Nadogradnja racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Apr 5, 2014.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Dogovaram nesto pa cemo vidjet sta prije nabavim , ako sve bude po planu , uzet cu i3 procesor i plocu za nekih 160-170KM.
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Gledam ovaj winwin.ba , koja im je ovo fora sa cijenama ? Procesor je 218KM ali ako se placa preko weba a 240KM ako se plati u prodavnici , isto vazi i za ostale artikle.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    valjda je samo fora da se naruci preko weba a placas gdje hoces.
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Ne razumijem , zasto da placam preko weba i cekam njihovu dostavu kad mogu otici direkt u prodavnicu i kupit dijelove...
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    ne placas preko web-a, samo narucis online, a kada dodje artikal oni ti jave i ti dodjes po njega u prodavnicu i platis/preuzmes.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

  7. Benq

    Benq Komšija

    Kupljene komponente od kolege Tensai-a , uskoro jos i3 procesor i jos 4GB DDR3.
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Evo da se opet javim.

    Planiram da nadogradim malo racunar pa mi treba savjet sta uraditi.

    Trenutna konfiguracija:

    MBO: P8H61-M LX3 R2.0 (soc 1155)
    CPU: Celeron G1610 @2,6GHz
    RAM: Kingston 2x4GB DDR3
    HDD: Seagate 500GB sata3
    VGA: Palit GeForce GT630 1GB DDR5 128bit DX11
    PSU: Chieftec 550W

    Imam na raspolaganju nekih 150KM , dali kupiti jacu graficku (ako da , preporucite) , ne mora biti nova , moze i polovna ali da je pouzdan prodavac, ili kupiti SSD 120GB ?
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ssd,nemas nista od grafe od 130 kermi..
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tu prodas + 150KM doplate, mozes dobiti cca HD7850 ili R7 260X, osjetio bi napredak ali bi te kocio CPU, to bi se odrazilo zapravo u vecini igara. Minimalno i3 CPU ti treba, to je isto nekih 150KM doplate u odnosu na to sto imas.

    SSD je super, ali bolje prvo CPU/GPU nadogradnja. RAM, maticna i napajanje ok.
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Hvala na odgovorima , do oktobra sam mislio mijenjat dijelove jedno po jedno tako da mi nije sad neka zurba za novi cpu ali svakako moram i3 uzet.

    Recite mi kolika je realna razlika izmedju Samsung 840 EVO i Kingston V300 (120GB) ?

    Citao sam neke testove na netu ali bih volio da mi kazete iz vasih pouzdanih izvora kakva je i kolika razlika u performansama ?
    Samsung skuplji 20KM od Kingstona.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    idi na samsung ..
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Izvini ali moram da pitam , zbog cega bas na samsung ? Koja je razlika izmedju njega i kingstona ? Namjeravam da kupim jedan od ta dva ali mi treba konkretan odgovor, na netu su misljenja podjeljena , neko hvali samsung a neko kingston.

    Ja bih njega koristio samo za sistem i steam (Team Fortress 2 , CSS , CS:GO) , a ovaj drugi hdd bi bio za programe i storage.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samsung je generalno pa mogu reci najbolji proizvodjac ssd diskova zajedno sa intelom.

    top pouzdanost.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samsung je i brzi od ta dva.
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Oke , onda cu samsung. Nov je 150KM , ako neko ima da proda za 130 a da nije puno koristen , neka slobodno ponudi u inbox :).
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imas Transcedent u Plusu za 129km 3g garancije.
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Da , ali u tom slucaju mislim da je bolje kupiti Kingston kojem je read/write 450/450 , kod Transcenda je 520/230 otprilike a razlika u 2KM.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kod mene kum kupio isti a ja imam Hyper X i isto rade
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene na Windows 8 Samsung radi onako kako sam ukljucio power options, high performance i radi R/W 416 (540) /462 (410)...samo imam random read (IOPS) 41.000 od 94.000 koliko je max.