Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    :smt040
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da je nekima uspjeh i udebljati se bez misica, ima ljudi koji fakat pokusavaju ali nikako da se udebljaju (nabiju masu). Ne znam da li je to slucaj ali mi se uvijek cini da je lakse izdefinisati misic od "debla" nego ga nabiti od "kostura".
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Dosta zavisi od toga jesi li ekto ili mezo, ja sam neka kombinacija odnosno na sredini sam. Lako se i debljam i mrsam, svaka promjena u redovnoj ishrani mi se primjeti, jedem malo vise udebljam se, lupam dodju ispiti, ucim ne jedem par dana izgubim po par kila. Ali mogu reci da mi je puno teze bilo izdefinisati se sa 115 na 82-83kg, nego udebljati se sa 63 na 115. Koliko god da ti je brz metabolizam i da imas fizicke aktivnosti, ti ako jedes ogromne kolicine hrane moras se udebljati.. Dok s druge strane skontas da je 1kg sala 7000 kalorija i koliko treba da se to sagori. Ja bi se ubio da imam neki ultra brzi metabolizam, da mogu unositi po 3k kalorija dnevno a da mi kilaza ne varira.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ipak ja nosim nivelir i rokovnike :smt003
     
  5. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Kod početnika je normalno da se najviše nabaci mišićne mase tokom svog cijelog staža u teretani... A i visina igra tu ključnu ulogu, što si viši naravno, možeš nabaciti više mišića od nekog prosječne visine.

    ps

    Unosio proteine više od predviđenog u jednom obroku, ili tokom čitavog dana, sve se to pretvori u salo, i džaba sve.. Osim za one koji su na steroidima, njima treba po 400gr dnevno... :lol:
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Joj brate nisi ni svjestan kakvih si gluposti ovdje napisao u ovako malo teksta...
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    :lol: :lol:
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bolje mu je, da što prije počne nositi nivelir kao ja :p
     
  9. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ako znaš da su gluposti dobro za tebe neće ti štetiti, ali eto za nekog početnika trebao si napisati kako ti misliš da je pravilno.

    A nisi.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Skoro svima u posljednjih pola godine koji su se obratili u threadu dao sam svoj savjet.. Moze i xman svjedociti, s kojim se vec par dana borim preko pm-ova da ga izvedem na pravi put. :smt003
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma


    Pitanje od mene, koja je najidealnija i najzdravija težina na 183 cm visine,
     
  12. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    @ Tale

    Izračunaš ITM na svoju visinu i težinu, pa vidiš moraš li mršati...

    Pa hajd prosvjetli i mene.

    Ali stvarno ako imamo dva tipa jedan je visok 1.81cm, a drugi 2m, valjda je logično da onaj drugi ima više mišića (uz isti režim ishrane i treninga)? A za osobe koje koje nisu na hemiji je čista glupost uzimati ogromne količine proteina, jer genetski ne mogu obraditi koliko može neko na steroidima.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Ne mogu imati prvo isti rezim ishrane jer je visocijem liku potrebno puno vise proteina u dnevnom unosu. Nizi lik zbog manjih cjelokupnih proporcija ce sa manje misica izgledati dosta puniji i misicaviji ponajvise zbog manjih ruku i nogu, tako da u biti visocijim likovima trebe dosta vise misica da bi se primjetio njihov treninga, i generalno sto si visociji - teze se nabildati. Ne znam na sta ti mislis pod ogromne kolicine, po raznim teorijama iz jednog obroka odnosno sinteze moze se apsorbovati oko 35-40gr P, s AAS-om ta se granica pomjera i generalno iskoristivost proteina je puno bolja. Mada je sve to u neku ruku individualno i zavisi od vise faktora. Ne vidim razlog sto neka osoba od 80kg ne bi mogla sibati po 200gr P dnevno unos kroz 5 obroka, idealno za rast.. A cak i po ovim "mitovima" od 35-40gr, moze se preraditi.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  15. xman

    xman Komšija

    Istina. Svi savjeti koje sam dobio su na mjestu! Medjutim treba mi jos jedan. Prosle godine mi se desilo da imam bolove u laktovima koji se jave nakon mjesec dana treninga(tada je samo desni bolio) i evo sada opet. Zanimljivo je sto sam veceras pitao ortopeda sta bi moglo biti i sta da cinim koji mi navede da je to upala nekakvog spleta misica tu u vanjskom dijelu lakta. Upale medjutim sam imao prvih desetak dana i bol na momente zna biti bas ostra. Najizrazenija je na bench-u. Nastaviti trenirati ili prestati? Ortoped kaze da nastavim ali sa majim kilazama... Prosle god mi receno da je teniski lakat i da treba gips :D
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Glukozamin u apoteci ili u obliku preparata.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znaci da ce pomoc, glukozamin je u biti za zglobove, ja sam imao bolove u podlakticama koji su prestali tek nakon vise od 6 mjeseci treniranja. U svakom slucaju bi bilo dobro da to pije, ako nista da "podmaze" zglobove.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Guglao sam malo i isto tako navode momci da glukozamin ne mora pomoci ali da ga u svakom slucaju treba koristiti.
    Kod mene je bol u vanjskom dijelu laktova vjerovatno oko te nekakve tetive koja veze misice tricepsa. Prosle godine kada mi se to desilo je bol bila izuzetno jaka i znalo me buditi tokom noci,dok je to sada konstantna tupa bol koja se pojaca za vrijeme treninga. Bio sam maloprije kod Jasmina(lik koji pordaje suplemente u radnji kod cesme u Tuzli i inace je profi bodybuilder) koji kaze da nastavim trenirati sa manjim intezitetom i da obavezno uzmem glukozamin i da ce biti bolje sa njim...
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Imam slican problem, mislio sam da sam povrijedio rame ali medjutim povreda je grudi, neka tetiva sto veze grudi i biceps, kako mi rece fizioterapeut. Meni bol izbija na biceps i najvise je izrazena kada radim ramena, zbog koje sam moro izbaciti potisak ramena sa sipkom. Ne znam, zagrijem se svaki trening vise od 90 % clanova u teretani ali eto, vjerovatno ruzan hvat na kosom bendzu...Neke 4 sedmice vec me to prati, sad je vec bol manja kako sam opcenito smanjio kilazu na ramenima...Tezak sport.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kosi bench više udara ramena nego prsa ako tehnika izvođenja nije u redu, zato si vjerovatno i povrijedio rame. Lagano military press radi ili Arnoldov potisak buchicama.