Konzola definitivno...

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, Jul 22, 2007.

  1. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Pa zar to nije frustrirajuće, kupite komponentu (samo jednu) od 800 KM i onda skontate da je to fula jer je čitava seriaj tih komponenti loše prošla, da se ne slaže sa ovim ili onim, da je neka igrica tokom razvoja više "flertovala" sa nVidi-om nego sa ATi-jem i obratno. Zar sam ja kao konzumer kriv za to? Trebam nabavit i ATi i nVidia grafičku, pa da po potrebi mijenjam?

    Čovjek se zapita koliko para treba dati za računar pa da on "drobi" igrice a ne da svaka treća igra koja izađe na tržište "siluje" njegov računar.

    Izvinite, isfrustriran sam računarima. Živjele konzole :D
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Svaka tranzicija i svaki novitet treba vremena da sazrije, zasto kupovati dx 10 seriju grafulja kad nema dx 10 API-a, kad nema DX 10 igara, nece biti punokrvnih dx 10 igara ni kad izadje g92 ali bit ce mnoge dx9/dx10 igre koje ce ta kartica i njeni derivati da gutaju...1Teraflop naspram 330 Gigaflopsa je ogromna razlika, razlika kao nikad do sad u novijoj gpu industriji da ne pricam 65 nm proces i puno manje zagrijavanje same kartice, ne bi me cudilo da g92 bude singleslot rjesenje.
    Jos jedan detalj; Intelovi procesori su kao nikad do sad jeftini pogledajte za primjer e6850 sa 1333 fsbom koji fabricki kuca na 3Ghz a kosta 299$! Asusova ploca sa p35 cispetom kosta 159$!
    Taj isti procesor ima za 30% vise fpsa od fenomenalnog e6600
    http://www23.tomshardware.com/cpu_2007. ... &chart=424
    a 2% manje fpsa od 4 puta skupljeg QX6850 koji je 1100$!
    Nadalje memorija je kao nikad do sad pala, pogledajte newegg ili tigerdirect.com. OCZ 6400 moduli sa(4-4-4-15) (2*1024MB) su 80$!!!
    Tamo pred Bozic i Novu godinu cjene ce biti jos manje, mislim da odavno niej bilo i zadugo nece biti novo vrijeme za kupovinu. Onaj ko ima lovu moze uzeti 4gige memorije jedan od najjacih procesora i i asusovku sa p35 cipsetom za 620$ ili 930 km pricamo o high-end komponentama! Jos kad izadje g92 bit ce oko 500-600 dolara a derivat za 100$ manje dakle najjaci racunar sto se moze kupiti trenutno za nesto vise od 1800km, Vista ce izgledat ko 98-ica na takvoj mashini, samo nek neko kaze da nema povoljnog vremena za kupovinu!!!!
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da se nisi ti malo naložio :lol:
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Jesam na jednu malu 8) ne malo, PUNO. Malo sam star za lozenje na "hard" 8)
    Uradio sam par prodaja sa newegga i to vrlo uspjesnih po bivsoj yugi, (prodao se i jedan Alien FX),tako da moram to pratit, ako bude bilo srece moci cu na veliko nabavljat sa newegga sa garancijama al o tom po tom bit ce obavjestenje na vrijeme :wink:
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Nani je uvijek naložen :mrgreen:, i slažem se sa tobom 100% ;) :D
    Ali izgleda da niko nije slušao prvo tebe, pa onda ostale, u vezi zaobilaska 8xxx serije, a to bi im se moglo i obiti o glavu:
    Situacija SM 4.1 vs 4.0 bi mogla da bude kao i 3.0 vs 2.0 :roll:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sreca po kompanije pa ima ovaca za sisanje koje ce uvijek kupovati bespotrebne graficke od 600E. ovo je smijesno zaista. :smt069
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Et kako to ide moj iskusni, ovi sa g80 mogu se pozdravit sa dx 10.1. :D :mrgreen:
    Nisu htjeli da slusaju mr. "iskusnog" i mr "nalozenog" :D :mrgreen: 8)
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupiš si konzolu io nemaš brige oko brojki i oznaka 8)
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mah DX svakako za PS3 nije ni bitan (i vjerovatno nece biti ni za PS4 ako ga bude) jer je OpenGL ES API of choice za Sony. enivej, razumio bih da hoce neko da ulupa lovu u kakvu quadro ili firegl karticu, ali za ove gaming kartice no no...
     
  11. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Ma konzole i PC se jednostavno ne mogu porediti.
    Mog'o sam 360 kupit' za $300. 360 dere moju 7800GT posteno pri 20% cijene sistema. Ekskluzivne igre, velika ogromna baza korisnika, jednostavnost koristenja, itd, itd. To su samo neke od mngoih prednosti konzola. Previse prednosti konzola postoji da bih sada sve mogao navesti. PC i konzole se previse razlikuju da bi se mogli porediti. Primjer: Koristim HDTV tuner, HD DVD player i naravno kompjuter video out. Ako se ovoj grupi pridruzi PS3, nema konkurencije, PS3 dobija isti status kao i ostale komponente, nema svadje ;)

    Koliko novca vrijedi potrositi na komp ili na konzolu to svako za sebe odlucuje. Nama mozda izgleda besmisleno potrositi $15000 na skulpturu ili na neku sliku na izlozbi,a tim istim ljudima koji "bacaju" pare na umjetnost se mozda cini besmislenim raspravljati PC vs. PS3 na internetu :D

    Cover yourself as long your carsaf is. Mozemo mi svi hvalit' potrosnju golfa. Mijenja se perspektiva ako se moze M5 priustiti...
     
  12. Darkman

    Darkman Aktivista

    Mahh ljudii vi ste ludi kakav pc i igreee
    Bolje uzeti konzoluu i gotovo.........Pc ostaviti za neta,zikuu,filmove i drr.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Vrti se HD GT5 po Mobilmediji, jao kako samo se u trenutku zaboravi PC kad se ono gleda na onolikim ekranima :D