Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Po meni bi prednost bila da je kupljen u bih a ne od kramara i da je prvi vlasnik, odrzavan u ovlastenom uz prilozene racune i provjera stete kaska i sl pa da covjke bude siguran, ovako tesko
     
    Haker likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to je svima prednost, ja bih lično 1k-2k uvijek više platio karavana. Ali hajde ima nas što voze auta gdje ne može normalna osoba sjesti pozadi :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Last edited: May 6, 2023
  3. selvin

    selvin Moderator

    Imaju ljudi voze karavane, pa im niko nikad ne sjede nazad a nit stave vise od kofera u gepek. I kao onda pravdaju time da mogu povuc frizider i ormar, how yes no :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako se odnosi na mene, ja ti odem 4-5 puta godišnje na duge staze sa još dva člana porodice i to je to. Da li bi sve stvari stare u golfa, možda, ali znao sam da sve ispod karavana je fail tako da sam prezadovoljan.
    Prodao Peugeot 407 karavan i C5 aircross čisto jer mi auto ne treba. Ostatak godine stoji u garaži, sad ide registracija, ne bi mi bilo ni žao da vozim to auto, ali šta ćeš.

    Neko kupi auto golf klase sa trokrakom značkom plati puno više da namiri komplekse :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Bio je u guma m na provjeri, kilometraža je tačna, tamo je radio i servise. Ja sam samo zamjenio kočnice jer je to bila jedina preporuka za neki popravak, a mogle su još i postojeće. Cijena jeste visoka ali ako si čitao oglas čovjek traži zamjenu za neko manje auto da mu žena može voziti po Sarajevu, zato je zbog eventualne zamjene stavio tu cijenu, za komplet gotovinu vjerovatno bi cijena bila niža. Žao mi je što se bezveze vodi rasprava različitih mišljenja, spuki će vjerovatno kupiti onog pežoa iako je po meni i on jako skup.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ma ne odnosi se na tebe, ne znam ni sta vozis, znam da si spominjao taj c5 aircross od djeda. Nego generalno mislim na sve sto pravdaju posjedovanje karavana time da mogu prevest kabaste stvari koje nikad ne voze. Sve osim frižidera moze u bilo koju limuzinu pa cak i moj coupe za koji me prozivaš vjerovatno :) A ja sam uzeo coupe svjesno jer 99% vremena vozim djecu nazad. Da imaju jos metar iznad, isto bi im bilo, zar ne?

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @dams82 sta danas nije skupo :confused:

    @selvin cesto i pola zadnjeg sjedista preklapam a djece nemam :eek:
     
    dams82 likes this.
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel to sto je tebi karavan ružan znači da auto treba biti par hiljada jeftinije od limuzine ili hecha?

    Jel trosoban stan treba da bude jeftiniji od dvosobnog zato sto mlada ima jos jednu sobu za usisat i obrisat prasinu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    O de uguraj veliki kofer u limuzini. Nisu litri zapremine uplitanju nego sam otvor. U svakom slučaju svak kupi šta mu odgovara, meni je svaki Audi, Passat i Mondeo ljepši kao karavan nego limuzina.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ne meni, nego je generalno takva situacija na tržištu jer vise ljudi preferira limuzine od karavana. I ako neko kupuje i prodaje takvo auto, u startu zna da ce ga dobit jeftinije, ali mora biti svjestan da ce ga morat i prodat jeftinije. Jednostavno, ponuda i potraznja. Nije to moje misljenje, već cinjenice. Spominjati nečiji sklop zbog toga je bezobrazno i uvredljivo.

    Analogija sa stanovima je poprilično besmislena jer placas po kvadratu, ali je kvadrat jeftiniji za veci stan. Opet zbog ponude i potraznje. Najvise se kupuju manji stanovi pa je kvadrat skuplji.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ne nečiji, izvini ako si se pronašao, ali globalno narod kupuje golfa i masno plaća, jel to golf stvarno najbolji auto u segmentu ili je do mentalnog sklopa. Takođe nisam mislio da su ljudi koji smatraju hatch ili sedan nenormalni nego drugačiji, meni nikad neće sedan biti bolji i zanimljiviji od karavana, a imao sam ga vjeruj, ništa kabasto u gepek, a ja želim da imam mogućnost da nešto prevezem s tim da me ništa ne košta dodatno. Ne znam jel ti stvarno imaš auto da ti bude lijepo ili da ga koristiš?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ako meni ne treba mogućnost da vozim ormare i ako mi se svidja limuzina, to je moje misljenje a ne da prozivas mentalni sklop. Pronasao sam se kao i ostalih 90% ljudi na forumu koji ne voze karavane kao vas 5. Svidja vam se i super, drago mi je. Ali 99% ljudi ne vozi ormare nit im treba karavan.

    Btw. Golf ljudi ne voze zbog tog vec je to druga tema vezana za mitove njemačkih vozila.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    90% ljudi, halo ba pa samo ti se prnjecaš ovdje jer ti je povrijeđen ego
    Evo ja se povlačim, odoh prevest ormar i šporet, nemam kad se raspravljat

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Last edited by a moderator: May 6, 2023
  14. selvin

    selvin Moderator

    Nije meni povrijeđen ego, već me nervira prozivanje necije pameti jer ne misli kao ti. Cijenim svacije znanje i zvanje, ali takvi komentari su u najmanju ruku bespotrebni. Postajete kao sekta, jehovini svjedoci sa karavanima.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Selvin je nježan k'o mimoza


    Btw karavani izumiru jer ih je zamijenio SUV i crossover bulshit. Dakle nije ga ljudima nije potreban prostor nego je samo druga stvar došla umjesto njih što je samo dokaz da kod ljudi zdrav razum ne igra nikakvu ulogu u bilo čemu.
    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Da, sreca imamo na forumu macho ljude da nadomjeste nas njezne. Ebg, ja ne vozim karavana jer sam njezan da nosam ormare, pa mi ne treba.

    A drugi dio tvog komentara je isti kao dams sto pise, svi koji voze suv su glupi? Bravo i za tebe :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mora biti neki balans.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam ja nikom rekao da je glup, to si sad izmislio. Ajd obriši i ovaj komentar, može ti se...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Nisi rekao vec si spomenuo mentalni sklop. Da nisu glupi nego retardirani.

    Izbrisao sam onaj gdje si napisao moje ime i prezime i napisao da si mi povrijedio ego jer pišeš moje licne podatke ovdje. Talentu, ovo je forum. Procitaj pravila foruma. Ne pises na Facebooku. Od mene dosta.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvarno ne znam šta je sa forumom i ko dade liku da bude moderator. Ok je moderator daleko od toga ali ovaj ima ego kao staklena čaša.
    Nije prvi put da izvodi ovakva sranja i da radi slične rasprave na ne znam koliko stranica i briše šta mu se ne sviđa.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk