Medi8er - MED500X

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Dec 4, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Medi8er

    [​IMG]

    Na test smo dobili novi multimedijalni centar koji je glavni konkurent Popcorn Hour A-110 seriji a cjenovno je tek nešto skuplji od WD HDTV.

    [​IMG]
    Cijena WD HDTV je oko 230km. Napominjemo da je Popcorn Hour A-110 oko 530km i dobavljivost u BiH je upitna.
    Medi8er košta oko 310km i nema sumnje da če biti veoma popularan kako zbog mogučnosti koje su skoro identične Popcorn Hour serije tako i zbog cijene gdje je za samo 80km skuplji od plug and play WD playera.
    Ovde moramo napomenuti, da se uredjaj isporučuje uz 2-godišnju garacniju kao i besplatnu dostavu po cijeloj BiH.

    Recenziju uskoro očekujte na stranicama HD televizije.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ocito je da se pojavilo par sposobnih chipova za reprodukciju te da su to prepoznale razne kompanije, startupi i slicno. Proizvodnja je vec sada postala toliki mainstream da se bukvalno nudi na stotine modela slicnih karakteristika od do sada nepoznatih proizvodjaca/kompanija.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    to mi je bila prva misao čitajući ovaj text.
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Da, nas samo zanima kakva je podrska ovih NET streamera medju community-ima i opcenito, sto ih zna dobro odvojiti od konkurencije.

    Mada zbog raznih cipova ima razlike i u kvaliteti cipova zbog RGB opsega. Na prvu sto sam vidio dosta je brzi od
    A-110-ke i naravno ima bolji interface. Bit ce zanimljivo vidjeti kako radi streaming m2ts datoteka.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Jos jedan problem je sto u trenutku predstavljanja ta podrska izgleda divno/krasno, no jasno je da neka "zajednica" ne moze nikako prihvatiti stotinu modela od razlicitih vendora pa u tom smislu do izrazaja dolazi podrska od strane firme koja stoji iza projekta, a koja, na zalost, u ovakvim situacijama na duze staze cesto moze postati fantomska.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    ima li ovo cudo HDD u sebi ili je isti fazon kao kod WD playera (externi HDD / USB stick)?
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma dok to ovi "divovi" ne izdaju ništa, ove sve china firmice sa supportom upravo kako je enis opisao nisu veselo rješenje.

    uzmi bilo šta za primjer... eno neki pošteni auto dvd 1/2din sa bt-om, gps-om etc. košta 5-10k kn, kina ima to sve za 2-3k kn, ali ako hoćeš flashat taj aparat ili samo blutut zbog kompatibilnosti - ništa od toga.

    odi danas na net i naći ćeš nekakav community koji se i dalje aktualno bavi firmware-ima za pioneer dvd/divx kućne playere stare po 3-4-5 godina.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Direktno ga poredimo sa Popcorn Hour A-110 pa javimo dojmove ;)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Daljinski je cisti ripoff Samsungovih. :x
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Polako :)

    Manji je daljinac od popcornovog, bolja ergonomija i brze reagira. Instaliram HDD pa da vidimo podrsku za 2TB o kojoj se prica.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Previdjeh ovo:
    Ja sam LG370 platio fakin 315KM, tako da je upitno koliko je to zapravo "jeftino".
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Kako nije jeftino, playa bolje i brze sve od bilo kojeg mkv playera. Streama m2ts datoteke i barata sa diskovima vecim od 1TB. BD370 je stariji player sa FAT32 particijom, nema mogucnost playenja DivxHD, kao niti .ts, .m2ts, .mov i .wmv datoteke.
    Mede8er ovo podržava i podržava diskove do 2TB na NTFS particijama.

    BD370 je dobar blu-ray player ali nepotpun mkv i media server. BD 390 je bolje ali i osjetno skuplje rijesenje, cjenovno u rangu sa Popcornom A-110.

    Medjutim za one koji ne zele Blu-ray player a zele dodatne funkcionalnosti i mogucnosti mkv-a kao i streaminga kopiranih blu-ray filmova na disk u vidu m2ts fajlova, Mede8er je logicno i najjeftinije rijesenje.
     
  13. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Hi @ll :smt006 :smt006
    Evo nisam mogao odoliti ovoj spravici da ga ne kupim i da ne uzivam u njegovim mogucnostima.Cim sam dosao islo je montiranje Medi8er - MED500X-a , mogu samo da dam sve pohvale za ovaj High Definition Media Player ja sam prezadovoljan vrti MKV ko lud nema nikakvih trzaja ni stopanja :D sad sa merakom gledam film.Dao bi sve pohave gospodinu Kemalu i jos samo da kazem da sam prvi kupac koji je docekao slepera :) i da sam prvi dobio sa kamiona taze player hahaha .Kemo svaka cas sve pohvale od mene,evo koja slicica...

    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Izlazi recenzija za koji minut na HD televiziji sa 14 minutnim videom :) Upravo sam instalirao TViXie i radi bez problema kao i na WD i Popcornu, fenomenale ;)
     
  15. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ehhh sad Nani :D ja bi imao milion pitanja u vezi ovoga jer neznam nista oko tih instaliranja i isto mi trebju Info o filmovima i ocjene , prije sam to nastelio na WMC a kako sad ovdje :D Ako ti nije sta tesko da malo pomognes bio bi zahvalan ;)
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Naravno.

    Instaliraj TWiXie na PC sa ovog linka;

    http://www.tvixie.com/downloads.php

    -uključi mede8er na PC pomoću usb kabla ali na maticnoj ploci nemoj preko prednjih usb panela. Mozes ga i ethernet kablom povezati
    -Kopiraj video fajlove na hdd u mede8eru (jedan film - jedan folder)
    -U TViXIE-u postavi WD kao prefered device -> Na "File" - "Open" sekciji daj putanju HDD u Mede8eru

    Sad, u otvorenom crnom prozoru Tvixia desni klik na movi folder koji zelis.
    Onda, movie information -> get movie information.


    To je to ;)
     
  17. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Hvala Nani,kad ce recenzija ? Ili ja nemogu da je nadjem tamo na HD TV
     
  18. Nani

    Nani Komšija

  19. almirony

    almirony Novi član

    Nani, kod mene ć i č na titlovima radi bez problema, u srt formatu su,a i u sub formatu nema problema.
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Mi smo im poslali mail, kume, šta god smo uradili, bez obzira na film, nisu se pravilno ta 2 znaka učitavali. Rekli su da će dodati potpunu podršku sa novim firmwareom.

    Sad me zanima jesi koristio Unicode - UTF8?