Nadogradnja racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Apr 5, 2014.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Covjek rece da clocka pa je mozda tu mislio da je "na ti" sa AMD, al u svakom slucaju njegov izbor pa treba u tom smjeru da se krece rasprava, a ne AMD vs Intel.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ako hoces AMD pa ganjaj onda ovaj 2200G sa pristupacnijom plocom i to je to, dobar quadcore cpu.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kažem da kupi šta mu daje najbolje preformanse za lovu, pa ako je intel super.
    Po meni stariji i5 i 1050ti je minimum.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Upravo sam htio da editujem post i dodam ovo, ali Ninja je bio brzi :D

    Ako sam dobro vidio recenzije ovaj APU bi trebao sasvim solidno da gura sve igre u toj tvojoj rezoluciji, ako ne patis bas od max detalja u igrama, a dobra je platforma za neku buducu dogradnju.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ryzen je dobar ali ce morati mijenjati ram, ddr4 nije jeftin.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ako mozete da odgovorite je li dovoljno fx 6300 i gtx 1050ti i da li bi bolje jos bilo da ubacim fx 8300 sa istom grafom jer se to meni uklapa kao nove komponente u budzet?
    A ako cemo sada ulaziti u raspravu sta ko vise voli ili ne onda stajem ovdje i necu vise ni pitati.Hvala svakako na prijedlozima.Zato sam i pitao da vidim sta strucnjaci misle.Jednostavno da zelim novu konfu ja znam sta bi sebi uzimao. Ovo je sad to sto mi treba i ne mislim davati vise od toga a volim da su komponente nove a ne da kontam je li neko mozda uzimao dusu procesoru ili grafickoj pa da rikne za mjesec dana.Bilo kako bilo vjerovatno gtx 1050ti i fx 8300.
    @hamo pipa bas tako sam mislio.AMD imam godinama pa sam sa klokanjem navikao na toj platformi a intel nikada zato i kazem
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa trebao si traziti preporuku za amd i tu bi svima bilo lakse. Obzirom da si naveo da si "zelen" i da ti je bitna potrosnja, odmah da ti kazem da fx8300 tu ne spada nikako. Sumnjam da ce ti iko ovdje preporuciti taj procesor koji nije nije bio konkurentan dvije generacije starijoj Intel platformi a kamo li u 2018 godini.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Reventon pa dobro govorim konkretno o TDPu ali sama grafa ova jako malo trosi a sad cpu znam da nije neki stedisa.Nisam bas zelen u smislu da trazim 60w TDP :) Meni je bitno da pogura noviju igru na ovoj rezi da mi ne steka.Ti da znas sta sam ja sve pokrenuo sa 3 jezgre i sa hd7770 1gb ne bi vjerovao.Recimo nisam mogao uopste da vjerujem da cu pokrenuti novi doom ili bf1 sa ovom kantom ali jesam i cak zavrsio kampanju na low postavkama i 1024x768.Trazim samo da ide na 1600x900 sa medium detaljima.Valjda to ove 2 komponente mogu da guraju.Pa i ovaj moj athlonac je 95w jos klokan na 3.75 (750mhz vise od nativne freq) pa i on potrosi poprilicno, doduse 1 jezgru sam iskljucio jer je neispravna.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Pa sto neces da nas poslusas? Ryzen 2200G, A320 ploca, 8 GB RAM, u radnji 550-600 KM. Grafu uzmes bolju kad se cijene stabilizuju, a do tada uz slabije detalje se i s ovim moze malo igrati.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Heheh pa necu da cekam na grafu i na jos rama :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma već skonto šta će pa bi sad da mu se samo potvrdi. Kupiti to što si naumio i sve pet.
     
    SpookyMoO likes this.
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa fazon je sto ovaj prijedlog ima dovoljno jaku integraciju da gura igre na tvojoj rezoluciji, a ipak ja konfa koja je za buducnost. Ali, tvoja lova, tvoj izbor.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako nemaš vremena, nećeš puno para da trošiš i igraš na toj rezi kupiš xbox one za 250-300 KM, čak dobiješ i AMD unutra :D

    Inače stvarno ne vidim potrebu za preferiranjem određenom proizvođača kod komponenti - kupiš šta ti daje najviše za tvoje pare i to je to. Nisi dioničar ni kod jednih. Enisov prijedlog sa 2200G je ubjedljivo najbolji.
     
  14. efo

    efo Komšija

    Kupovat fx seriju novu danas je van pameti. Ja sam mislio da ganjas polovno, fx 6300 polovan ima za 80 i to mu je na granici isplativosti. Ne znam zašto uopšte insistiraš na novim komponentama za staru konfu? Procesor je zadnje sto se kvari.

    Ako dajes oko 500 za komponente ja bih ganjao i7 2600k s odgovarajućom plocom za oko 300, oc na 4.2-4.5 i gtx 770 za oko 200 ako imas napojnu za nju. Volio sam i ja amd i ati radeon, al jebo ti priču kad su ovi bolji za te pare. Sandy Bridge i7 serija je i dan danas kvalitet, pogotovo sa finim oc-om na 4.2+

    Za malo vise para ryzen nov je bolji izbor, al fx danas nov kupovati je nidje veze s vezom... I ako se mozes protegnuti do 600, 700 umjesto 500 onda možeš 1060tku 3gb ganjati i miran si par godina pogotovo na toj rezi. Svakako ces prodati trenutni proc ploca kombo i vratit tih 100 200 km razlike.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sad ste me bas zakontali.Sa jedne strane za buducnost dajem iste pare a grafu bolju svakako mogu uzeti nekada kasnije.Sa druge strane opet idem nekako s konja na magarca za iste pare.Mogu li onda zamoliti Vas da mi zacas na piku nadjete odgovarajucu plocu za ovaj cpu da se sve uklopi u ovu cijenu.Dakle ram cpu i ploca.A mogu gurati sa ovom svojom 7770 jos malo.Hvala Vam puno.Znaci ryzen ipak.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Last edited: Mar 8, 2018
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa ne budi lijen ;)

    Apu je cca 250 KM, ploca 110 i bilo bi pametno ici na brzi ram, tipa 3000 za koji sam brzinski vidio cijenu 220 KM za 8 GB.

    Ova konfa ti ostavlja prostora da nekad ubacis jacu grafiku i jos 8 gb rama.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ništa bez barem 2888Mhz ram-a, poželjno 3200.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo stavio linkove nekih prijedloga.A gdje da nadjem plocu za te pare!?
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija