Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nije to baš tako. Ta teorija je zbog toga što sve i jedan auto do 10 godina kupiš sa "200" hiljada, a on pregazio stvarnih 400-500 pa se krene kvarit svaki sklop auta. Na pravih 200 imaš veliki servis ako već nije urađen jednom, kočnice potrošene, možda neki ležaj točka, stabilizator ili neki selen sažvakan, zavisi od uslova u kojim je bio. Može i na 100 hiljada ako ga je neko satro, a ima i takvih... Ako je do 5 godina i stvarno prešao 200 hiljada to je super auto, malo ga servisiraš, kupiš nove gume i može još dosta preći bez nekih većih kvarova...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    ibran, SpookyMoO and Haker like this.
  2. edgsi

    edgsi Aktivista

    Da li 308 jos dolazi u obzir?
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma jok.Sjedao sam u njega i nije mi se svidio nikako.Mislim sve to fino izgleda, ali nekako kad sjedim za volanom nije to to cudan neki polozaj a da ne govorim o tome dok dodjem do nekih postavki u meniju mozes da izgines za volanom.
    U petak idem do Mostara da vidim skodu onu manuelca.Nije mi jasno samo kako sam propustio jednog karavana u istoj toj autokuci, sa istom cijenom, malo vise presao a oprema i bolja i gume zimske dodatno.Nije mi nafaka moja :l Covjek vec avans dao jbg.Isto je skoda samo karavan.
    https://olx.ba/artikal/53153093
    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Rekoh da se ružno sjedi u pežou, imam sojećaj da je gore što si visočiji. Šteta za ovu karavanku, dobro izgleda.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. nivla

    nivla Komšija

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam sta da kazem nego da opet razmisli i o Meganu. Vozio sam se i u Golfu, Octaviji, pa i Tiguanu, ali za ta godista od 2015 na ovamo Megan je bolje i udobnije auto od sva tri. A i ljepse mi izgleda.
    I ja sam prije gledao samo VAG auta, ali nije to vise to.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Ja bi generalno pokušao izbjeći dsg na ovim kilometražama, ako se pojavi kao problem najskuplja stavka, da se radi o manjim kilometražama pa ok... a tu još imaš pod moranjem, veliki servis, pa kvačilo, novi diskovi i pločice, amortizeri do 300 hilj sigurno će trebati akumulator startstop, dizne, dpf turbinu reparirati, na podvoziju otkloniti razna lupanja...i još nek bude neki belaj sa dsg i jbg...

    Ono što je još problematično sva ova vozila su radila servise na 30 hiljada. Recimo ja u BIH promijenim 14 x ulje do 210000km a oni 7x

    Ja sam sada mijenjao ulje u haldexu i generalno sva ulja na vozilu i tražio da mi promjene filter, dobio sam izgovor da u ovlaštenom samo rade zamjenu ulja a filter se ne mijenja i da ga uopšte nemaju u opciji za zamjenu. Ako pogledate na internetu svi rade u diy verziji zamjenu ulja i filtera na pumpi , jer taj dio je kritičan nakupi se taloga i pumpa ne baca ulje i pogon na zadnjim prestaje da radi. Njihova opcija je kupovina nove pumpe.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako legao je karavan
    Škoda Octavia Karavan 1.6 TDI DSG Style Edition (24 950 KM)
    https://olx.ba/artikal/53153093
    Odusevljen sam autom.Onaj prvi manuelac provjeru uradio prije dolaska udaran 3x.
    Nissm htio ni da ga gledam, ali doduse samo ogrebotine manje nista strasno.
    Ovog provjerio nista.Cak je i kilometraza regularna.
    Spustio je cijenu na 24400.
    Mislim kad ja sjednem poslije renola senika 2005 isto da sam sjeo u space shuttle :D
    Ne znam nafaka jbg bio rezervisan al.coek nije dosao.
    Vozio sam ga nekih 30ak km i nemam zamjerki.


    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    ibran, Ekstrauterina, dmr and 8 others like this.
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sretno!

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sretno.

    Ocekujemo video sa 2,5L potrosnjom, da nam @dmr cupa kosu i ide na nove ture.
     
    EL NINO CFC likes this.
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahahha hvala
    Nece toga biti dok ja meni precesljam ttebace mi mjesec.Fina oprema bas.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobra škoda, nek je sa srećom :)


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  13. selvin

    selvin Moderator

    Izgleda super očuvan. Da se navozaš!

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema sanse manje od 1,9tdi, nek je sretno :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za pola litre te skida lagano.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tesko, vece mu felge :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Naci cemo mu 15-ke.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene 16ke, mora bit ravnopravan duel. Ocekujem rezultate :)

    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Skinuti retrovizore, visak sjedista, zatvoriti prednje usise zraka, mozes ti to :D
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Usisi su bitni, interkuler.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro