L.A. Noire: The Technology Behind Performance

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 17, 2010.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    Igra ide loše na starijim konzolama. Recimo da Xenon više troši u idle-u nego Jasper u igrama, a da ne pričamo o slim-u. Ja na slimu nemam nikakvih problema.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Riječ je o istom hardwareu, kakve veze ima potrošnja sa preformansama. Koliko ja vidim iz recenzija, svuda šteka na boxu.
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Gdje je riječ o istom hardware-u ? Kakve veze nema potrošnja sa perfomansama? Veća potrošnja - veće zagrijavanje direktno utiču na perfomanse, barem kada je u pitanju X360. Po recenzijama ljudi sa novim konzolama nemaju probleme.

    http://kotaku.com/5803932/rockstar-says ... lly-untrue
     
  4. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Igra zbog koje cu prec' na konzole :)
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prešao igru. Šta reći sem da je odlična. Priča je jedna od najboljih koju sam vidio u igrama.
     
  6. Esh

    Esh HWB

     
  7. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nece nikad ni biti.
     
  10. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo probo igru na PCu i ide fino ko podmazana na najjacim postavkama i sa najjacim AA, grafika super. Ne moze PS3 prismrdit :D
     
  12. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Samo nek nema problema sa framerateom i sve je super, što se tiče tehnološkog aspekta :)
    Još da mi je 4-jezgreni CPU i da nisam igru odigrao i donekle se razočarao još prije skoro pola godine... :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja je nisam igrao duze od 1-2 sata na PS3 a ne znam hocu li ni na PCu, ako bude vremena i volje :). Cudno da igra ne prikazuje fps-e sa frapsom, il mi se nesto trenutno zeznulo, ali po gameplayu i mom osjecaju ide preko 40 fpsa na najjacim postavkama, bar u pocetku.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    I kod mene fraps ne radi u ovoj igri. Drawn distance je ocajan, svako malo iskacu objekti. Iskreno, ne vidim neku razliku spram X360 verzije
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Probao sinoc, zamjerka mi je na vozni model...moglo je malo bolje, ali igra nije losa, nego interesuje me ovako za ljude koji se razumiju:

    i5 2,66 + 9800gt 512mb overclocked + 4gb ram 1333mhz

    Da li bi dodatne 4gb ram-a donijele poboljsanje u performansama i koliko procentualno, molim Vas za misljenja?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da li ti sada igra zapinje a pri tome ti radi hdd konstantno? Meni u pocetku igra uopste ne uzima puno ram-a, oko 3GB zajedno sa sistemom.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pogledaj ti koliko je zauzece rama dok igras,mislim na alt/tab izadji iz igre pa u task manageru pogledaj.Inace mislim da je ti je grafa ipak malo potanka.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    E kad si spomeno grafu primjetio sam da je igra skroz slabo koristi, oko 30-40%, znaci da je vecina posla na cpu-u. Jedino mozda treba vise od 512MB VRAM-a.
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    dmr i dino73n hvala mnogo za misljenje, kod mene igra ide skoro sa svim na high.
    Nekoliko manje bitnih stvari sam stavio na performance, uglavnom slazem se da je graficka totalno slaba.
    Nego ono cisto me zanimalo misljenje, provjericu bas danas koliko rama je zauzeto...imam osjecaj da mi je comp 10-20% jaci da bi moglo bas sve na max. (Naravno da se promjeni GPU to bi bilo sve ok.)