Microsoft Xbox360 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Nov 16, 2005.

  1. cajo

    cajo Novi član

    Mislim da adapter jest dovoljno jak posto je ovako pravo 'sovjetske' izrade, ima snage, bila su na njega prikljucena 4 xbox1 u isto vrijeme ali cu u svakom slucaju provjeriti njegove max potrosnje i parametre.......
    Ok hvala na inf.........
     
  2. gilla

    gilla Aktivista

    jaro premium,prvo info da se arcade manje kvare je tacna u promilima,ljudi i arcade i premium imaju x sirukane u sebi i istu glupost na ram plocicam,dakle to oko kvarenja i rroda ne gledaj
    onda kolko vidim neces modovati,samo orginali,pretpostavljam da ces nekad ici na fenomenalni live da malo sutas ili skidas nesto a to nista bez hdd
    onda jos vaznije ima bruku igara koje rade bolje na premium zbog lakseg ucitavanja save i rugih stvari(pr.oblivion)onda ubuduce moze se desiti da igre zahtjevaju hdd,a neke ce se dijelom instalirati na hdd,npr.forza 3 na 2 diska ce biti i vjerovatno ce se dio smjestiti na hdd

    i najvaznije save fajlovi igara,jaro ti imas kartice od 64,128,256mb koje ce ti brzo se ispuniti vjeruj,igre zauzimaju save od nekolko mb pa do 35mb a i vise ubuduce pa skontaj sam
    sa hdd nemas brige samo sejvas do mile volje

    mada mozes poslije dokupiti hdd,ali ti je bolje odmah se rijesiti briga svih,jos kupujes tamo gdje su bagatela joj blago tebi
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozes na prste jedne ruke izbrojati naslove koje iskoristavaju HDD, a mandatorne instalacije nikada nece vjerovatno biti zbog podijeljenog trzista. Jaran ima preko 10 igara, i na 256MB kartici mu je zauzeto tek 50MB.
    A ovaj savjet da ne gleda kvarenja i rrod je cista ironija kad uzmes u obzir onaj nebulozni oglas koji si sam nedavno stavio na market. :lol:
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gdje ima u nas uzet box i kolika je cijena i isplatili se opšte u nas uzimat ili da idem preko neta?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne isplati. Moze se naci Arcade paket, al za suludih 500 i kusur maraka. Ganjaj nekoga iz Njemacke/Austrije za 190E ili se uhvati amazona. Pazi samo na datum proizvodnje zbog flashovanja.
     
  6. gilla

    gilla Aktivista

    nije bilo nedavno al nebitno :lol: ,mozda je nekome nebulozno,meni u tom momentu kad nisam bio ni upoznat u potpunosti sa rrodom,ni fixovima,tamo neke slike gomila neispravnih boxova po netu.....nije bio nebulozan(zelio sam dati 600,700 kermi za nesto sigurno),danas drugacije gledam
    a ako bude gledo po tvom misljenju toliko na rrod nece nikada ni kupiti box,neka onda uzme ps3,to bi volio jel :lol:

    a to oko narucivanja sa neta,moze naci taj arcade za recimo 400KM,neka ima u vidu,da je boxova kutija sa svim oko 6,7 kg,dakle neka racuna dopremu u bosnu nebitno cime,kad je na teritoriji bosne doprema takvih paketa tezine i dimenzija 40,50KM postom, fedexom,nema mu ispod stoje minimalno,onda je tu i 17%pdv odoka 70 a mozda i vise ako se na granici naprave budale pa obracunaju sa postarinom,sad su nesta to ukinuli carine kolko znam a i ona je bila oko 20%
    sada neka izracuna jel mu isplativije i koliko,ponajbolje mu je da ako ima nekoga vani da mu kupe

    to oko mb zavisi od igre,onda nije samo sa save,naveo sam gore da oblivion bolje radi sa hdd,zbog brzeg ucitavanja fajlova,sto znaci da bolje radi sa hdd,onda gta4 takodjer radi bolje sa hdd,halo 3 ima vise opcija/funkcija sa hdd,fotball man.trazi hdd,ff11,borderlands,lost odissey...
    ms je odobrio razvijanje igara koje traze hdd,a u buduce ce sigurno biti igara koje ce zahtjevati hdd zbog nedostatka prostora na mediju

    mada istina arcade jel dobar deal,no ja mu kazem ako vec uzima box mirniji ce biti,ako se to uopste moze biti sa 360
    ja sam sa svojim zadovoljan dosad
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Buraz razvio ti citavu filozofiju oko konzole kao da kupujes auto. Sto se tice cijene slanja, reci cu ti samo da je mene 60GB PS3 (onaj tezi) dopremljen cak iz Kanade, sa tezinom kutije od 8kg, na carini kostao samo 9.5KM, a kutija netaknuta. 'Nuff said. Pa se sad ti zajebaji sa kalkulacijama.
    Mislis da nece uzeti 360 ako bude gledao na sve po tebi? Zabunio si se malo, posto si ti htio sve sa usmenom i pismenom garancijom. Ja samo kazem - uzmi konzolu koja je pravljena od januara do sredine marta 2008 i gotovo. To je sva filozofija.
    Sve te igre osim FF11 i Foot. Managera rade bez HDD-a, a za Oblivion, GTA4, Borderlands, Lost Odyssey lupas gluposti jer nemaju veze sa HDD-om, niti ga iskoristavaju za cacheing. U protivnom se na kutiji nalazi ovo (Halo 3 kao primjer):
    [​IMG]
    Dakle, prije nego sto pocnes furati raju i davati im savjete, potrudi se da u blizini nema nekoga ko te moze ispravno demantovati. To je sve. MS jeste odobrio razvijanje "hdd only" igara, ali se developeri nece usuditi to da urade osim u posebnim slucajevima, jer bi samim time sebi uskracivali profit zbog idiotski podijeljenog trzista. kada je prostor na medijima u pitanju, jednostavno se to uradi kao u vrijeme PSone igara - vise diskova (smijesno, al hajde, nekome ne smeta). :lol:
     
  8. gilla

    gilla Aktivista

    joj tebe,pa lik pita kako mu je isplativije,nisam mu ja rekao idi ovo ili ono,ti kazes tek tako 200 eura i eto,jeste to tacno ali kako,ako nema nikoga tamo mislis da ce mu fedex ili neko treci donjeti na vrata iz samilosti,vidis nisam se zabunio kao i sto sam kazes,zavisi gdje i kako vani kupuje,bar se tu slazemo

    sta ga ja furam molim te,jos mu kazem da uzme ps3 ako je nesigurna,i ja ga nesta furam
    oblivion sigurno brze radi sa hdd u sto sam se uvjerio,gta4 nemam ali ima likova na gameplay hrvatskom koji imaju obje konzole jednu za pirate,jednu za live,kazu da se u n ekim situacijama texture brze ucitavaju na premiumu,vjerovatno zbog hdd
    ostalo ne mogu tvrditi samo sam procitao na xboxsceni tvrdnje likova,nisam se uvjerio
    ako nema para neka uzme arcade bez frke

    pa eto meni smeta vise diskova,te igre izbjegavam,zato sam davno zamrzio pc,mada sam nekako odigro gt2 davno

    ps.kakve su ono instalacije mgs4 poslije svake animacije?pa zar nije dovoljno bilo 50gb boze dragi,sve mi vise ovo smrdi na ravnanje sa odvratnim pc-em
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako nema ove "naljepnice" kao gore na kutiji, ne moze raditi igra brze shvatas. To je onda samo psiholoski momenat, opravdanje dodatnog ulaganja i nista vise. Svaka cast ako si procitao na gameplay forumu, i kako da te sad neko shvati ozbiljno? Ja tebi stavim opipljivi "dokaz" u vidu scana svakog covera ako treba. Nije stvar u parama - cak i ako imas 1000E da potrosis, davanje dodatnih 100E na HDD je bezvezan potez.
    Sto se tice MGS cetvorke, instalacije su prisutne nakon svakog chaptera, znaci nekih 5 minuta na svaka 3 sata igre. Veci je problem baratati sa 3-4 dvd-a u slucaju Blue Dragona i Lost Odyseea (zar nije bilo dovoljno 7.5GB, sve mi ovo smrdi na ravnanje sa PS jedinicom).
    Ako si pod "gt2" mislio Gran Turismo 2, onda opet pokusavas da nesto maslas jer su ta diska dijametralno suprotna kada je sama igra u pitanju, i na tebi je hoces li igrati arcade mode ili ne. :roll:
     
  10. gilla

    gilla Aktivista

    heh ti odmah negativno gledas na sta god kazem ko da sam ti nesta bad ucinio al aj nebitno,samo kazem da me zacudilo kad sam vidio to za instalaciju pogotovo ps3 kao jaca konzola sa velikim medijem,a kazem da mi se to ne svidja ni na biloj kojoj konzoli,
    e sad 360=ps1,pretjera ga vala bas,vise diskova pa sta,i meni je to lame i izbjegavam takve igre ali ako je igra dobra precu i preko toga i odigrati je,bas kao sto sam naveo za,DA gran turismo 2,igru sam volio pa sam je igro na 2 diska
    ne maslam nista,jeste 2 diska jedan simulacija,jedan arcade,ali ja se sjecam da sam znao mjenjati diskove kada hocu bas da vozim simulaciju onda jedan disk i naravno paljenje svih zivaca mogucih,ali sam kada sam se htio opustiti znao ubaciti arcade verziju da se malo "udaram" bez neke paznje i malo oslobodim za "volanom",zato sam je pomenuo da sam nju jedino odigro i igro kako treba a da je na vise diskova,mada bi bilo lakse da je bilo na 1 disku,ne znam sta ti je tu maslanje
    a i ako je igra single kao lost od.toliko nije frka kad odigras nakon sati i sati ubacit drug disk mada mi to ne "godi" :lol:
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Udarac za Spny. To je jedina igra koja je mogla prodat konzolu.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Pa nisu izdavači glupi. Pošto ne postoji dominantna platforma, idu na sve platforme. Čisti biznis. Opet, nekako čudno zvuči ff na boxu. :|
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Ako igra bude do jaja, mozda i prodaju neku konzolu u Japanu :)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...Samo sto FFXIII u Japanu izlazi samo za PS3. :wink:
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  17. ming

    ming Veteran foruma

    Microsoft ubija sa ovim dealovima, svaku AA igru su pokupili za svoju platformu.
     
  18. gilla

    gilla Aktivista

    veceras u pola 12 jwe sonijeva presica,valjda ce nesto najaviti,suska se da su mozda dogovorili sve sa bungijem ali mozda

    a ms stvarno jurisa,objektivno veliki udarac za soni odlazak ff,jer u buducnosti pored god 3 jedina je bila igra koja prodaje konzolu ne znam

    fable 2,uuauuau ako sve bude kako molna planira ulazi u nominaciju za igru godine sigurno
    fallout,cini se na prvi pogled nista specijalno no treba okusati igru pa suditi,sta li ce to biti exklulzivno za 360?

    re5,cini se uljepsani i ispeglani re4

    gow2,meni nista specijalno,nastavak price,poboljsanja sa sjenama i grafikom,petorica u co-op
    vise onih zivotinja brumaka il sta su vec :D

    pokretanje igara sa hdd,izgleda da cu morati kupiti onaj 120gb hdd

    netflix,iskreno jeste i ovo velika vijest pogotovo za filmofile ali ne kontam ovo koristiti

    no0ve podrske za monitore dobra vijest ko ima lcd,novi laksi,ljepsi dashbord,novi avatari(cini se kopija home no i sonije je uzeo trofeje i dugme na sredini)

    too human zeljno iscekujem
    halo wars,galaga,geometry solidno
    star ocean prelijepo,must have
    a tek mirrors edge,bvravo,valjda nece upropastiti
    nista od alan wake,steta
    novi princ isto izgleda razvaljuje

    nintendo izgleda posustaje,katastrofalna preska,slicno sonijevoj 2006,bilo je i vrijeme
    aj jedva cekam sonijevu hocel sta biti BUUMMMM
    SEE YAA
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    nije falonja ekskluziva , pc , ps3 , sigurno osvane i mobile verzija mozda nekad i DS :lol:
     
  20. gilla

    gilla Aktivista

    znam da nije exkluziva,vec sam mislio na exluuzivan sadrzaj koji ce imati 360 na matkerplaceu,u vidu dodatnih misija il sta vec,malo sam pobrko oko vremena vec je zavrsena sonijeva preska u sustini nista ali o tome u ps topicu