mob do 300km

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AhmeT, Apr 13, 2005.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ja znam jednog danijela al neuznam dali se tako preziva, igral fudbal???

    skonto sam to sto govoris za irda i bt i mmc reader

    i ovo me jede vec dugo vremena: sta je xhtml? jel isto kao i html??
     
  2. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma nemam pojma sta je...
    A posto pretpostavljam zasto pitas, spomenucu da za Symbian postoje tri browsera (Opera, NetFront i Doris browser) i sa njima se moze pregledati uglavnom sve na netu... html, flash, java, cookies, bla bla bla... ne sjecam se da sam naletio jos na kakve probleme pri surfanju preko GPRS-a.

    Evo, vidi slike (ovo je NetFront).

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    ;)

    *edit* - ovde se fino vidi i koliki je display kod Symbiana. :D
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    jel neki od ta tri freeware??

    i opet jedno pitanje:

    kada bi ja kupio bt prijemnik i lijepo poslo neki *.sis file hocel se on odma otvorit??? bas nema na 3650 explorer preinstaliran?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    uzmes fino bluetooth dongle, instaliras SP2 ako ga vec nemas da se ne zezas sa nekad jako teskom i mukotrpnom instalacijom (zavisno od ugradjene antene), skines s neta Nokia PC Suite za odredjeni tip telefona, podesis COM portove, i svaki put kada hoces nesto da instaliras, upalis bluetooth, pokrenes PC Suite i instalacija ide ko od sale.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    znam da micronet 100m model radi ko zvjer a košta nekih 25-30€. kod nas ga ima u ve-milu, vjerovatno i kod vas se isto tamo može nać.
     
  6. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Jest, Doris je freeware (cini mi se, nisam siguran bas).

    Kad neki file posaljes preko bt-a na telefon, on ide u inbox, ako saljes iz explorera (desni klik -> send to -> bluetooth -> ime telefona) a ako instaliras Nokia PC Suite on otvara sve *.sis fajlove iz explorera i pokrece instalaciju na PC-u... u biti i nema puno razlike (samo, ono sto posaljes na telefon zauzima prostor pa je moguce da ce ti zafaliti RAMa za vrijeme instalacije ali rijetko ces naici na tako velike fajlove - ja sam jedino imao takav problem kad sam pokusavao instalirati DOOM). Nokie nemaju explorer, imas preglednik slika, preglednik realmedia filmica i za melodije, ali EXPLORER koji ti dozvoljava da vidis i one fajlove koje ne bi trebao vidjeti (sistemske foldere, RAM i ROM) moras instalirati naknadno. Dosta ih ima, vise-manje jednostavnih /sa nekima cak mozes gledati i otvorene procese na mobitelu - sick!/ ;)

    @Iron Maiden
    Ma ja sam PC Suite instalirao samo jednom i kad je poceo da pravi probleme (Windows "vidi" telefon preko IrDA a PC Suite javlja kao da je offline) odustao sam, sve sto saljem na telefon ide preko explorera, bezbolnije je. :)

    Ima i kod nas u Genelecu BT adapter (100m), mislim da je 45 KM ili tako nesto.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    kad kazes inbox mislis inbox za poruke???

    ja bi odma skinuo neki fileexplorer i instalirao ga i odma kada nesto primim prebacio bi na mmc (ili bi podesio da se poruke spremajuna mmc)

    naso sam slucajno i kod nas ovdje u gradaccu jedno dijete da prodaje 3659. 230km!!
     
  8. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Aha, mislim na inbox za poruke. Za inbox se koristi memorija i u inbox ide SVE sto primis (sa kompa, sa drugih telefona - slike, melodije, video, programi...) i onda to odatle "razmjestis" gdje ti stima. Mozes staviti da ti inbox stoji na MMC, nije problem nikakav (tako je stajalo i kod mene, posto se memorija telefona koristi kao RAM, a njega nikad dosta :) ).

    Sto se tice te cijene za 3650... pa realna je cijena, 230 je ipak mozda malo pretjerano ali nije ni previse. Ja nisam ni planirao s ovim svojim da oderem nekog k'o vola, moja cijena je sasvim postena, ne zaradjujem nista, to mi je samo da se "poklopim". :)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja bih licno isao na N-Gage. kamera je ionako shit do 6630 modela.
     
  10. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    Iron Maiden pa valjda Bolja ti je ta tvoja 6600 nego N GAGE i skuplja
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ta od 230km je prodana nekom drugom

    gdje se ima nac igara za series60
    imal kakav wap browser za pc??
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    jos nesto

    kada bi nabavio 3650 i bt adapter bil mogao ic na internet preko mobitela a da vezu (konekcijhu) uspostavim preko kompjutera

    znaci konektujem se na bihnet zatim ukljucim bt i povbezem racunar i mobitel i onda surfam po wap stranicama na mobitelu koristeći pc konekciju?
     
  13. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Internet preko BT-a moze. Telefon mozes koristiti kao modem, ides prema onom uputstvu koje si dobio od Telecoma ako si slao onu prijavu za testnu fazu GPRS-a.

    Sto se tice igara i svega... Iphone Forum brate dragi pa "opleti". :D

    A sto se tice WAP browsera za PC, ne znam ima li... nije mi nikad zatrebalo pa nisam upucen bas. :)
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    nisi me razumio
    ti mislis da ja hocu na internet a da koristim mobitel kao modem

    ja sam mislio obrnuto

    da koristim wap preko bihnet konekcije. to sam ja mislio

    i jesil uspio sa doom-om? jel mislis na 7650 verziju
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    starije igre za N-Gage i one manje zahtjevne mozes bez problema pokrenuti na 3650/60. samo igranje je cista patnja zbog nedostatka 8-smjernog d-pada. al eto zbavi Sonic N (i Pandemonium ako imas srece da se ne srusi nakon prvog nivoa) i igraces da nijednu drugu igru ne pogledas. a sto se tice moje 6600 ko sto je neko spomenuo, nije to los telefon sekunde, ali zao mi sto sam onolike pare dao umjesto da uzmem N-Gage i zaboravim VGA kameru.
     
  16. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ahaaaaa, pa sto odma' ne rece? :D
    Ma moze i to, imao sam negdje tutorial za to skinut, ali nije mi nikad trebalo pa nisam stvarno probao. Nekako mi je nelogicno prtljati po telefonu a sjedim kraj kompa... uglavnom - moguce je (mada ne volim garantovati stvari koje nisam licno uspio napraviti/probati).

    Da, Doom je proradio na kraju. Takvih problema sam imao samo na pocetku, dok nisam shvatio da je memorija telefona ustvari RAM i da se u nju NISTA NE INSTALIRA. :D

    BTW, danas sam "dogurao" svecano do 1500 MB skinutih preko GPRS-a. :D Jest ku-rvanjski ali gledam da iskoristim ovu testnu fazu MAKSIMALNO. Ionako mi Telecom godinama uzima pare, vrijeme je bilo da sebi ublazim sve traume koje sam zbog njih prozivio. ;)
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    jesi ih odero

    ja sm samo tridesetak mb
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima ljudi pa su po nekoliko gigabajta skinuli dosad. meni je dobro doslo kad sam istrosio limit za kablovski net pa taman da pregledam forum, novosti, mail... inace dosad sam im ukrao oko 150MB.
     
  19. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma hajde, nisu oni mene ni osjetili. :D

    Usput, zna li neko kakve ce cijene biti za GPRS? Nema jos puno ovog testnog perioda...
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    neko je nekad na bihnet gsm news grupi postao preliminarni gprs cjenovik - uglavnom strasno. kad su se raja preracunala, ispalo da je svak telecomu duzan po nekoliko hiljada km u testnom periodu. dobro je dok je dzabe, a kad ukinu - jos bolje :mrgreen: