Legacy Hardware

Discussion in 'Generalna diskusija' started by AdoSA, Dec 15, 2012.

  1. black

    black Komšija

    Za moj SA1ARA04K/02 nema nista , vec sam na zadnjoj verziji software-a :(

    @NAILS hahah istina to sa narodnjacima , rijetko u bus da udjem a da narodnjaci ne sviraju.
     
  2. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Re: Legacy Hardware

    Imam i ja nekakvu spravu iz doba hitlera :) Davno izvadio iz nekakvog starog PC-a. Ako zna vise infa o ovome neka kaze.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. black

    black Komšija

    Apple iMac G4 20 iz 2003.
    Sve radi, cak youtube i HTML5 :)
    Malo se nageo u stranu, to je boljka ove serije. Ekran je iznenađujuće dobar obzrlirom na starost, panel je IPS.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Trebam uslikati svoju kanticu, Powermac G4, 400Mhz cpu, pokusavam vec neko vrijeme da mu nabacim Lubuntu 12.04 ali me zeza kernel.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  7. black

    black Komšija

    Ja sam htjeo modati ovaj svoj, ubaciti miniITX plocu i grafu ali nesto mi zao rasturiti ovaj ispravni primjerak posebno kad vidim cijenu na Njemačkom eBayu.
    Imam jos jedan od 15" ali tom je pukao ekran. Mozda kupim iMac G5 pa u njega ubacim aktuelni hardware. Ekran se moze iskoristiti, samo se TMDS pinovi ekrana spoje na DVI.

    EDIT:
    Evo jos jedan dragulj, zalemio sam malo pojacalo pa sad rade na svim uredajima.


    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
    [​IMG][​IMG]
     
    lolak likes this.
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jesi li to ovaj kupio :D
    https://www.olx.ba/artikal/27747874/imac-g4/
     
  10. black

    black Komšija

    @zippoo Nisam to je 17", 20" je najrjeđi model pa sam samotaj trazi. Imam i jedan od 15" ali je LCD unisten pa ga mogu samo za rezervnnih dijelova.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a ti ovo uzeo iz kolekcionarskih razloga ?
    ili radis nesto sa njima :D
    meni se bas svidja dizajn kod ovih novijih macova ali su skupi ubi boze :D
     
  12. black

    black Komšija

    Mislio sam ga modificirati ali sad mi nesto zao jer moram unistiti plocu i prikljucak za ekran. Imas 20" G5 iMacova relativno jeftino jos su 16:10 pa imas dosta vertikalnog prostora. Sad ne znam napamet ali mislim i da 20" G5 se moze prebaciti na DVI i u kuciste ugraditi neki Intel NUC ili Gigabyte BRIX, cak mozes i macOS istalirati.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  13. black

    black Komšija

    Zaboravio sam koliko je spora instalacija XP-a :)
    Kupio sam ATI X1300 All In Wonder karticu pa mi treba XP zbog drivera, sjecam se kad sam vidjao ove AIW kartice u casopisima a nisam imao para da kupim :p[​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    XP mozes i preko USB instalirati pomocu WinPE i ide jako brzo. A u vezi drivera imao sam laptop s jednom prastarom grafikom, neka IGP 345M i kad moze od nje XP driver na 7icu onda mora moci i ta, samo ces mozda trebati rucno instalirati ili staviti compatibility na Windows XP. Jedino sto na ovoj ne rade Aero teme, ali gledaj cuda imam jos jedan stariji laptop s Nvidia Geforce FX Go5200 grafikom i Aero teme cak rade dobro, samo je uzasno spor sa 7icom.
     
  15. black

    black Komšija

    Stavio na USB 3.0 stick preko WinToFlash ali nesto uzasno sporo ide. Ima mozda driver za GPU ali ovu karticu sam kupio zbog ATI Theater 200 chipa koji je dobar za capture analognih izvora, hocu par VHS kaseta da digitaliziram kako treba.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk