Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. nivla

    nivla Komšija

    ma 4 rezervne one uske mu montiramo i nek vozi 125/70 R18
     
    Reventon likes this.
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Super izgleda, neko je bas cuvao
     
    SpookyMoO likes this.
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam prezadovoljan.Hvala vam na savjetima.
    Odmah cu da uradim veliki i mali servis.
    Zna li neko koliko ce to sve da me kosta?
    Da spremim keš :D

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Od 1000KM do 1500KM oba servisa.
    Zašto je razlika ovolika, zato što postoji set sa OE pumpom (regulacija protoka) koji je skuplji i sa fiksnom pumpom vode koji je jeftiniji. Takođe postoje dvije vrste remenica alternatora koje su od 70 do 200KM
    Pa koja te zatrefi. OE ulje oko 25KM po litri, neko zamjensko cca 17KM litar. Različiti proizvođači filtera do 25% razlike u cijeni.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Do 250 izasli svi "dijelovi" za 1.6 tdi 66kw koji sam spominjao, tj. svi filteri i ulje (filteri mann, ulje castrol). Bez ruku.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    unitrade na akciji svi filteri bosch, ulje castrol, 212, jeftiniji filteri i castrol 190, najjeftiniji filteri i valvoline ulje 173 km, bila akcija 20% na dijelove

    veliki i mali servis sam radio 2021 i izaslo sve zajedno 770km u unitrade, zamijenjen set zupcastog, vodena sa senzorom, zatezac pk kaisa i pk kais, savjetovano da se uradi za dodatnih 200km semering radilice i remen uljne pumpe(nisam uradio jer je sve kao i danas suho)
    garancija 2 godine ili 80000 pa sta prije dodje

    sad su ovi dijelovi za veliki servis nesto povoljniji pa ako hoces da budes siguran uradi i taj remen uljne pumpe i semering radilice, racunaj da ce te sve izaci otprilike 900-1000 u neovlastenom a 1500 u ovlastenom na akciji 4+ servis, ne savjetujem porsche jer su skuplji kako po satu tako i dijelovima od ac quattro
     
    SpookyMoO likes this.
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Je li unitrade ovlasteni?Koji su sve ovlasteni servisi za skodu?

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    unitrade nije ovlasteni, ali je jeftiniji od garaza majstora po sarajevu za servis ulja i filtera, bosch je ok ima i boljih filtera ali na 10-15000 nakon kojih se mijenaju nije bas bitno jel mann ili bosch, bitno ih je zamijeniti
    ovlasteni ti je skoda na alipasinom i quatro
    unitrade https://prnt.sc/8qaaS574Zf4x 2021
    sto se tice ovlastenog za auto koje nije u garanciji je bacanje para, nije to toliko, ako je uopste bolje da bi platio skoro duplo servis
    evo ti quattro mali servis https://prnt.sc/nCiAzrvdn61D
    quattro veliki servis https://prnt.sc/LzVL5MTkbcYT
    ovo je iz 2021,
    za isti servis porsche https://prnt.sc/mTSBxsMLC0iZ https://prnt.sc/Yd4qDITTYD2f
    mali servis https://prnt.sc/E6ZU_Xvdd4xL
    nigdje nije predvidjena u ovlastenom zamjena remenice alternatora
    realno dijelovi sami po sebi nisu bili drasticno skuplji u odnosu na aftermarket ali to je bilo samo ako placas njima ruke, eto vidis koja je razlika izmedju porsche sarajevo i ac quattro za isti posao
    quattro je za zamjenu kocionog poslao ponudu za 65,76km sa pdv
    sta ja znam, mozes dvaput sa aftermarket dijelovima kod majstora uraditi ove servise sto bi u ovlastenom jednom, ne isplati se
     
    Last edited: May 13, 2023
  9. ibran

    ibran Aktivista

    Sretno drug, da te dobro služi i na bolje promijenio.
    Ja nebih nikakav servis radio dok imaš garancije od prodavaća i ako nije vrijeme nekom od servisa.
     
    SpookyMoO likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Kako znati da li je vrijeme? Ako je korigovana kilometraža sve i da ima zapisano opet pada u vodu. Takođe poznat problem kod tih auta je pumpa vode, ako zariba eto havarije. Ja to ne bih vozio dok se ne uradi veliki servis.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 and nivla like this.
  11. nivla

    nivla Komšija

    za kilometrazu se ne moze znati, zato oba servisa uradit i mirno vozit, da se moze desiti jos nekih gluposti, svakako da moze, ali barem ovo sto moze napraviti vece havarije treba odraditi i da je miran
    mali servis moze i sacekati ali veliki bez obzira na kilometre ne bi smio
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa što bi odlagao bilo koji. Sve tečnosti izmjenjati i veliki servis je najmanje što može uraditi poslje potrošenih 24k
    Samo ne bih ni ja u ovlašteni ako nađeš pouzdanog majstora.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Vrijeme jeste.Radjen veliki koliko sam uspio da vidim na 118000, sad je na satu 210000.Odradicu ja to sve kod svog majstora.


    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    Ronaldo_9, aNaToMiC ! and dams82 like this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ekipa ne pitah vas sta predlazete od ovih sistema zastite?Cobra jel dovoljna?Il ici na hudiny combo onaj.Sad im je vidim na akciji.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Najbolje ti je elektronska neka zastita plus mehanicka, i naravno OBD konektor da se prepravi.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zar nije Cobra neprobojna?
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Neka je sretno kolega, da te vozilica dobro posluži, da je zamijeniš boljom :)

    Ja prilikom nedavne kupovine nisam htio VAG grupaciju gledati, jer daj ovu zaštitu, onu zaštitu, pa opet strepiš. Azijske nakaze zakon :D
     
    SpookyMoO likes this.
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    zeder
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    ja sva vozila odvezem tu kod nas u metu odradim obd, metu alarm i zaključavanje volana, momci su jako pro, čak sam vidio kod njih da skidaju cobru i postavljaju njihove alarme jel se nisu pokazali ok.

    Nekada davno su mi pokušali uzeti jedno vozilo i zahvaljujući njima i njihovoj zaštiti nisu uspjeli.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    U svakom slucaju, ako se za pocetak odlucis za jednu stvar, ja bih na tvom mjestu definitivno isao na mehanicku zastitu(zeder npr) + obd

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk