Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: May 19, 2023
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    Ganjaj neki 32, 16:9, preporodit ces se, posebno zbog grafike i weba ako radis
     
    Picoooka likes this.
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  5. p4ja

    p4ja Komšija

    Picoooka likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam, 32” i 1440p je dpi kao kod 24” 1080p, i dalje bolje od 27” 1080p, ali veci dpi je itekako pozeljan.

    Ja bih volio da ima 29” 1440p, to bi bilo taman. I dalje bolje od 24” 1080p. Ali posto nema, isao sam na 27” 1440p.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: May 21, 2023
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji monitor bi sada bio ono wow dobar? Je li ovaj OLED 240Hz 1440p 27" vrh ponude?
     
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    OLED su trenutno najtrazeniji,ali ja licno ne bih se usudio iskesirati vecu sumu i strepiti da li cu fasovati burn-in.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nema veze za burn in, trazi se trenutno najbolje monitor iskustvo :D. Izgleda da su taj i ovaj asus top ponude trenutno :D Jedino ima problem sa prikazom teksta.
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja trenutno imam 32" 1440p ali je 75Hz. U suštini nije loš i nema mi neke razlike u odnosu na poslu koje imam. Samo bi volio da je 144Hz.
    Problem je što sam se navikao na 32".

    Koja mu je cijena kod nas na kraju?
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Ima još Acer i Corsair, dolaze za koju sedmicu. Vidjećemo kakav je hdr na njima, siromašnih 650nits kao LG (sdr 150) ili 900nits (sdr 250) kao Asus. Asus ima dodatnu brand taksu od nekih 100-150eur a samo 2 god garancije, dok corsair 3 na burnin.
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Corsair Xeneon 27QHD240 je podbacio po tom pitanju takodjer.

    Corsair Xeneon 27QHD240 – HDR Image Quality
    The Corsair Xeneon 27QHD240 is great for SDR gaming, but the monitor’s HDR performance isn’t as impressive.

    Brightness, or the lack of it, is the issue. The Corsair Xeneon 27QHD240 claims a maximum brightness of 1,000 nits when just three percent of the display is lit, but that is reduced to 800 nits at 10 percent, and 450 nits at 25 percent. My measures were even less than that, gauging the monitor to provide 450 nits at 10 percent and 400 nits at 50 percent, as well as a maximum of 140 nits when the entire screen was filled with a bright, white HDR test video.

    That’s a problem. 140 nits is simply insufficient, not only to provide the level of luminance detail that HDR is meant to deliver but also, more fundamentally, to deliver visual oomph to bright, vibrant content. This becomes noticeable in highly saturated and vibrant games such as Forza Horizon 5. The image can look a bit dull and dusty in the brightest scenes.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako useru i Acer u Julu, ostaje mini Qled alternativa tj. CM Tempest GP27Q za dosta manje love, 600Eur ;treba jos update ili dva da bude savrsen. Ovi Oled monitori 27-34" ne bi smjeli kostati vise od 800-850eur kad se Oled TV od 55" nadje za 1000-1100eur.

    P.S. Ima i OEM model ravno od proizvodjaca preko Geekbuying, VA varijanta za 490 Eur - KTC M27T20
     
    Last edited: May 23, 2023
    Picoooka likes this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio sam ovaj LG OLED, nevjerovatan monitor u svakom pogledu :D. Imao sam na par dana i Asus pg27aqn 360HZ IPS i ni blizu ovom oledu po tecnosti, jasnoci slike u pokretu i input lagu.
     
    Picoooka likes this.
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    dmr likes this.
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlicna informacija, nisam ni znao :D
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    Alienware daje 3 god, nadam se da ce uskoro izbaciti 16:9 model.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam na lga dobio 3 godine garancije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro