Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, ali oni ne podržavaju naše banke koliko znam.
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    E vidis nisam probao sa nasom karticom, imam ovu payoner karticu i sa njom sve radi, fee je isto nesto presmjesan.. probam bas dodati i nasu pa javim.. iako nebi trebao biti problem, prilikom reg sve su regije u opciji i prilicno je detaljno sve..
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne moze, probao ja.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    To nije jedini nacin.. postoji dosta alternativa i jedna od njih je Adwcash..

    Na Binance direktno iz BiH nista ne moze.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Mada bi ja preporucio najlaksa stvar je napravis binance acc, nadjes nekoga tko prodaje crypto, posalje ti direktno usdt na binance, das mu marke i cao. Pa poslje kupuj sta te volja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Lamagician and Aldiin like this.
  6. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Moze direktno iz BiH. Meni prolazi Visa kartica od UniCredita na Binance a prijatelju mi prolazi debitna Addiko
     
    p4ja and kolinsb like this.
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    Probao sam i ja adiko, ide sve ko halvica
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Govorite o deposit ili withdrawal?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    BCX.ba je funckionalno, sigurno i legalno rješenje. Zašto tražite druga rješenja koja vam mogu čak i blokirati novac? Znam da se radi o jednoj stanici više na putanji novca od pošiljaoca do odredišta, ali sve nosi dozu rizika, a svi znamo da centralna banka i SIPA prate tokove novca vezano za kriptovalute.
     
    Last edited: Oct 1, 2021
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja se drzim krakena za sada, ali bez kartica, samo swift preko banke iz Londona.
    Iako bi mogao da razmislim o BCX.ba.
    Thx @kolinsb
    Evo otvorio sam acc, cini se bas ono jednostavna stranica, lahko za razumjet.
     
    Last edited: Oct 1, 2021
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kvaka je jedino što oni nemaju funkcionalnu berzu. Imaju samo mjenjačnicu tj. možeš prodati i kupiti kriptovalute. I kvaka je da za iznose preko 3000KM plaćaš porez u skladu s važećim propisima u BiH. Zato moraš proći KYC proceduru verfikacije sa dokumentima, vertifikacije bankovnog računa itd. Ja sam sve završio brzo i bez problema.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma eto ja sam otvorio da imam nesto coina na njemu u slucaju da se desi neka blokada, iako malo vjerovatno od strane centralne banke, jer nema nikakve regulacije na nivou drzave, trebalo biti 2018 na dnevnom redu vjecu ministara, ali znas kako je ovde....
    Na krakenu i dalje drzim sve, i tamo papira treba, sad naravno ne treba ovo.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Funkcionište li ikakva virtualna kartica za našu državu
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koja se trenutno kartica najvise isplati uzeti nova?!

    Znam da su cijene skocile do nebesa, ali da li se ista isplati ganjati?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nema tu vise nikakve isplativosti, proso je voz.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma mislim da grijesis.. cekam input nekog iskusnijeg.

    Ja imam crypto ali, farmu ne.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    I dalje ima isplativosti, grijesis stevie


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 18, 2021
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Imaj na umu da se "nije isplatilo" kad je ETH bio šta ja znam, 50 dollara. Koliko je cijena ETH-a danas? Tako i danas razmišljaš.
     
    Aldiin likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledajuci kalkulatore, treba odprilike nešto vise od godine dana da se isplati karta. 3070 100$/m, 3080 150$, 3090 190$ itd.

    Mislim da zarada nije neka sreca osim ako se vec nije ulozilo u hardver prije 2 godine kada su cijene hardvera bile dosta nize.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Te karte se ne isplate uzimati jer je nVidia izbacila LHR izdanja koja preslabo kopaju ETH.