Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    “Some black smearing.”

    Errrrmm, no. Neka hvala, radije manji kontrast IPS-a.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bude i na ips-u ghostinga, ne kao na va, ali bude. Fazon je sto to nije jedini problem koji te moze zadesiti, zato kazem da je sve nekako lutrija postala. Eto covjek uzeo solidan Dell ips monitor i morao ga reklamirati.
    Sa va, ako nista, barem prodjes jeftinije.
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Čuo sam se danas sa Servisom, sačekat ću da dođe zamjenski, kažu da bi trebao do kraja sedmice stići. Iako je danas 46 dan od reklamacije, ponudili su stvarno povrat novca ili neki drugi.
    Međutim, dogovorili smo opciju kada dođe zamjenski, ako bude imao identičan problem da će mi vratiti novac. Ako bude 30% bolji od trenutnog zadržat ću ga.

    @Reventon @Picoooka
    Više mi smeta Black Smearing (pogotovo prilikom text scrolla na tamnim površinama) nego da mi negdje malo probija svijetlo. Ne koristim dark teme tako da se na svijetlim pozadinama i ne primjeti. Moj model nema problema sa tim i ostale su specifikacije stvarno dobre, jedini problem je color temperature uniformity na svijetlim površinama.

    Uglavnom, ako neko bude gledao da kupi neki od ovih modela: Dell G3223D, LG 32GP850, Gigabyte M32Q, HP X32 i HP Omen 32Q, neka obrati pažnju jer postoji neka anomalija kod nekih displaya. Oni u suštini dijele svi isti IPS panele: LM315WQ1-SSA1 i LM315WQ1-SSB1.

    btw. Šta je fazon pa kod monitora desna strana ide na toplije boje, a lijeva na hladnije. Na dosta modela sam to vidio. Evo konkretno kod ovog.
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/32gn650-b-32gn63t-b

    Ovo je slika Uniformity-a: https://i.rtings.com/assets/products/8XUFhR4t/lg-32gn650-b-32gn63t-b/dse-large.jpg?format=auto
     
    Last edited: Feb 23, 2024
    Picoooka and aNaToMiC ! like this.
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    sacekaj ti to, imam isti monitor sve radi top.
    Ne mogu da vjerujem da jos nisi rijesio a kad smo pisali…
     
  5. iPlay

    iPlay Komšija

    Vjerovao ili ne, ali je tako. Danas je 50 dan od prijema na servis.
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Imao sam 6 reklamacija i sve su bile zavrsene i u CT i kimtecu i asbisu za 1-2 sedmice i samo jedan Asus je bio duze od tri sedmice u CT-u tako da je to u tvom slucaju sramotno s njihove strane i ja bih iskljucivo novac trazio.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imam za vas jedno pitanje
    Na ovom mom AOC 34" desi mi se ponekad da mi se pojave linije ili neke fleke na polovini ekrana ili na citavom ekranu budu linije, kao da je ekran razbijen ili ima burnout, i to najcesce bude kada nesto radim, citam, ili recimo kod POST-a kad se pojavi Full Screen logo, a dok igram igre nista.
    Ako upalim ugasim monitor sve ok, ili istekam ustekam kabl.
    Da li je moguce da moze biti do kabla? Na racunaru je DP kabl koji je dosao uz monitor, a u laptopu HDMI.
    Evo danas nista dosad se nije desavalo, sve ok.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Imao sam ja davno problem sa Dell 29'.Pojave se u gornjem dijelu ekrana ove linije jednom u 20-30 dana i nakon off/on ponovo sve bude uredno.

    [​IMG]
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze biti svasta, ali najlakse ti je promijeniti kablo, mozda i drugi port na monitoru i grafickoj. Drugi korak ti je da pokusas sa drugom grafickom, moze i integrisana od cpu-a.
    Ako i dalje bude problema onda bih ga ja reklamirao dok je pod garancijom.
     
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nikada nisam skonto sta je uzrok.Monitor je testiran na tri graficke i na svakoj ista stvar,a kablova sam nekoliko izmjenjao i nista isto sranje.Monitor sam prodao poznaniku totalno ispod cijene jer njemu to nije bio veci problem.

    Kod tebe je to uzas jbt pa imas li garanciju da reklamiras ?
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima garancije u SLOT.ba jos oko 24 mjeseca, pise na racunu Genelec, ali valja do Zenice otici maksuz
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Reklamiraj ti to i ne dumaj previse da skontas uzrok.Nemas sta ici sve se moze organizovati da oni posalju kurira da preuzme.Tako je meni imel za svaki monitor besplatno poslao kurirsku sluzbu,a neke sam odnio i licno u veleprodaje.
     
    Last edited: Feb 27, 2024
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni se u zadnjih nekoliko dana dva puta desilo da mi se na monitoru pojavi zelena slika preko cijelog ekrana a sve radi ispod,muzika pjeva i tako. Prvi put sam resetovao i normalno je poslije bilo a drugi put sam pritisnuo kombinaciju tipki ono da se pojavi ekran za logovanje ,taskmenager i tako to i ponovo usao, opet sve radi.
    Moja pretpostavka je da je do graficke nesto,staro je sve i polako je na izdisaju.
    Sa monitorom je do sada sve bilo ok,HP IPS je neki,sasvim solidan i slusa me evo 5-6 godina.
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Mislio sam sutra nazvati i pitati da li je stigao, ako nije da im kažem gdje da donesem i da mi vrate novac. Kao alternativu sam mislio uzeti Gigabyte M32Q.

    Edit: Šta mislite ljudi o ovome. Ima svega što mi treba osim veličine :D ... samo nisam našao nikakav ozbiljan review jer je prilično nov monitor i ima ga kod nas.
    https://www.dell.com/en-us/shop/del...24d/apd/210-bksf/monitors-monitor-accessories

    Dell UltraSharp 27" / Black IPS / Contrast 2000:1 što je za IPS dosta dobro / QHD / 120Hz / 100% sRGB / 100% BT.709 / 98% Display P3 / 98% DCI-P3

    Zašto toliko forsiram 32", zadnje 4 godine radim na 32" monitoru, a na poslu imam 2x 27" S2721DS. Danas sam pola dana radio na jednom 27" i nekako mi fali prostora... navika valjda. Ne znam...
     
    Last edited: Feb 27, 2024
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Feb 27, 2024
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni je ultrawide toliko sjeo da mi bilo koji 16:9 monitor izgleda tijesan
    @Picooka @zippoo vazi hvala, mada oticu ja to licno nije tako daleko, imam originalnu kutiju i sve sto je doslo uz njega jos cuvam.
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Omen 32Q se može naručiti preko UE i čeka se 25 dana minimalno. Ali ni za njega nema neki oziljan review.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Koliko se inače razlikuju ove recnezije kod modela sa većim panelom, npr 27" > 32". Ako gledamo prema tome, onda je G2723D vrlo dobro prošao: https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/g2724d (čak mu je Gray Uniformity 7,8)
    Za G3223D nažalost nisu radili. Ima recenzija i za G3223Q (kod kojeg je 44 rezolucija i ona je dobra).

    Cijena za Omen 32Q je 860 KM.