Kupovina volana

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Triforce, Mar 16, 2013.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj u svakom slucaju naci drugi vent, samo se pridrzavas ovih 12V i 0,25A. A zavisno od dizajna venta (lopatica) mozes naci vent iste snage a da gura vise zraka.
     
    NAILS likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne moze nista vece da se montora. Moze knap istih dimenzija ispod hladnjaka ili sa strane kako je tvornicki. Ovo je 8cm.

    [​IMG]

    Jedini nacin da stane ovaj 8cm je sa gornje strane gdje ne puse u hladnjak. Pa yebeš ga, stavio sam oba. Ako pregori - pregori.

    Ovaj 8cm silverstone je nesto slabiji 12v .20 ili .15A.

    [​IMG]

    I ovaj tvornicki ostavio ispod. Svakako puno bolje radi posao nego kad je metar od motora.
    [​IMG]
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakav vent, očigledno se pregrijava motor, neće ti pomoći nikakav vent posebno jer si ga koristio tako otvorenog a vidiš da se usije.
    Da li je problem sa strujom ili šta ko zna, možda da odneseš nekom.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha mnoguce da je nesto do napajanja.
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Moze li se taj motor rastavit da vidis kakvi su mu lezajevi.
    Ovaj remen sto je na motoru nekako mi djeluje preblizu da je uz sam motor priljubljen, on ti moze stvoriti trenje probaj ga udaljit ako se moze.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited: Apr 23, 2023
    NAILS likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Zatvorio sma ga i odvezao 45min utrku. Poceo je gubiti snagu tek 6min pred kraj ali mozda dvadesetak %. Nakon pravca se malo ohladi i prva krivina dere kao prvi krug. Tako da je puno puno bolje nego sto je bilo. Nije ni blizu mlohav kao prije otvaranja.

    Mada, i dalje se ventilatori pale samo nakon jedne minute voznje. Ne znam kad se prije ugriuje dok je to bilo nekad i nakon par krugova. Moguce da je ovo sto kolega Majesco govori za ležajeve, da ima neko trenje koje nije bilo kad je bio nov. Pogledat cu da l ise moze rastaviti. Remen sam mu pomjerio ali se vraca nazad. Mislim da je ovakav from day one ali ga tad nisam otvarao. Nakon odvezene voznje i dalje mu treba 25min da ohladi sto je ludnica. Usija se 100% ovako zatvoren.

    dmr
    Vent sam malo podigao pa je bolje ali nema mjesta. Sve je kompaktno.

    [​IMG]

    Hladnjak mu se naslanja na ovaj dio plastike, zato su limovi na hladnjaku tu srezani da se moze uklopiti:

    [​IMG]

    Taj vent sto si linkao je isto mali. Ne bi on nesto mnogo pomogao.

    Sad je igrivo. Vecina utrka je 20-25min pa nece gubiti snagu. Probat cu naci onu mali bušilicu kao olovka pa izbusiti ove gore rupe:

    [​IMG]

    ..ali je hladjenje katastrofalno dizajnirano. Nema rupa kako treba da se hladi a najvise zagrijavanju doprinosi napojna koja je u kućištu volana.

    A pored svega toga, kraljevi su ubacili relativno nedavno i BOOST pa je volan tezi barem 30%. Cime tad da ga hladim, vodenim.

    [​IMG]

    Neka izgura ovu godinu pa ide DD.
     
  8. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ja upalim forced cooling mode tako da ventilator radi na 100% cijelo vrijeme. Pritines Options + Mode zajedno i cuces kako se zavrti. S time mogu obicno mogu voziti duze vrijeme bez pregrijavanja.

    Nazalost, nakon 1.9 update na ACC imam osjecaj da mi se opet uspije pregrijati. FFB mi je opcenito bolji nakon update, ali cini mi se da ce da ubije volan :D
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Obzirom da se meni tako rano pali, ne igra mi ulogu da ga ja aktiviram prije. Mozda tokom kratkih utrka ili dok sam u boxu kada su quale. Pa da stalno radi.

    Sto se ACC 1.9 tice. Nova igra. Svi kazu ACC 2.0. Sada ima dosta razlicitih sila kada kocis i dosta vise radi FF u krivini. 296 GT3 je perverzija. A filozofija seupa je drasticno promjenjena. Nema vise ludih vremena. Ja trenutno koristim agresivni pa korigujem pritisak guma dok ne naletim na nesto za 1.9.
     
  10. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Da, 296 GT3 je strasan. Okretan kao mid engine, stabilan kao front engine. Relativno sam spor i ne igram cesto ali sa njim uspijem 1.43.xx na Kyalami izvuci. I novi Porsche je dobar, cini mi se kao da se ne otima kao oni stariji - ili sam ja prespor pa se nijedno auto nece otimati :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam uspio nista drugo odigrati iz DLC-a. Vidim da raja leti najvise za Ferrari i Porsche. Osovinski na 296 kao metar jbt.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Na kraju mu izbusim ove rupe. Valjda se nece niko žaliti ko ga kupi:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Zarotiram onaj gornji vent da je outtake vent. Nakon 20min voznje ventilatori se vrte 2min i stanu a nakon 45min desetak minuta i to je to. Prije je ono po 20-30min vrtio nakon koristenja. Volan vise nikako ne gubi snagu. Nakon 45min volan je skroz hladan sa desne strane, mozda sekundu mlak ali je toipal sa lijeve gdje je napanjanje tako da je hladjenje ipak rijeseno.

    Nevjerovatno koliko mu je malo trebalo da prodiše. Bolje hladi nego nov ili otvoren.
     
    Picoooka likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Super. Najvaznije je uspostaviti konstantan protok kroz kuciste, kao i kod kompa :) Koliko vidim sada usisava vazduh na te rupe sa strane a izbacuje na te sto si ti napravio!? Vrlo vjerovatno bi imao dobre rezultate da si samo stavio jedan vent na te rupe sa strane da izbacuje vruc vazduh i imao bi protok kroz kuciste (pod uslovom da ima mjesta za taj vent da se stavi)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da bas tako. Ovaj mali na motoru uzima sa strane a ovaj gore izbacuje sa novim rupama i duva malo lijevo gdje je napajanje pa izlazi kroz te lijeve rupe jer je ventilator pod uglom a ne direktno polozen horizontalno. Sad je propuh kroz njega. Jedan da izbacuje bi bilo bolje od tvornickog rjesenja ali definitivno treba biilo sta na samom motoru. Jbg, grije se.

    I ove gore nove rupe su 1.5mm siroke. Tolike su bile fake rupe pa sam busio sa 1.5mm borerom. Definitivno bi bilo jos bolje da su sire jer su one isto mreža. Ali hajd, barem ne moze nista krupno upasti.

    [​IMG]
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    dovoljno to izgleda, male su ali ih ima puno :D
     
    NAILS likes this.
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    davno smo pisali o volanu i dođe dan o kupovini volana .... razvod se sprema :D

    ne znam ni sam kako al ugrabi T150 za stoju pa nisam želio propustiti šansu..

    šta reci osim *ebeno za voziti barem F1 o_O
    trebat ce mi dosta rutine valjda se uštelim iako vremena ce biti zimus više pa lagano.

    sad mi fali playseat i po mogucnosti TV 40" da sam rahat :cool:
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    E sad bar posudi/iznajmi od nekog PSVR2 ili kakav Oculus, to kad probaš sa volanom nema šanse nazad na flat ekran ;) vozim sada na 49” super-ultrawideu i ako je dosta bolji osjećaj brzine od 16:9 monitora/TVa, razlika naspram PSVR2 je nebo i zemlja.

    Ja sam također uzeo T150 prije par dana, sasvim OK volan (a imao sam i T500 i T300RS, G25,G27 Itd), FFB mnogo bolji od Logitech volana. E jedino su pedale truba, kočnica pogotovo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Trebat ce mi dosta vremena da se uštelim al drago mi je da sam volan uzeo kud nisam ranije al hajd.

    dobra stvar osjecaj težine volana također cool ono oznojiš se da uhvatiš pravi ritam.

    igram f1 svaka greška skupo košta.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    F1 je bas Arkada, FFB u njoj je bas los, probaj Asseto Corsa Competizione ili sl.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  20. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Originalni ventilator na T300 je poceo proizvoditi cudne zvukove pa sam na kraju kupio 2 neka kineska od 6cm i uradio isti mod kao Nails. Izbusio rupe gore, postavio drugi vent i napravio da izvlaci toplotu kroz novoizbusene rupice.

    Ventilatori su neki kineski, kupio u Zicomp po 3km, pa ako izdrze izdrze.

    Nazalost nisam imao bas najbolji alat tako da ne izgleda toliko uredno ali trebalo bi da posluzi svrsi :D