Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pomako mi neko klupu a radio na onom fiksiranom bendzu i...
     
  2. xman

    xman Komšija

    99% likova sa kojima sam pricao ili citao po netu i forumima kosi bench smatraju najboljom vjezbom za prsa,uz propadanje i razvlacenje. Uz pravilno izvodjenje naravno. Ravni bench kazu treba smatrati sekundarnom vjezbom...
    A i ja sam sigurno svojim neznanjem i nepravilnim izvodjenjem sjebao nesto oko laktova pa boli. Mada citam da se zna desiti i nakon duzeg treniranja.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bench je bench ali ako hocete ravnomjerno raspodjeljene sisice onda lagano bucice u ruke i sve to ponoviti. Vec 2 mjeseca ne idem na bench nego sve mijenjam sa bucicama i ide odlicno.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam prsa razvalio prije nego sto sam i probao bench. Cross, razboj, tu se prsa poderu.
     
  5. xman

    xman Komšija

    Ev upravo se vratio sa treninga,radio prsa na ravnom i kosom benchu sa smijesnih 40 i kusur kila te malo triceps kasnije i otpade desni lakat od bolova. Flasu vode ne mogu drzati u ruci :(

    Kako mislis ponoviti? Odraditi bench i onda iste vjezbe sa bucicama ponoviti?
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma jok, kazem da se sa bucicama moze u potpunosti zamijeniti bench, cross ovo ono. Moj problem kod bencha je bio taj da desna izbacuje jace, uvijek, pogotovo kad nemam spotera, tad je bilo tesko jer sam morao ici na Smith raditi i onda desna pogotovo. Ovako bucice pa dok ne mogu vise, samo ih bacim sa strane i to je to. A stolicu stimas na uglove koje ti najvise trebaju odnosno gdje hoces prsa da rezes i sl.

    Bolovi u "laktu" odnosno iza lakta ispod tricepsa su se i meni pojavljivali kada sam tek poceo raditi sklekove, odnsono kada ih ne radim duuuuugo pa se udebljam pa onda kao krenem nesto, znaci ta prepona pravila probleme ali pokusaj raditi pravilno i sporo jer kada pustis bench naglo onda naprezes to i rame a bolje ti se i misic para kada ides u negativ (spustas). Znaci, izbaci brzo koliko mozes ali vrati polako (bolje ovako 5 puta nego suprotno 10).
     
  7. xman

    xman Komšija

    Ako spustim sipku do kraja tj da dotaknem prsa osjetim max ostru bol u laktu i trening je gotov.
    A rekao mi je covjek kod kog idem da bucice mogu zamijeniti bench samo treba znati raditi i da ce mi to kasnije pokazati.
    Ma polako,da mi je samo ovih bolova se rijesiti da normalno treniram i da se forsiram...
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je to, ja radim ovu prvu varijantu.
     
  10. xman

    xman Komšija

    Zanimljivo i logicno. Samo nemam ja snage za razboja jos. Narocito sada sa ovim bolovima.
    Negdje sam citao da je lik imao problem "droopy boobs" i inace dosta slabija prsa od ruku te je problem rijesio nekakvom giljotina vjezbom i kosim benchom..
     
  11. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

    Spuštaj šipku u visinu brade,nemoj skroz do prsa.Ili zamjeni ih bućicama,lično ću ti reći da sam bolje razvijao i oblikovao prsa forsirajući bućice,nego šipku,sa kojom sam takođe imao dosta velikih problema.Svakako savjete uzmi od stručne osobe,ali isto tako najbitnije ti je da sam odabereš vježbe i njihov raspored,dužinu jednog treninga,te cikluse kada mjenjaš intezitet i način vježbanja,jer jednolični treninzi neće pridonjeti boljem razvijanju mišične mase,kao ni kondicije.Dovoljno kvalitetna ishrana-trening-odmor
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Šipka fiksira položaj obje šake, tako da ispaštaju laktovi i ramena, ramena naročito, pošto se mogu rotirati.

    Ukoliko je teretana dobro opremljena, trebalo bi da ima sprave koje će adekvatno zamijeniti ravni i kosi benč. Ako nema toga, zdravije je dizati bučice, samo što ih je malo teže balansirat.
     
  13. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

    Smitova mašina je idealna za one koji imaju problema sa bolovima u ramenima,uz to najsigurnija je za početnike.

    [​IMG]
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    I to je šipka koja fiksira položaj šake.
     
  15. irhadkul

    irhadkul Komšija

  16. xman

    xman Komšija

    Kupio sam Glukosamin i receno mi je da bi kroz neke 2 sedmice trebao osjetiti poboljsanje kada je bol u laktovima u pitanju.

    Btw. Moje misljenje o suplemetima je vazda bilo negativno ponajvise iz razloga sto sam u jako kratkom vremenskom intervalu primjecivao velike promjene na momcima koji ih koriste i sve to skupa mi kao medicinskom radniku djelovalo neprirodno. Dosta sam guglao i pricao sa ljudima o eventualnim negativnim dejstvima wheya prije nego sam se odlucio da ga koristim. Medjutim jedan prijatelj mi je ovih dana rekao da namjerava poceti koristiti kreatin i sta mislim o tome. Rekao sam ne ponajvise radi stvari koje sam procitao o njemu(vrlo kontroverzan suplement) a pogotovo radi stvari koje su mi rekli o njemu ljudi koji su ga konzumirali. Naime svi su potvrdili da djeluje,da postajes jaci i veci. Medjutim do jednog su rekli da je stvarni efekat kreatina taj da te "napuni" vodom i da nakon prestanka koristenja istog se uglavnom vracas unazad i "ispuses". Kazu da su imali grceve u abdomenu,proliv,cak i povisen krvi pritisak za vrijeme koristenja. Da moze izazvati probleme sa jetrom,a ovaj momak o kom pricam je u par navrata kod vadjenja nalaza imao blago povisene jetre enzime...
    Navodno jedini nacin da izbjegnes eventualne nuspojave je da prekocis fazu "punjenja" i da ides sa dozom od 5 grama dnevno? Meni sve to skupa sa rizicima koje nosi nije vrijedno narusavanja zdravlja radi par kila misica... :?
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je definitivno prenapuhano. Kreatin odlično djeluje na povećanje snage i izdržljivosti, on se i ne koristi radi dobijanja mase. Ja koliko znam optereti bubrege, tako da moraš piti više tečnosti.
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Faza punjenja je totalno nepotrebna. A nema ni potrebe za unosom dodatnih količina vode.
     
  19. xman

    xman Komšija

    To sam i sam skuzio citajuci mehanizam djelovanja. Povecava masu privremeno a samim time i snagu koja se iskoristi za veci ucinak u teretani tj za kvalitetnije treninge koji omogucavaju kvalitetniji porast misicne mase. Mozda taj suplement nije toliko stetan,ali nema teorije da je zdrav sa svom tom instant vjestackom snagom :D

    Za potrebu dodatnog unosa vode sam citao da je neophodna i logicno mi je da jeste... A da je faza punjenja mit mi je par ljudi reklo.
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Dodatna količina vode je totalno nepotrebna, samo preporučena kao i kad ne uzimaš kreatin. Problem je što većina ljudi ne pije dovoljno vode pa se naglašava potreba pri konzumiranju kreatina.

    Preporučen unos vode je onaj od koga ti je mokraća svijetložuta. Bezbojna mokraća je znak prekomjernog unosa tečnosti, a to nije baš ugodno bubrezima.