Medi8er - MED500X

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Dec 4, 2009.

  1. @no403

    @no403 Novi član

    Evo probacu i to (upravo skidam 2.0 i zamjenicu ovaj 2.0.1 pa javim) jer zaista ne znam šta da radim - da je samo ć i č preživio bih ali uopšte neće ništa od naših znakova.
     
  2. @no403

    @no403 Novi član

    Izgleda da je problem bio samo kod mene - naime iako sam po svim propisima uradio update firmwara čim sam ga kupio iz nekog razloga nije htio da pokazuje naše karaktere.
    Sad sam ga opet fleshirao sa 2.0 firmwarom i sada titlovi rade odlično. Ne znam da li je do 2.0.1 firmwara ili sam negdje prvi put pogriješio ali je bitno da je sad sve OK.
    Žao mi je što sam reagirao malo burno ali fakat sam se dobra 2-3 sata zamajavao da vidim u čemu je problem i ništa nije pomagalo pa sam već počeo gubiti živce :roll:
    Hvala dino73n na dobroj sugestiji...
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Pa 1.2.2 verzija nije imala problema sa š i đ, već samo sa č i ć.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Treabolo je to od tebe pazariti dok si bio ljut. :D :smt003
     
  5. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Nani kako si ovo uradio,ovo nije preko TViX-a ???
     

    Attached Files:

  6. Nani

    Nani Komšija

    Movie GUI bilder.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Koji ti je ovo jezik sviju ti. :D
     
  8. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Vidi se da ne gledas latino serije. :lol:
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Zaboravih reci da u novom firmware-u postoji opcija "Plazma TV" gdje mede8er smanji automatski osvijetljenje i kontrast ako se ukljuci opcija radi zastite plazma panela, pogotovo onih starijih pri staticnim slikama. Jako dobar dodatak.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Nedo bog, sav se izaspem od serija svih vrsta, samo filmovi i nista drugo + dobri dokumentarci. :mrgreen:
     
  11. Mede8er-BH

    Mede8er-BH Guest

    Novi Firmware i rješenje za problem sa enkodiranjem CE fontova:

    Pozdrav
    Mede8er BH
     
  12. amano

    amano Novi član

    Imam Medi8er - MED500X frimware-V2.0.2 — 6 January 2010
    i prezadovoljan sam sa uređajem samo imam mali problem sa brzinom titlova.

    Na nekim filmovima mi titlovi poćmu prije nego su glumci poćeli pričat pa naravno koristim Time Sync opciju da bi uskladio titlove,ali nakon 1min opet sam prisiljen koristit Time Sync opciju da bi uskladio titlove jer FPS titla ne odgovara filmu i titlovi poćmu opet prije nego je glumac izgovorijo rećenicu. Nigdje nisam mogao nać opciju podešavanja FPS Titlova. Dali to ovaj uređaj podržava i ima li kakvo riješenje ?

    Dali ovo znaći ako je film sniman u 24p modu moraju i titlovi bit 24 fps ?

    Npr na Dreambox-u se može podesit FPS titla bez problema opcijom 5+ fps ili 5- fps .
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Moras uvijek skidati titlove iste brzine kao i video, npr. 23,9, 25, 29 fps ujedno to ti je i najsigurnije da sve radi ok.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Dobili smo nove ifnormacije u vezi kupovine Mede8era od direktora Xenon Forte-a.

    Naime nova povoljnija cijena Wifi za Mede8er je 55,00 KM sa PDV-om.
    Može se kupiti u (BiH):
    Foto game Shop-u u TC Merkur Otoka, Pc Plus-u ili u Xenon forte-u.
     
  15. amano

    amano Novi član

    Da to je najlakše riješenje ali nije moguće u više od 50% slućajeva baš nać titl u fps u kojem je film.

    Našao sam riješenje ima ih dosta ovo je jedno od njih............

    http://subtitlecreator.sourceforge.net/ ... epage.html

    File->Open Text Subtitle followed by Synchronize->Convert Frame Rate and finally File->Save SRT.

    Pazite kod Convert Frame Rate da izaberete fps titla koji ste otvorili (program ne prepoznaje fps titla koji ste uvukli ). Morate sami izabrat npr ( convert 25 fps from -to 23,976 )

    Odnosno morate znat u kojem je fps titl koji želite konvertirat da bi ga mogli konvertirat u vama potreban fps.

    Najčešće je potrebna konverzija iz 25 fps u 23,976 (24) fps zbog toga što se većina naših titlova nalazi u 25 fps, a mkv filmva ima dosta u 23,976 fps .
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U 99% slucajeva ces naci titl ali ako znas traziti,podnapisi.net i titlovi.net i obrati paznju od kojeg su rippera filmovi,axxo,diamond,telesync i trazi titl za taj film.
     
  17. amano

    amano Novi član

    Da naravno za Blockbustere.

    Ali za neke ne tako razvikane filmove mislim da neće ić tako jednostavno.

    Svejedno hvala na linkovima.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sa subtitle toolsom prebacujem 25 u 23,9 i obrnuto sve radi ok. ponekad moras malo podesiti ako ti titl ide sporije ili brze pa sve onda radi kako treba.
     
  19. Tata

    Tata Novi član

  20. Nani

    Nani Komšija

    I odmah nakon njega ide v3.0.1 jer ovaj opet ima bugove.