Kvalifikacije za EP 2012: Ukrajina i Poljska

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Sep 3, 2010.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Isto tako tuzno je gledat poluprazan stadion, bar je na TV tako izgledalo, za razliku od zenice koja je atmosfera za sebe... Idemo dalje :) Nema tegoba, mi mozemo i moramo dalje. Ista ta francuska zna kiksat, tako da.. lopta je okrugla :)
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Da ti nisi pobrkao topic? Ili samo volis filozofirati?

    Hansel je to bas fino napisao. Nije sto smo mi izgubili nego sto smo igrali preocajno. Ovakve ih ni ne zelim gledati na prvenstvu. Jedina repka na SP kojoj je obrana ovako ispadala je bila Sj. Koreja, a znamo kako su oni prosli. Ma cak su mi i oni nekako bolje stojali na terenu.

    I ne nismo mi realno ovako losi, s Cirom smo u vecini utakmica stojali dobro i mogli parirati i jacim repkama, ali cini se da Susic nije za trenera. Maradona sindrom. Zalosno je to sto ce mu trebati da unisti kvalifikacije da bi to skontao. Poraz protiv Njemacke, Svedske, remi protiv KATARA majko mila, i sad ovaj poraz u kojem smo cak dobro prosli.

    A stvarno je steta jer ova grupa je valjda najlaksa koju smo ikada imali. Sve i jedna ekipa je u nekim sranjima i da smo "oni stari" pregazili bismo ovo sve i bili prvi, a mi cemo se mrcvariti s Rumunijom koja ne zna gdje goni i Albanijom, kao da gledam.

    ps Ciro je isto imao svojih musica i ne smatram ga nekim odlicnim trenerom (Vahid je recimo za njega doktor) ali je bolji od Susica ocito pet puta.
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ace, zapravo je upravo to ono što nedostaje bosancima, imamo igrače, ali za uspjehe je potrebna i mudrost (filozofija u prevodu znači ljubav prema mudrosti).
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)


    Jednostavno, na reprezentaciji se ne peče zanat. BiH treba iskusan trener, koji će fino posložit stvari i izvući maksimum. Safet je samo put u provaliju, valjda je to sada već jasno.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Džeko, Misimović, Spahić, Pjanić, Ibričić ... Da su svi ostali igrači U16, ekipa sa ovim imenima bi trebala da barem uputi 3 usrana šuta na gol protiv blijede Francuske. Ovo je veoma jasno, Sušić nije nikakav trener niti će ikada biti. Da sutra dođe Hiddink čovjek ne bi izdržao kada bi vidio kakav je cirkus oko reprezentacije i saveza. Sušić ima nekog interesa u cijeloj priči. Nije on došao što je neki patriota, poslije gotovo 20ak godina apsolutne šutnje na sva zbivanja u BiH. Nešta se nadamo, ali nema šanse da pobjedimo Rumuniju i Bjelorusiju kući sa ovakvim savezom i trenerima tipa Sušića.
     
  6. neko

    neko Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    dijelimo misljenje zivota mi...ja stao i gledam ko u cudu situaciju, igraju neku formaciju koja se igra kad si vec jednu utakmicu dobio, pa s jednim pravim napadacem igras "ako prodje-prodje" sistem. zlatane, mi moramo biti vukovi, a vukovi su uvijek "gladni". nema stajanja, nema predaha, igra se 90 minuta.spaha je primjer kako se igra srcem i kako se ponasa jedan profesionalac, ko ne moze, nek odstupi na vrijeme, ali bas ona situacija gdje izlazi vedo, a ulazi sanel je bila porazavajuca koliko god je Vedo drag svima, to je jednostavno nepodnosljivo. gubimo i povlacimo se. nema isprike, krivi su i igraci i pape. kad jednom dodjes do jednog nivoa, sve osim toga je propast. ako ne odu makar u baraz, propast, i kad svi mi pocnemo tako razmisljati, onda ce i savez biti drugaciji, a sve dok mi govorimo ko prosli put "nasa braca turci ce nas pustiti ako nam bude trebalo", znaci da ispoljavamo toliku slabost na samom pocetku i da ustvari unaprijed imamo scenario u kojem mi ili prolazimo naguzove ili ispadamo radosni sto smo nam je falilo 2 poena do prolaza i sto nismo imali sanse protiv portugala i td.
     
  7. neko

    neko Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    problem je disciplina, ovi "U16" igraci samo stoje, a covjece, blanc ima citavu ekipu psihologa, takticara i savjetnika koji mu pomazu i analiziraju svakog igraca ponaosob. vidio si da dzeko nije mogao da dodje do lopte, da u jednom momentu psuje jer mu niko ne moze loptu da doda. pricajmo mi sta hocemo, ali dzeko je gigant. ja se kladim da mu trojicu nas na ledja stavis, da bi dao go opet, ali "ne sam Safete".
    a susic ko i ciro, ko i svi, interes licni ganja i upada u pricu koja je vec iscenirana i pripremljena za njega, samo sto je ciro karakter opet i zato je na kraju i morao otici. zna se sto je igrao svaku tekmu u zenici, manji stadion, kondicija slaba, zna se da ce ovdje na kosevu da crknu ko garfild na maratonu. pape nekog lulica stavlja po strani, cini mi se gdje je salihovic igrao, a covjek je tako mlitav i nesposoban da je to neopisivo. ma ne mogu vishe ni da komentarisem...ispade da mi svi bolje znamo od papeta, ali eto, zivi bili pa vidjeli.
     
  8. becke

    becke Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Nije kod nas niko dosao na poziciju selektora ako nema licni interes, to sto se taj interes nekad zamaskira rezultatima je druga prica.
    Dok ne postave Vahu za selektrora tako ce i biti, jer kako mi se cini jedini on neda da mu se petljaju u posao.

    Kad se pogleda statistika, koja je zaista zalosna, otkrije se slijedece:
    Posjed lopte: BiH 44% - 56% Francuska
    Sutevi u okvir: BiH 1 - 8 Fancuska
    Sutevi pored gola: BiH 1 - 5 Francuska

    Nadam se da ce nesto krenuti na bolje i da ce se pobjediti slijedece dvije utakmice.
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)


    Naprtov, nije šutio već je izjavio kako ga posao selektora ne zanima. Nedavno je izjavio da daje otkaz pa je povukao izjavu. To je klasična seljačina koja je došla da gradi karijeru.

    I ne samo da njega nije trebalo uzeti, nego ne znam samo kakve su opcije uzeti Bolića ili Barbareza kao selektore ? Nama treba čovjek sa iskustvom, a jedini takav bio je Ćiro. Ne bih sada da dižem Ćiru, ali bila je jasna razlika kada je on vodio rep. pa je protiv Španije napravljeno 9-10 šansi koje Safet nije napravio za svoga mandata.
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ja se samo pitam sta li je igracima Susic rekao prije utakmice jer su izgledali veoma uplaseni i izgubljeni.

    Ciro je makar znao uliti igracima samopouzdanje i hrabrost sto se odrazi i u igri. Jer uvijek im je govorio u stilu ''nagazite ih, nisu bolji od vas'' itd. bez obzira sto je cesto nerealan bio pa pretjerivao sa obecanjima i nekim ''tricama''. Opet, to je igracima davalo krila.

    A Susic je igracima prije utakmice vjerovatno sa nesigurnim i uplasenim izrazom lica tiho rekao: ''Nek vam je Bog na pomoci.''

    Kao da ih je poslao na streljanje...
     
  11. EdoO

    EdoO Novi član

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ja stvarno ne znam šta smo očekivali protiv Francuske, mogli smo bolje igrati, ali svakako bi nas dokrajčili. Ljudima trebaju tri boda, a nama je veliki uspjeh ako pobijedimo Belgiju i slične reprezentacije, ali se rodila ta nada da imamo velike šanse protiv jedne takve ekipe.
    Dobro je što imamo elana, al trebalo je pametno igrati na kontre, ovako su nas izbušili pasovima i prolazima, a nismo ni šanse kvalitetne napravili. Selektor je fulao, ali to je prica sad za sebe.
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Poznato je pravilo u sportu da igraš onoliko dobro koliko ti protivnik dozvoli, ja znam slabije ekipe na uličnom basketu razvaljivati sam ko da sam Michael Jordan, a kad dodju neki malo jači i ozbiljni igrači počnem praviti početničke greške...

    Dobro nam reprezentacija ima ikakve rezultate kako su navijači negativni i nestrpljivi...pa jbt to je samo jedna utakmica... loše se igralo izgubilo se, idemo dalje....nije dobro dramatizirati....nadam se da igrači i selektor nisu malodušni kao navijači....

    lako se može desiti da razvalimo ovu grupu i direktno se plasiramo...lako je pametovati i govoriti igračima da trebaju gristi kao vukovi da selektor treba biti mudar i logičan , a pogledajte kako navijači ne mogu i ne žele dvije suvisle misli sastaviti, prepuštaju se emocijama i nestrpljivi su...

    svi ovi malodušni argumenti već su pobijeni i prije ove utakmice.......ja se samo brinem koliko su ovi nestrpljivi navijači nestrpljivi i tolerantni sami prema sebi kad su ovakvi prema drugome.... :smt003

    sa druge strane ova utakmica je možda bila i prodana...tako da je uzaludno plakati i kritikovati....
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zlatane, sve to stoji, al prodjose stoljeca, a mi ni na jedno prvenstvo ne odosmo...

    Dokad da budemo strpljivi :) 2098 mozda :)
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    hehe problem je što uopšte nismo bili strpljivi, nikad i nikako, već se atmosfera stvara i istorijske odluke donose bazirano na rezultatu u 1-2 utakmice.....a sad kao ne možemo više biti strpljivi... :smt003 ...dajmo da malo cooliramo....imamo finu repku...evo zadnjih godina tu su i neki rezultati...skromni ali ne i nezapaženi....

    za one koji su zainteresirani neka malo čitaju i proučavaju o 'zakonu obrnutog efekta' .....u sexu i sportu se on ispoljava kroz pojavu da 'što više nešto želiš veće su ti šanse da u tome omaneš'...ako npr žena želi oragazam, sad, i odmah i po svaku cijenu, velika je šansa da će u tome omanuti...potrebno je malo, a nekada i malo više, predigre, ljubavi , opuštanja, igre i milovanja i spontanosti da bi stvari došle na svoje mjesto... :smt006

    samo nemojte reći da je ovo offtopic...kod nas je sve offtopic a onda neko pametno reče iznad u threadu da Blanc ima čitav tim psihologa ili tako nešto...pa ako su svi ovi moji komentari offtopic i filozofija što će njima onda taj tim...kakve veze filozofija i psihologija imaju sa fudbalom...
     
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Daj, ba, Zlatane, kako nismo strpljivi!? 15 godina cekamo na j..... uspjeh!? Ako to nije strpljenje, onda sta je!?
    Cetiri Svjetska i tri Evropska prvenstva smo propustili, a i ovo cemo izgleda. Optimista sam inace, ali s Papetom necemo ni dokle.
    Da je on covjek na mjestu, dao bi otkaz odmah sinoc, a ne bi pricao da ima jos utakmica. Kao trener taj covjek nema ni jednog jedinog uspjeha, naprotiv, sve sami otkazi mu stoje u biografiji.
    Kad ovakvu uzdrmanu i dezorijentisanu Franscusku nismo mogli pobijediti, onda ne znam kad cemo neku jacu ekipu uzeti!?
    Loris je vise ljudi znao iz nase reprezentacije, nego iz svoje. Mislim da Thuram sam ima vise nastupa od citavog sastava, a da ne Pricam da je Henry dao vise golova od svih igraca ukupno koji su sinoc igrali. Neuigrani su skroz i nema opravdanja sto ih sinoc nismo pobijedili.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    e moj pape... kamo sreće da je vahid preuzeo repku, ovako bgm teško možemo uraditi nešto i u ovim kvalifikacijama iako je rano sve je moguće.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    biti strpljiv znaci davati podrsku, pomoc i razumijevanje...to znaci iskreno bodriti unatoč poteškoćama i slabim rezultatima ....a mi smo 15 godina kudili i grdili i vrijeđali i psovali i trazili ostavke nakon svakog poraza ili u najboljem slučaju nakon dva poraza u nizu....i sad bi mi da neko izgiba za taj dres i žrtvuje svoju karijeru....hehe...what goes around comes around ili tako nekako...


    Evo par interesantnih citata o jednoj interesantnoj utakmici prije dvije godine na dan 2008-09-10:

    Switzerland have gone down to a shock 2-1 home defeat to Luxembourg in Ottmar Hitzfeld's first home competitive match since taking charge.

    Switzerland's road to South Africa.
    AFTER losing to Luxembourg in their opening game (2008-09-10 Switzerland 1-2 Luxembourg), Ottmar Hitzfeld's side won eight on the bounce.

    hehehe
    kvalifikovali se iako su u prve dvije utakmice uzeli samo bod nakon što su vodili 2: 0 protiv izraela(konačnih 2:2) i izgubili 1:2 protiv luxemburga kod kuće, nakon što su primili golove u zadnjim minutama u obje utakmice.

    vi bi bosanski pametnjakovići bi garant odmah smjenili Otmara Hicfilda i rekli bi da je star i islužen trener i da je došo samo da se nakrade para...a čovjek ih kvalifikovao na mundijal i tamo jedini tukao svjetkse prvake špance !!
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Eo da ja igram protiv BiH sta bih uradio, stavio flastera + dodatnog igraca na Misimovica i nema igre za BiH, niti jedna jedina akcija nije ugirana na bekove, Ibisevica je mogao i na gol staviti , covjek je spic i samo to zna igrat, ocekivat da ce Dzeko preći pet igrača je nerealno.

    Formacija 3:6:1 i 4:5:1 su formacije koje mogu igrati reprezentacije sa fizički jakom odbranom, brzim bekovima i jakom spicom, od toga imamo samo spic igrača.

    4:1:3:2 je formacija koju mi jedno možemo ovakvi igrati i pokušati rasteretiti Misimovića.

    I zadnje i najvažnije, atmosfera na utakmici je bila nula, koševo nije stadion za repku!
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Zlatane gdje ćeš upoređivati papeta i hitzfelda???
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Najveci fol ce biti kad mi shvatimo da od proslih kvalifikacija nismo dobilti nijednog novog i dobrog igraca, a vidjeli smo da ono sto ima moze bit dovoljno za baraz, ali ne i dalje.