mene nazvati, pa zasto to mene zanima :smt005 , djevojacko prezime pra-pra nene i broj cipela cijele familije kada sam nazvao :D , ali odgovor nisam dobio.

    Direktorica je bila na godisnjem, a potom je otisla na sluzbeno putovanje :D
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    E raja, jesul vam dosli skuplji racuni za struju ? jel ko provjeravao.
    Kolko su vam poskupili racuni ?