Legacy Hardware

Discussion in 'Generalna diskusija' started by AdoSA, Dec 15, 2012.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hajde da vidimo koji je najstariji komad hardware-a koji trenutno koristite na poslu ili u kući;

    [​IMG]
    Riječ je o printeru koji je do sada isprintao nebrojeno strana i još uvijek radi kao nov...

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  2. GW

    GW Moderator

    Re: Legacy Hardware

    Logitech Bt58 optički miš kupljen mislim 2004. godine u Plusu. Plaćen 26 km. U ovih 8 godina su se potrošile silikonske nogice pa sam morao staviti druge.

    [​IMG]

    Koristim ga naravno i sad. Kliknuo submit sa njim. :D
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Legacy Hardware

    Tally T9308
    Neumoran radnik :D

    [​IMG]

    Kupio sam ga polovnog (!) u prodavnici polovnih računara i opreme Plus u Tuzli prije nekih 5-6 godina i još uvijek služi.
    Koristi PCL drivere, sad trenutno printa preko CUPS na Linuxu i koristi HP LJ 6L driver.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Nemam priliku postaviti slike jer nisam tu kraj tog hardvera,al u kuci koristim tastaturu iz 2003/4 M$ digital keyboard i radi kao i prvog dana,pojela je smokija i popila soka koliko i ja.

    U radnji imam jedam siemens laptop sa nekim AMD K procesorom na 700mhz koji na sebi ima naljepnicu win95 licence a XP je na njemu i cesto ga upotrebim za dijagnostiku na autima. Ne znam koje je godiste al je stvarno star,win95 govori svoje.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Legacy Hardware

    :smt005
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Legacy Hardware

    trebalo bi da je ovo, kupljen tamo neke 2006./2007. i jos uvijek radi k'o prvog dana

    [​IMG]
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Legacy Hardware

    Ko bi rekao za AOC..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Legacy Hardware

    vjeruj i ja isto misljenje imam, ali jos uvijek nema ni jedan mrtvi piksel niti je ikad pravio bilo kakve probleme...moze bit da sam ubo dobar primjerak :mrgreen:
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Ima kod oca Amiga 500 na poslu u upotrebi, vidjet cu da slikam :)
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: Legacy Hardware

    Mislim da imam najstariji miš koji se aktivno koristi.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Koristio sam ga od 2001.g ako ne i 2000.g, ne sjećam se više. Poklonio ga burazu kada sam si kupio MX518... Miš mu još uvijek radi odlično, a gamer je kao i ja :grin:
    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Ti su Microsoftovi miševi neuništivi. Jedino da je korisnik baš toliki hajvan da ga od zid razbije.
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: Legacy Hardware

    Isti taj Microsoft mis sam i ja kupio 2002. godine koristio ga do 2008. a i dalje se koristi kod tetke (dao cijeli PC). Rodice igraju one FB klik igre itd bez problema

    Sent from Xperia Arc S using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    kod mene je isti jos uvijek u upotrebi, mijenjao prekidace ispirao ih vise puta zbog dvoklika al radi jos.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: Legacy Hardware

    Skener HP 3500c, kupljen 2004, a možda i 2003. godine, nisam skroz siguran. Samo što se batalio neki dan, skenirane slike imaju kojekakve linije i čudne boje.

    [​IMG]

    Mislim da nemam ništa više naročito staro.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Legacy Hardware

    Hmm.. stvarno nemam nista plaho staro da je u upotrebi. Ima jedan komp pentium 1GHz, SDRAM itd.. izvadjen disk (koji je u ladici) pa nije u funkciji i imam printer i skener iz 2004 na ormaru. Ne znam modele ali ovako izgledaju:

    [​IMG]
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Imam 13,6GB wd hdd, iz 2000. Posto nije bilo smisla prodavat ga stoji u ladici. I SB Live digital 5.1 cini mi se iz 2001. isto stoji jer nema neke nafake od prodaje a pravo dobar zvuk, mozda posluzi nekad.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Legacy Hardware

    Celeron 450 MHz, 196 MB rama, TNT2 M64 grafa, 8GB Maxtor HDD. Kad ga upalis drnda ko ves masina prvih par minuta (dok se ne zagrije, sta li xD), onda radi normala. Stara ga koristi za Office, dan danas fercera uredno.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    vent na grafickoj 99% :)
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Mozda i na napojnoj, imam jednu masinu kojoj tako vent od napojne drnda prvih 5-10 minuta.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    u pravilu je da sto manji vent prije prozuji, a koliko se sjecam na tnt2 modelima je bio 40mm vent.