Napojna jedinica i grafičke kartice?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by MadbaLL, Jul 1, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    uzmi onda 7600GT komotno. svakako ce te ram i napajanje kociti za neke jace stvarke. a ako nisi bas pri lovi, onda 7300GT DDR3...
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ako sam te dobro shvatio, znači od Nvidie mogu sigurno sve do 7600, bez obzira ako piše da traži minimalno 450W?

    a od radeona šta mogu?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene brine 12V rail. Ne pise koliko tu snage ima. 3.3V i 5V zajedno daju max. 250W koliko nema ni Silverstone od 1000W :lol: Dakle radi se o napajanju stare garde.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i po tvom mišljenju koje nVidia i Radeone smijem koristiti (naravno PCI-e)?
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Uzmi 7300GT/7600GS/7600GS. Bilo koju nećeš se razočariti i radit će ti najverovatnije.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to "najvjerovatnije" mi je previše nesigurno :) . treba mi orjentaciono ono što će sigurno raditi od nVidie i Radeona sa mojom napojnom i pločom.
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    orijentaciono ce ti sigurno raditi svaka ona graficka koju ti ovdje nece niko preporuciti, jer bi bilo smijesno kupovati takvu graficku.

    znaci sve ispod 7300GT i recimo x1600pro.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni je to isto od 600W crklo, a nije trajalo ni pola godine :lol:
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel to znači da izbacim 7600gs iz razmatranja, misliš da bi bilo nesigurno i nestabilno da je koristim?
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Pogrešno si ga shvatio. On je rekao da će ti raditi svaka grafička koju ti ovdje niko neće preporučiti jer je ta grafička loša/slaba. 7600GS bi trebala da radi. Najbolje da znaš je da odeš u servis i zamoliš ljude da probaju.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ma znam to, ali danas je povjerenje relativna stvar. zato sam se i registrirao ovdje da čujem mišljenja i preporuke vas koji ste upućeni u tematiku. a u servisu mi svako može reći "ma slobodno uzimaj, sve će ti super raditi" samo da mi proda, a meni može za sedam dana, mjesec, pola godine ili godinu svejedno riknut napojna ili ploča. trenutno ne radim i ne bih da se zajebajem s tim. želim koliko toliko na sigurno da idem i zato mi je svaki vaš koristan savjet dobrodošao.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne mozes s tom napojnom nikad znati kako ce se ponasati.
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako hoćeš da budeš 100% siguran da će raditi kupi 7300GT sa ddr2 memom.
     
  15. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma cudi me da ti nije stevie objanio vec opsirno...

    ta tvoja napojna na kojoj pise 350W mozda daje 150W mozda daje 300W, ovdje ti niko nece znati reci koliko tacno jer u sustini ces granicu saznati tada kad ubacis previse potrosaca. sa obzirom da imas integrisanu graficku, uzmi 7600GS ili 7600GT, ili u sustini izleti koliko para imas (nisam nigdje procitao), ako ne radi stedi 2-3 mjeseca i kupi neku napojnu.

    ako ti je foxconn napojna koja ide uz kucista mozda si dobre srece. nisu toliko lose.
     
  16. dHM

    dHM Aktivista

    pa najbolje ti je ako bas hoces da budes siguran, uzmi recimo 7300gt umjesto 7600gt, razliku u pedesetak maraka daj na neku kvalitetnu napojnu, i miran si duzi period. mozes solidnu napojnu uzet za te pare, recimo chiftec ili sharkoon 350w. mislim da ti je to najbolje
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    e hvala, potražit ću tu 7300gt... a recite mi još, šta bi od radeona smio?
     
  18. vnm_

    vnm_ Komšija

    smio bi ti mnogo toga, ali ta 7300GT ima slabu ATI konkurenciju...realno je sve ispod x1600pro smece, a nije ni ona nista posebno :)
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači svi ste odani fanovi nVidije :D

    šalu na stranu, bez problema bi mogao recimo taj x1600pro, x1550 ili x1300pro?
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    x1600pro bi mogao vjerovatno, a x1550 i x1300pro su smeće od kojeg treba bježat.