misljenja

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by p4ja, Oct 14, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad vec uzimas onda idi na Z68 maticnu. Ram ti treba 4 ili 8GB. To sto si vidio sa 6GB predpostavljam je triple channel i ide na x58 maticne. Gigabyte napojne nisu bas za preporuke, uzmi fortron, silverstone, cooler master, seasonic i sl.
    Edit: u UniExpertu imas 2500K za 435km.
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    ma da bezveze reko ne zovem ako nema,hvala na trudu,ako jos nesto ima konkretno reci neka podijeli misljenje..da se ne izradim nesto..kao npr za ovaj ram sad sto rece decko ispod tebe
     
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    ima u imtecu za 432 :D
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidim da je gore KingT stavio 460km u Imtecu pa zato.
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    jeste ali k,posto meni to ne igra nikakvu ulogu,nit bi ga kloko...nije velika razlika ..
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    nema ovaj slavo na kredit,samo kesh! al kaze radi na tome da nadje banku neku koja ce ga pratit...
     
  7. p4ja

    p4ja Komšija


    evo sa kupoprodajnog:

    i5 2500 3.30ghz lga 1155 (klokovanje me ne antresira sto bi reko josip pejakovic)
    Asus Mb P8P67 :lga1155 intel p67 (jel to isto kao sto je king naveo,posto ima dosta slicnih?)
    asus gtx550 Ti/dc/di/1gb ddr5 n vidia
    kingston hyperx blu ddr3 4gb x2 1600mhz khx16000c9d3b1/4g
    wd caviar black 500gb sata3
    termal take v6 black
    forton napojna 500w
    dao mi je neki popust,cjena 1555,86
    jel ok ovo,ili nesto mjenjati?
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    U kojoj radnji to uzimas?

    I definitivno uzmi 1TB disk po mogucnosti Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EALX)

    Ako je ploca Asus P8P67 onda je to ona iz mog posta..

    EDIT: OBRATI PAZNJU DA MATICNA PLOCA NOSI OZNAKU B3 REVISION ILI 3.0!!!
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    i nek je ploca Rev 3,a trebala bj biti

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    To je to :D Samo kao sto ti rekose provjeri da je B3 revizija ploce, iako mislim da nema "obicnih" u prodaji. Mogao bi malo jeftinije izvuci, ali ako hoces sve u jednoj radnji onda ti je to tu negdje. Negdje je cpu jeftiniji, negdje grafa, tako da se vrtis u krug. Gdje kupujes?
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Ne znam kolika ti je razlika izmedju 2500 i K , ali racunaj da ce se K u slucaju prodavanja bolje prodati!!!
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    sad bio u imtecu pa mi napravio kupoprodajni i eto dade mi neki satro popust..

    asus: Mb P8P67 lga1155 intel p67 kosta 320 mambi?
     
  13. p4ja

    p4ja Komšija

    pa razlika je u 40-50 km + ne dobijes hladnjak za njeg..mos mislit...to je jos 70 kerma.. minimum
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Na Imtecovoj web stranici pise da Asus P8P67 kosta 288KM.. http://mp.imtec.ba/ArtikliMalGrid.aspx

    Intelov Box hladnjak je i onako sranje..

    A lako mozes 2500K dici na npr 4GHz (za 5 minuta)
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    a moze li me glava zabolit od tog dizanja?
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    Prodacu ti ja stock cooler od i7 2600K za cvaju :wink:
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa gledaj to ovako:

    Zasto bi Intel uopste pravio dva identicna procesora 2500 i 2500K (koji ma otkljucan mnozilac sto mu daje mogucnost overklokinga)?

    4GHz na 2500K je nista,pitaj npr Vedu koji svoj 2500K drzi na toj brzini od dana kada ga je kupio.. :wink:

    Mislim da je grehota uzimati 2500 procesor pored "K" modela,pogotovo ako se uzima i tako dobra ploca kao sto je Asus P8P67..
     
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    for real?
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    4real!
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    i za kraj jos jedno pitanje, hoce li ova konf sazvakat diablo3 na full detalje?