Nadogradnja racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Apr 5, 2014.

  1. Benq

    Benq Komšija

  2. Benq

    Benq Komšija

  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da ne otvaram novu temu pa pisem ovdje.
    Neko da mi da prijedlog za nadogradnju sistema da me bar sluzi jos koji godinu.
    Casual sam gamer.Poigram malo SP kampanje od FPS igara i to je to.
    Isao bi na nadogradnju CPU i GPU.Rama ima 10GB instalirano.Mozda jos eventualno dodati neki SSD.Ekran je 1600x900.Ploca bazirana na am3+ platformi sa ddr3 ramom.Trenutno je athlon II x4 klokan na 3.75GHz sa jednom iskljucenom neispravnom jezgrom :)i HD7700 sa 1gb ddr4.Mozda da idem na neki fx serije 8 i mozda gtx 1050ti?Znaci nista sad puno ulaganja jer mi kanta bas i nije za toga.Znaci neki optimum za ulozeno dobijeno.
    Hvala

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  4. efo

    efo Komšija

  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ne isplati mi se ulagati u citavu konfu da je nesto samo da guram novije igre na detaljima finim za ovu rezu

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  6. efo

    efo Komšija

    R7 265 je fina grafa, u rangu sa 750 ti, mislim za nijansu i bolja i s obzirom na stanje tržišta grafi, ok cijena. Probaš spustiti na 100 i mjera. Fx 6 serija je mislim bolji izbor od fx 8 serije price performanse wise na osnovu cijena koje vidim na piku.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ima novca za GTX 1050Ti ili GTX 960 onda neka ide na to.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A sa tom grafom ici sa ovim procesorom je li?Dakle gtx 1050ti plus fx 6300?Hvala

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  9. efo

    efo Komšija

    Za tu rezu ce ti r7 265 fino posluziti, a ustedio bi 200 km naspram gtx 1050ti. Jest ova druga dosta bolja, al na toj rezi je ova prva dovoljna uz taj procesor.
     
  10. hmudd

    hmudd Novi član

    Ali bi mu u budućnosti dulje bila kvalitetna i aktualna
     
  11. efo

    efo Komšija

    Ova R7 265 je bolja od gtx 750ti, a ni gtx 750ti nije losa grafa. Uglavnom mislim da se ne isplati davati 200 KM vise za gtx 1050ti, pogotovo za 1600x900. Al kako god, ova 265tica s linka je otisla, 120 je bila fina cijena :D Sad je najjeftinija 190. Ovo sa grafama postaje bas smjesno.
     
  12. efo

    efo Komšija

  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako.Ja bi ipak isao na nesto novije generacije i da je novo.Iskren da budem klockam hardware pa i na to treba da se misli.Ako mi je dovoljan fx 6300 za gtx 1050ti da idem s tom varijantom onda?Imam 500KM budzet a vidim ima msi za 350 sa finim hladjenjem ili nadjite nesto bolje a nov fx6300 je 150KM.
    Imam dosta kvalitetno je hladjenje za cpu od Noctua-e a za grafu nesto sto mi ostavlja prostor za overclock.A i dosta sam "zelen" tako da mi je i potrosnja bitna.Mene samo interesuje da li 6300 ima dovoljno snage za ovu grafu?Ne bi da je bottleneck.Onaj lik je kad sam se za grafu javio vec bio rezervisao jbg a i cpu onaj polovni je rezervisan.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 8, 2018
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja skoro prodao svoju 1050ti koja je bila u paru sa i5 3570k i 8gb rama. Prvo sam primjetio da se vise sa 8gb rama.ne moze igrat pa sam stavio 16 i to je bilo ok. Nije sad da sam imao nekih problema al vidio sam da je i5 3570k na 4.2ghz na limitu sa 1050ti koja je po performansama izmedju gtx960 i 970.
    Stavio sam onaj on screen display da malo pratim dogadjanja i nerijetko su sve 4 jezgre u 100% tako da taj fx 6300 ce da bude bas zategnut do kraja. Posebno ako gledas malo u naprijed nije ti bas future proof.

    Bilo je kod wahe na piku i7 2600 s plocom za nekih 300km cini mi se a to je dosta bolja opcija.


    Edit
    Sad vidim da hoces da je novo.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj fx 6300 danas nije vise za igre, iskreno nije bio ni kad je bio nov :) Ali lakse je zamijeniti CPU i maticnu nego naci graficku da valja.
    Moja preporuka je i5 2500k + maticna za 250KM + gtx 1050ti. Ram i hladnjak imas.
    Evo recimo ovo
    https://www.olx.ba/artikal/28819512/gigabyte-ga-z77-ds3h-plus-intel-i5-2500k/
    1050ti je jako mali potrosac i hladna kartica tako da ganjaj najjeftiniju, nemoj bacati novac na neku sa posebnim hladjenjem. Znaci sa jednim ventom je ok.

    Eto i dino je preporucio slicno.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A sta ako bi se protegnuo na mozda polovan fx8350?Bi li to pilo vode jer ne volim bas intel.Sa AMD sam na "ti" :)!?
    Mada vidim da je nov fx8300 210KM.330 grafa i 210CPU to je 550 sa dostavom.Mogao bi to progurati nekako.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Predji na "plavu" stranu i ne pisaj uz vjetar. Ili iskesiraj se za Ryzen.
    Ali prvo uzmi karticu i vidi kako ce ti ici, mozda bude dovoljno za tvoje potrebe.
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Reventon druze nije da ja nemam kesa.Ja mogu iskesirati odmah i 3k za racunar ali nije meni sad to neki prioritet pa da ja sad trosim puno na to s obzirom da nemam puno vremena da provodim za racunarom igrajuci igre.Meni je bitno da sam na poznatom AMD terenu i da guram novije igre na nekim postavkama finim za rezu mog ekrana.Necemo sad ulaziti u to ciji je veci i u vjecno pitanje sta je bolje intel ili amd.Amd preferiram sto se procesora tice a gledam da za manje para dobijem neki prosjek za sto meni treba.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od starijih procesora Intel i dalje se pokazuje sa solidnim performansama. Fx serija nije valjala, jednostavno ces imati procesor sa vecom potrosnjom i zagrijavanjem, a manjim performansama.
    Nisam ni ja fanboy, sada da kupujem novu konfu isao bih na Ryzen.
    Ali ako ces nesto da valja za tvoj budzet od 500km onda je ovo gore sto je preporuceno najbolje. Na tebi je sad sta ces uzeti.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije mi jasno kakve veze ima koji je procesor i šta se tu ima preferirati. Kao da možeš prepoznati koji je brend unutra, jedino ako amd ne pjeva dok radi.