Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne mozs vise btc rudariti, mislim mozes, ali uz minus od struje :D
    Neki odmah prodaju neki malo cuvaju. ETH koji se kopao prosle godine i sada pred zimu je npr u septembru bio 10ak$ a prije par dana 200$
    Pa ko je cuvao od septembra i rekao izaci cu na 200$, sad je mogao S klasom da se pocasti :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok, znaci nije bitno kad se rudari, ako cuvas i prodas kad cijena skoci!?
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jedna od opcija, da. Sada je difficulty vec prevelik za ETH, ne mozes u europi naci amd graficku, sve rasprodane, tako da ako ne skoci isplativost uskoro, bice ih na oglasu povoljno :D
    Ako te zanima mining, tada kupis, pitanje je samo imas li gdje to da drzis sada kada idu vrucine
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakva treba minimalna konfa za ovo. Ja ovo mogu na poslu vrtiti mom stop, struja dzaba :)

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  5. black

    black Komšija

    Treba ti malo bolja grafa , ne moze na integrusi. CPU nije bitan.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samo sto nema nista od jedne grafe, treba ti po trenutnom diffu bar 6-7 komada da iskopas jedan ETH za 5-6 dana. A ne mozes ga preuzeti dok ga ne iskopas, tj ne mozes dobiti 0.5 da prodas na vrijeme, ako krene nizbrdo i slicno. Bolje ici na nvidiu, em ces lakse doci do karte, em mozes dobiti ZEC na malim iznosima tipa 0.1
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa sta trenutno brze rudati amd ili nvidia? Recimo za koliko brzo moze 1070ka izrudariti 1, a za koliko neka bolja AMD?
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    PA zavisi koji coin, amd 290 rx4 i rx5 serija bolja za ETH, 280 serija i nv 1060, 1070, 1080 bolji za ZEC
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kakav je odnos 280ke i 1070ke? Nisu valjda tu negdje? :D
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nisu, nvidia trosi smijesno struje i daje skoro 50% vise has, ali treba uzeti u obzir i koliko kosta :D
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Centralnu pod ruke i pravac na posao ili faks gdje ne placam struju :mrgreen:
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ljudi, moze li pomoc. Skinuo ovaj NiceHash Miner da probam. Koji broj walleta se ovde unosi? Imam my monero acount koji sam nekad prije napravio i taj ne prolazi. Ocigledno ja nemam pojma kako ovo sve ide. Kreirao sam na btc.com wallet, i otisao na receive i dao mi je neki kod. Unesem taj kod i prolazi. Svaki put kad odem na receive dobijem novi kod wtf? Koji je sad pravi wallet number, ima li sta fiksno. Kad odem na check my stats online, vidim da se nesto skupolilo sitno eura. TO ce kao nekad biti prebaceno na btc.com my wallet? :D
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam kako ti gui mineri, pretpostavljam da imas nicehash account koji napravis i tu dobijes adresu walleta. Imas opciju da se registrujes na neku mjenjacnicu pa direktno kopas na taj wallet ili da napravis pravi wallet i drzis na racunari.
    Nemoj grlom u jagode, pogledaj par youtube klipova, ima tutova, samo lagano
     
  14. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Hvala druze.

    Edit:
    Uspio sam kreirati sve sto treba. Evo rezultata, CPU je na 50%, samo 12 od 24 threada radi. Ako je po socketu 95W, ovo izadje negdje oko 50W potrosnje po socketu, cca 100W. Ova kalkulacija u eurima i nije losa za CPU, 0.2€ po danu manje od Ryzen 1700x na 4GHz :) dodje mu ga kao neka RX 460 prema nicehash calculatoru.

    Sad ozbiljno, ima li od ovoga hajra ili da gasim :D

    [​IMG]
     
  16. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Malo ovo se poboljšalo 9,6 eura na dan , za tri dana 22eura a kad padne cjena onda paff.

    [​IMG]

    možeš čuvati coine i na USB sticku sa walleta prebaciš na svoj USB stick -https://multibit.org
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    E vala moram i ja testirati da vidim kako šta..
     
  18. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    Pozdrav ljudi :D
    Ispao sam i ja uz takta, isplati li se sad kopati sa 6950 i 5870?
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I ne baš.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    izbaci ti njeg jos vise iz takta :D