logosoft bip int.!!!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pac, May 4, 2006.

  1. pac

    pac Komšija

    konto sam se prikljuciti na ovaj bezicni net pa reko da vidim dali iko ima iskustva i dali se moze preporuciti

    hvala unaprijed
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imas li pristup kablovskom internetu?
     
  3. GV

    GV Komšija

    U firmi imamo onaj 1024/3GB up/1024/3GB down, fercera normalno, jedino je možda bolje za tebe onaj sa ukupnim limitom od 7GB. Cijena i ostalo skontaj sam.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Feb 11, 2018
  5. Benq

    Benq Komšija

    Ma EPN je zakon 28KM a dobijes 47,4GB transfera, a upload se normalno ne naplacuje.
    Izvinjavam se na reklamiranju al taj paket ja koristim pa bih covjeku preporucio da ga ne uzimaju lopatom tj da placa 40KM a dobije par giga samo.
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    al s obzirom da mora vjerovatno uvesti kablovsku+imati svoj modem pa da mu bude 28 KM
    izadze ga ako je u kuci 250 KM ili u zgradi 200 KM...
    nema ga nigdje :mrgreen:
     
  7. pac

    pac Komšija

    maja dobro si ti alhemicar kablovske nemam a onaj adsl mi se nikako neisplati

    jeli tacno da se signal gubi na bezicnom internetu?
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa normala... pogotovo kod losije opreme, cim kisa eto ti problema...
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    koristim BIP 2-3 godine ko ce ga znat..i samo ti mogu reci da ta kisa i to su gluposti...meni je na anteni bio snijeg i leda 30-40cm i jacina signala i konekcija je bila kao i da nema snijega. i da, cisco oprema.

    naravno ako mozes adsl uzmi to.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Rekoh, kod losije opreme...
    Toj frekvenciji inace ne bi trebalo smetati nit kisa ni snijeg, jer nije toliko visoka. Al recimo jedan debel zid (na faxu su debeli sigurno 60cm) ometa signal dosta.
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Dosta zavisi i od dobro rasporedjenih Access Point-a.

    Jaran koji zivi na Dobrinji nema nikakvih problema sa signalom,dok je vamo na Vojnickom situacija grozna.Nije to tako daleko,ali signal je ipak los.
     
  12. bullmastiff

    bullmastiff Novi član

    pa upravo to.ja sam uveo BIP calipso prije 9 dana.i prezdaovoljan sam! VEZA UOPSTE NE PUCA KAKO NEKI TO PRICAJU.............
    mozda je upravo to razlog tome..jer ja sam na Logavinoj , a AP je na JATOVOM neboderu...tako da zracna udaljenost nije velika.....

    i signal strenght mi je uvijek very good

    veza je par puta pukla ali to je nista....
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Pitam te u decembru/januaru kad udare vremenske nepogode.
     
  14. bullmastiff

    bullmastiff Novi član


    pa jarane padala je kisa ..samo jednom veza nakratko pukla...
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Vidjet ces kad snijeg zaHoluja. :)
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Nek ga izade 250KM ali se opet dugorocno vise isplati(ako je bip 40KM-kabl28KM=12KMx12mjeseci=144KM godisnje ustede+usteda od igara/filmova ako ih uzimash) i ima bolju konekciju u isto vrijeme.
    Pa ti sad izvoli.
     
  17. BoLa

    BoLa Aktivista

    Dobar je bip. U zadnje vrijeme konekcija je 100%, ne puca sekunde. Ovo vremenske nepogode su nebuloze - cak bolje radi kad je kisa/snjeg. Naravno, nedostatak free zone je veliki minus, medjutim i to se najavljuje. Naravno plus je to sto ne dajete pare monopolistima(tip: BH telecom) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    E vala i ti ga pre*ra. Imao sam i ja, znam da ne ovisi od vremenskih pojava ni 1% koliko pricaju ovi sto imaju kablovski i adsl, a nikad bip-a nisu imali, ali da bolje radi...
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Kod mene je kablovski internet, jaca kisa eto belaja za pola Alipashina.
     
  20. 3125

    3125 Komšija

    Kakve to ima veze sa bip-om? :D To je do epn-a i njihovih odlicnih instalacija