Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mogao bi zaraditi oko 15$ mjesecno, realno ne isplati se zbog 20tak KM drzati PC 24/7 ukljucenim.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    A kakvo je stanje sa 6950?
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    HD 6950 daje oko 50$ profita mjesecno po danasnjem kursu Dogecoina i BTC-a koji je veoma nizak, znaci 50$ je neki minimum.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    To kad odbijes racun za srtuju, cisti profit?
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da, valjda znas sta znaci rijec profit. :)
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima neto i bruto :)
     
  7. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Ta kartica 7770 daje oko 150khs maksimalno. Mozes da zaradis taman struju da platis.
    Sto se tice 6950 moze preko 400khs da tera ,dobra je ali i trosi dosta struje. Ja imam dve koje sam undervoltovao.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam davno probao i cini mi se da je bilo 450-550 neceg :)
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

     
  10. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    ja sa 6950@70 rudarim average 490K
    spajka na 510
    950mhz gpu
    1400mhz memorija
    fan na 75% stalno, temp GPU 66C, VRM 52
    undervolt na 1.080

    šta bih mogao još tweakati? sa khas san zadovoljan, nisam siguran smijem li još undervoltat da smanjim buku ili da namjestim neki specifičan odnos meme i gpu-a?
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Undervoltas dok ne crasha driver, nece karti nista biti, onda se vratis na posljednu stabilnu voltazu i gotovo.

    Kod mene HD7950 na 900MHz core (stock) rudari na 0.931V u Afterburner-u (to je 0.890V load), stock voltaza ove karte je 1.094V, znaci uradio sam ogroman undervolt.

    naravno temperature jedva predju 60C, VRM ne dotakne 70C i to sa samo 35% ventilatorom.

    Sto se tice khash/s imas pristojnu vrijednost, ne bi trebao biti nezadovoljan.
     
  12. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    Hvala, probao sam 1.060 ali se crashao driver, znači .080 je nekako taman ni previše ni da mu zafali

    sa khash/s sam prezadovoljan
     
  13. filip_sm

    filip_sm Aktivista

  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ovo je tacno, samo se ne zna da li je zauvijek prestala s radom ili dok ne rijese probleme koje su imali. Uglavnom, problemi sa Mtgox su se mnogo odrazili na cijenu BTC-a, koja je znala na Mtgox pasti i ispod 100$
    uglavnom, nadam se, da ce se vratiti nazad kad rijese probleme. Na sajtu stoji ovo obavjestenje

    Code:
    Dear MtGox Customers,
    
    In light of recent news reports and the potential repercussions on MtGox's operations and the market, a decision was taken to close all transactions for the time being in order to protect the site and our users. We will be closely monitoring the situation and will react accordingly.
    
    Best regards,
    MtGox Team
    
    ja srecom nisam trgovao preko tog sajta (s obzirom da su velikom broju ljudi ostali BTC-ovi zaglavljeni na Mtgox, jer nisu radile transakcije u posljednjih 15 dana), ja koristim Bitstamp za trgovinu BTC-ovima, i BTC-E za trgovinu ostalim coinima :)
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nadam se. Znam ljude koji su investirali hiljade eura u ovo.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Desetine hiljada eura :shock: I ja isto tako nadam da ce rijesiti probleme, jer je cijenu BTC-a drzao upravo Mtgox, s obzirom da je imao najveci volume BTC-ova, i vecina ljudi koji su trgovali BTCovima su koristili Mtgox. Ja nisam, zato sto mi nije bio povoljan withdraw dolara na karticu, a usto zadnjih mjeseci se withdraw morao cekati i po mjesec dana, pa mi ga na isto dodje :D

    Malo vise informacija oko Mtgox-a:
    https://btc-e.com/news/199
    http://antonopoulos.com/2014/02/25/statement-on-mt-gox/
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja odmah kada sam poceo gledati, malo sam istrazio oko MtGoxa, i shvatio sam da su oni malo sumljivi vec haman oko godinu dana, tako da sam ih nisam ni razmatrao za koristenje (neko potencijalno). Ako budem sta koristio, biti ce to BTC-e.
    Kad smo vec kod toga, kakav je taj bitstamp?
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bitstamp ima malo vece cijene u odnosu na BTC-E, i on se pozicionirao izmedju BTC-E i Mtgox. Ja nisam trgovao sa BTC-ovima do prije mjesec i po, prodao NMC za BTC i prebacio na Bitstamp, jer je tad neko na forumu spomenuo da nije imao problema s povlacenjem para na karticu. U medjuvremenu sam poceo rudariti i Dogecoin-e, koje saljem na Vircurex, tu prodajem za BTC-ove, i onda BTC prebacujem na Bitstamp.
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mtgox obrisali svoj tweeter i CEO mtgoxa napustio bitcoin foundation, cak ima i informacije da je neko prodao hiljade bitcoinova par sati prije nego sto se mtgox ugasio (insider trading)
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Meni se sve čini da su vlasinici MtGoxa napravili taj exchange samo za krađu i prevaru. Još od početka, tj. prije par godina, oni su imali nekakvih problema. Uvijek problemi sa MtGox-om, mada nikada nisam čuo za neki veliki problem kod BTC-e ili Bitstamp-a.