Microsoft Xbox360 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Nov 16, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za klinju(TM):
    Konzole su ljudima crkavale u dobro provjetrenim AV rackovima bez prasine, tako da ti "teorija" ne pije vode. Pomiri se s cinjenicom da ces pred sobom imati najnepouzdaniji uredjaj na struju u skorijoj historiji. Ako ti se ikad dogodi RROD, nadam se da neces ovdje traziti pomoc jer cu ti krv popit'.
    Ja bih volio da mi objasnis kako to PS3 igre imaju veci broj patcheva. Nije mi jasno nikako. Vidjeces i sam kako stvari stoje kada pokusas da igras online, pa ti igre pocuclaju citav mjesecni limit za patcheve.
    "Pokusao par puta igrati" i prava ti patnja. Brateee, zelen si sto bi u narodu rekli "ko guscije g****". Okani se gamepada. Drz' se tastature i misa.
    O kakvoj sada prodaji konzola pricas? PS3 je stigao na trziste skoro 13 mjeseci poslije Xboxa, i to je razlog sto je vise konzola na trzistu, a ne sto je jedna ili druga strana u nemogucnosti da proizvede dovoljan broj primjeraka. Cak se i BR nasao u citavoj toj prici. Pih.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Baho, polako, srce ce te fiknut :D Ma sto bi stari narod rekao : "Jest to sve, al' Sony je Sony" :D
     

    Attached Files:

    • aap.gif
      aap.gif
      File size:
      89.3 KB
      Views:
      3,610
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma sve ok da se neko prethodno informise pa dodje fantazirati po forumu, al' buraz neke nebuloze prosipati ne ide. Dodje lik i navodno apsolvirao distribuciju patcheva na PSN-u i Liveu, a tek nekoliko puta isprobao gamepad u pucacinama. Hebo Sony, imaju mnogo losih proizvoda svakako, ali neke im stvari itekako idu od ruke.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Kad smo kod Xboxa, za naredni vikend sam planirao opet rastavljati konzolu, navodno ovaj X-clamp fix "radi" pa cemo vidjeti, steta da prasinu skuplja u kutiji, moze i na stolu, hahah.

    Usput, kad sam bio u MS Store u Redmondu, gledam ja onaj Xbox 360 Elite za 375 dolara, al' rek'o necu dva put istu gresku napravit, hahah.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Taman vrijeme da se pređe na ps3 Enise. A box prodati u dijelove. :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    X-Clamp fix radi ako maticna nije iskrivljena a GPU skoro odlemljen (najcesce). U protivnom se mora raditi ponovo lemljenje. Ali nadjes nekog eksperta za lemljenje i neka ti uradi pin po pin. Onih 50E koliko kosta popravak je previse imho. Muka je otvorit' konzolu isto tako. :eek:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Pa nemam namjeru kupovat jos jedan PS3 da mi radi f@h ili da sluzi za grijanje.
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Jedina stvar koju bi kupio od Sony-a je PS3, ostalo im nista ne valja :smt003 .

    A Xbox 360 je bolji samo zato jer se mogu igrati piratske igre (meni, jer mi se neda davati 450-500kn za igru)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma i te piratske igre ne znace kao nekad, s obzirom da vecinu boljih naslova sa Xboxa mozes igrati na solidnom PC-u. Lakse jeste na konzoli, ali ekskluzivni naslovi se najvise racunaju.
     
  10. gilla

    gilla Aktivista

    Mozda, ali samo mozda, zato sto je vise MS konzola na trzistu? Sta mislis o toj mogucnosti?[/quote

    vidim da se u dosta stvari razumijes ali kako ne znas sta je bundle???
    procitaj i upitaj se kakve veze ima broj prodatih konzola sa sa prodajom bundle x360+gta4??
    samo toliko,nisam odolio,ali dobar si poznavalac,svaka cast,kad bih imao jos takog nekoga na drugim forumima da se zajedno borimo protiv pc-jasa..........
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa zar nije PS3 imao veci skok u prodanom hardveru od 360? A da je 360 prodao vise softvera?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    tacno, zato sto GTA4 PS3 bundle postoji, dok X360 bundle nije jos uvijek ni u planu. ne znam samo jel' meni ovo upuceno "kako ne znas sta je bundle"? ako jeste onda da kazem LOL. morao sam da "priupitam". :mrgreen:
     
  13. GW

    GW Moderator

  14. Esh

    Esh HWB

    Popravio sam Xbox, x-clamp fix, odnosno promjena vijaka i ceromonijalno bacanje ms-ovih drzaca za hladnjake :)
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    čestitke:D
     
  16. cajo

    cajo Novi član

    Uskoro cu kupiti novi Xbox.
    Idem u Ameriku za par dana...zelim vase misljenje o slijedecem :

    ARCADE ili PREMIUM ?
    kolika je prednost hard diska?
    Narocito Bahamute tebe pitam vidim da si jednom liku vec nesto oko toga govorio pa da vidim tvoje misljenje...........

    takodjer, ,ne planiram ga modovati u skorije vrijeme.
    Bicu taman da uhvatim i moguce snizenje cijena koje ocekuju u vrijeme E3...no nebitno...

    Pa eto sta vi mislite.........
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Ja bih uzeo arcade, manje je para.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na povratku ces morati kupiti EU adapter, jer X360 nema univerzalni PSU. Racunaj i do 40-50E za original. Za sada je Arcade dosta bolji deal i najpouzdaniji je model. Premium ce se pokazati kao bolji ako se ispostavi tacnim da ce krajem godine doci update koji omogucava instaliranje igara na HDD. Medjutim, do tada mozes koristiti i mem. karticu pa nekad kasnije izdvojiti 100E za HDD. Cak i ako ga budes nekada mislio flashovati, kupi model koji nije noviji od sredine marta mjeseca, jer se novi LiteOn drajvovi ne mogu modati, i pitanje je hoce li ikada moci.
     
  19. cajo

    cajo Novi član

    1.Sto se adaptera tice, imam pretvarac napona, 110-220 koji koristim sa ostalim xbox1 konzolama koje su ntsc verzije.
    2.Ma ne vjerujem jednostavno da cu ga ikada modovati ne treba mi to kupujem sebi na ebaju svakog mjeseca po jedan polovni original za 25-30$
    3.gdje si procitao za taj moguci patch za instalaciju,mozda ima veze sa najavom da ce prosiriti kapacitet hdd na 60gb.....nisam nasao nista takvo na xbox scene........
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odmah da ti kazem da zaboravis na koristenje tog transformatora, osim ako nije cca 400W snage, a sama konzola trosi visestruko vise struje od originalnog xboxa.
    Za modovanje ok ako ti nije zao love.
    Taj patch je trebao biti implementiran u 2008 Spring Update-u, ali je otkazan za kraj godine, pa progooglaj malo da vidis karakteristike novog sistemskog softvera.