Kvalifikacije za EP 2012: Ukrajina i Poljska

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Sep 3, 2010.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    hehe
    ja to shvatam, ali vidim da mnogi ne shvataju pa zato i ponavljam....kad je Hitzifield mogo izgubit od amatera može i Pape od Svetske fudbalske velesile Francuske...
     
  2. neko

    neko Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    ama zlatane, moze izgubiti, ali zavisi na koji nacin. svako moze izgubiti, ali je vazno ko se obrukao, a ko nije. covjece, nismo imali nikakve igre. tri suta franja i tri lopte tik preko precke, jedna stativa, par akcija pred golom hasagica i ona akcija kad je zaustavio benzemu, a s druge strane sut pjanica i prilika vedada i nista apso-faking-lutno citavu tekmu. vozali nas, uzimali lopte pred golom, pokrivali sve, napadali i imali loptu kod sebe, zatvorili svaki nas napad, s tim da lopta jedva predje centar itd. nije sramota izgubiti, ali ona tekma je bruka i sramota. :roll: :roll: :roll: :roll:
     
  3. becke

    becke Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Upravo.
    Uzeli su prvenstvo igrajuci bunker.
    Ja mislim da ni Italija nikad nije igrala onako defanzivno. :D
    Takvi smo mi sa Balkana. :D
    Spomenuo sam ja gore, treba nama sportskih psihologa, da malo rade sa nasim igracima, da se bi mislilo da cemo mi razvaliti Francuze 5-0 i slicno.
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zar nije poznata izreka u sportu, 'igraš onoliko dobro koliko ti to protivnik dozvoli' ?

    I zar se nisu navijači ovdje složili da im nije bitna igra samo neka se pobijedi?

    U fudbalskim pravilima nište se ne govori o bodovanju dobre igre....cilj igre je gol i možeš igrati najlošije na svijetu , ali ako daš više goal-ova(ciljeva) od svih ostalih ekipa FIFA će te proglasti najboljim na svijetu.

    U skladu sa time, do 75 minute sve je išlo odlično, a tada je malo popustila koncentracija i desio se go...mogao se francuz ondje malo spetljati i završilo bi neriješeno.... ali ništa strašno...tako je to u životu.... nakon poraza ustaješ i ideš dalje...U trenutku kada čovjek prestane dramatizirati, i počne poraze ne shvatati previše lično, otvara mu se bolja perspektiva za napredak i rezultat. Poraz jednostavno znači proces učenja i ništa više. Niko nas neće baciti u Džehenem zato što smo izgubili jednu utakmicu. da smo pobijedili to ne bi značilo da smo prvaci svijeta, nego samo i jedino da smo pobijedili u jednoj utakmici..možda bi nam tad šanse za plasman bile još manje možda bi poletili u nebo pa onda tresnuli protiv albanije i bjelorusije i ko zna gdje još...


    dakle idemo dalje ...imamo dobre šanse za plasman, a kvalifikacije će biti neizvjesne i uzbudljive...upravo zato se i igra 10 utakmica kvalifikacija pa onda i prvenstvo, i to prvo grupe pa eliminatorna faza...dakle zato što jedna utakmica nije pokazatelj zapravo ničega...hitzfield je na početku izgubio protiv pekara i zidara nakon što su ovi došli na utakmicu kad ih je šef pustio malo ranije s posla da idu poigrat lopte....ali začudo uz podršku i strpljenje konačno je proradio....i plasirao se...
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Igrao je tako i Murinjo protiv nepobjedive Barce do tada i izbacio je...

    Kada kažemo da je Grčka uzela EURO igrajući bunker nažalost ništa nismo objasnili :smt003 , samo smo konstatovali kako su igrali...To nikako nije objašnjenje njihovog uspjeha. Jasno nam je da svaka ekipa koja igra bunker ne osvoji prvenstvo. Bunker je često i najlakši način da izgubiš utakmicu, tj. da se osiguraš da nećeš pobijediti. Zaista čudno.... :roll:

    Ono što me također fascinira u vezi EURA 2004 je da se Skolari onoliko izblamirao :oops: , a da nije dobio otkaz, možda bi smo i mi mogli iz tog primjera nešto naučiti? :idea:

    Zamislite, veliki Portugal je protiv Grčke favorit ma gdje da se igra, uvijek bio , pa i danas je, a da ne govorimo da se igralo u Portugalu na njihovom najvećem stadionu, na prvenstvu koje se prvi put održava u Portugalu, prvo i jedno finale Portugala na velikim takmičenjima, PUN DOMAĆI STADION, može li biti bolja i idealnija šansa da se uzme titula evropskog šampiona po prvi put u Istoriji Portugala???? I, ljudi moji, pa može li biti lakši protivnik u finalu od slabe Grčke??????? Neki od njihovih ključnih igrača npr Delas i Charisteas te godine bili su rezerve i igrali po nekoliko minuta u Werderu i Romi!!!???

    I Skolari je, sa svim svojim zvijezdama, Figo, Ronaldo itd.( i 6 igrača Porta tadašnjeg evropskog prvaka!!!) uspio izgubiti tu utakmicu protiv osrednje i bljutave Grčke sastavljene od apsolutnih anonimusa koji su maltene ostali anonimusi do dan danas????!!

    Čak štoviše uspio je DVA PUTA IZGUBITI OD GRČKE na tom prvenstvu...na otvaranju prvenstva i u finalu!
    OMG po hiljadu puta!!!
    Zamislite samo tu blamažu i sramotu.... OMG!!!
    pa jebote bosanci bi ga popljuvali i linčovali...a čova u Portugalu nije dobio ni otkaz!!!! :smt007

    Šta reći, šta misliti o tome? Ništa, samo zastati i diviti se i primiti pouku...ili odmah sada, ili nekad kasnije doći do pameti...


    EDIT: malo sam kopao po arhivama zapisa o EURO 2004 i pronašao jednu zanimljivu značajku iz karijere Grčkog tadašnjeg selektora Rehagela
    "Jedno vrijeme on je bio trener Kaiserslauterna. Taj je klub 1997. godine iz Druge uveo u Prvu ligu, a već sljedeće godine s njima je postao i prvak Njemačke. To je bilo prvo čudo koje je kreirao Rehagel."

    Zaista fascinantan uspjeh, jedne godine ući u Bundesligu i sljedeće godine odmah je osvojiti ??!!, to je rijedak uspjeh...pomalo počinjem vjerovati da je uspjeh Grčke uglavnom Rehagelovo djelo....

    EDIT2: hehe evo nakon još malo pručavanja pronađoh jednu nevjerovatnu tezu koja otprilike potvrđuje ono što sam ovdje govorio cijelo vrijeme, što znači da se porazi ne moraju tragično shvatati:

    citiram:
    No, mi ćemo se prikloniti, zamislite, brazilskoj poslovici koja kaže da je ponekad nazadak i najveći napredak.
    Kraj citata


    Citat je iz članka naslovljenog:
    Portugalce uništio preveliki pritisak nacije http://www.nogometni-magazin.com/vj641.shtml
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Opet ovaj Susic ide da prosipa bodove. Umjesto da dize ekipu on prica da je i bod dovoljan i ostale gluposti.

    Pa ne idemo timu koji je u top 20 na FIFA-inoj listi. Uglavnom ja nemam neka visoka ocekivanja, ali daj Boze da grijesim, mozda nam i nesto pomogne bolest albanskog trenera, iako se ne veslim tome, pogotovo necijoj bolesti.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Da, evo i ja sam to maloprije vidio. Susic je izasao sa izjavom da se naredne godine igra 7 utakmica kad se sve lomi pa da nije los bod u Albaniji. Realno, ako necemo Albaniju dobit u gostima, koga cemo dobiti, Francusku?
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    polako ljudi, nije ni albanija što je nekad bila...
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    ne znam ko se u zadnje vrijeme na igrao u Albaniji . Bice teska utakmica . Jos gore jer jer smo pod pritiskom da se *mora* nesto izvucit iz nje .
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    pa zato susic i smiruje situaciju govoreci da je i bod dovoljan...da ne stavi preveliko opterecenje na momke..lisac je to stari....a naravno da zeli i da ce ici na pobjedu punom parom....
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zlaja opet si prozreo taktiku prije svih :)
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zlaja za selektora :lol:
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zna li iko sta je sa prenosom? Cujem da kao nece ga biti, a i na stranici TV1 takodjer nema na programskoj semi utakmice. U tom terminu za sada stoji da je serija i onda neki film.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ako se ne varam, TV1 je otkupila samo Luksemburg i Rumuniju, a ostalo BHT1.
     
  15. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Izgleda da nam ne ginu streamovi.

    [​IMG]
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Govore na TV1 da su u pregovorima ali po svemu sudeci, nece prenostit Albaniju.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    pa dobro ljudi kako ne kužite da se zezam...namjerno sam Vam bacio nešto da me malo ispilite, jer ne želim da izgubim jarane samo zato što sam uvijek u pravu u ovom threadu... :smt006
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Navodno je prica da neka svicarska agencija trazi 150.000 eura, "nasi" nude do 25k, a sve je povezano s tim sto toj agenciji savez nije htio prodati prava za tekmu sa Francuzima. Ovdje ima lista par kanala preko sat gdje ce se moci pratiti tekma: http://liveonsat.com/LJsport_foot_euro2012.php.
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Oj pa zar je dotle doslo :lol:

    @Zlaja , z......je malo ne skodi ;) :D
     
  20. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    ma bosna ako ne dobije ovo biće pravo iznenađenje za mene