Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Netacno, dif raste, ali raste i cijena coina, profit ostaje isti ili veci.

    Sad sam testirao, cini se da vise hashova dobijam ako stavim low usage mod za hd 7950 i onda na 20 intesity rucno prebacim.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Bitcoin na skoro $250 dolara, ako i ovo ode ovako, uh :)
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Ne cini ti se nego dobijas sigurno vise ja kad isto stavim low usage i 20 intesity imam 664khash
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    LTC ide samo prema gore, moze on pasti koji dan, ali ce se vratiti, bitcoin je na pocetku bio oko 4-5 USD.

    Ja da mi ne treba lova ne bih sada prodavao, ali cu ostaviti jedan dio zaliha za buducnost.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koji vi koristite client za rudarenje? :) ja za cpu koristim ltcminer a za gpu cgminer.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koristim guiminer za GPU koji je baziran na reaper klijentu.

    btw fino ide prema gore , 4.8 po komadu.

    Koliko ti cpu radi kh/s?

    Za grafu koristi omjer 0.57 za core/mem, znaci 1000 core, 1570 mem, samo sto to nije bas izvodivo na HD 7870, tako koristi 1000/1425.

    Stabilna je ta tvoja do 1450 za memu, licno sam testirao.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Kako si dobio taj omjer?
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    0.57?

    Ako je to, jedan je korisnik testirao HD 5000/6000/7000 karte i za svaku nasao omjer, zaboravih koji bi za 5000/6000.

    Za HD 7000 je najbolje 0.57, ali ako ne moze zbog mogucnosti kartice moze i manje/vise, sve u svemu treba experimentisati, ja koristim 0.57 u bobu jer meni vram ide preko 1700 MHz.
     
  9. Zaggy111

    Zaggy111 Guest

    Ako netko prodaje Litecoin javite mi se, imam karticu, paypal i keš, u Zg sam.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hoces reci, ako imam gpu na 1000Mhz i memu na 1570,dobit cu najvise kh-ova?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sto stavim vise memu daje vise khash, sa 950/1500 (isti omjer kao 1000/1575) imam 450 khash/s a sa 950/1750MHz imam 500 khash/s.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da li je ovo mal rezultat po vama?


    https://www.dropbox.com/s/qxq7ea0tcwckgjo/miner.jpg


    cgminer je pokranut s ovim parametrima:
    Code:
    -I 18 -w 256 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 15232 -g 1
    
    @Sena: eto vidis koliko Kh-ova dobijem sa 2600K@4,5GHz.
    EDIT: evo sad sam pogledao na coinotron.com, trenutno mi prikazuje 433.4Kh. Kako je to moguce, s obzirom na rezultat sa screenshota? nakon par minuta pogledam ponovo, rezultat 237Kh. :shock: :roll:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene zanima kako se Litecoin wallet aplikacija poveze sa GUI Miner Scrypt aplikacijom i ide li to tako?
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    GUIMiner ti rezultate rudarenja salje nekom pool-u, npr. coinotron.com. Kad se logujes na Coinotron.com, odmah imas koliko si ti sa svojim rudarenjem zaradjujes LC-ova. Jedno od polja je Paymant Address. Tu ces upisati adresu koju dobijes kad se registrujes na https://btc-e.com. To je zapravo adresa tvog novcanika. Znaci, sa Coinotron.com Litecoine prebacujes na BTC u svoj novcanik. Na https://vircurex.com mozes prodavati svoje Litecoine :) bar sam ja to tako skontao :)

    EDIT: evo jedan odlican clanak gdje je fino objasnjeno kako to sve fino radi kad su u pitanju Litecoins i stvaranje istih :) takodjer je fino objasnjen parametar thread concurrencie i date preporucene vrijednosti istog za pojedine modele/serije kartica :)
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    To ti je wallet za primanje novcica, ja to ne koristim nego direktno sa bazena saljem na berzu novcice.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Coinotron nije bas brz u updatenju brzine, tako da uzmi tu tamo brzinu sa grain of salt.
     
  18. Neraa

    Neraa Aktivista

    da li je moguce da se u litecoin uključe i oni koji nemaju amd GPU i ne rudare sami? i na koji način?
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Do drugo bas ne kontam, a na to prvo odgovor je da, samo sto su par desetina puta nvidia graficke sporije od amd-ovih u ovome poslu.
     
  20. Neraa

    Neraa Aktivista

    ne ne, mislim da li je moguce kupiti litecoin bez da ih sami pravimo, nisam se izgleda dobro izrazio